Neler Yeni

Discord Kapatıldı! NEDEN? Erişim Engeli Çözüm DEĞİL

ozgurbey1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Özgür
yapabilecek cesaretlerinin olduğunu sanmıyorum özellikle son olaylardan sonra g*tlerinin yiyeceğini hiç sanmıyorum, hepsi kuru sıkı 15-16 yaşında çoluk çocuk
Gruplardan bahsetmiyorum semih gibi katil satanist kişiler bile çok ucuz fiyatlara panel sahibi olabiliyor..

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Discorddaki bazı iğrenç insanlar yüzünden bu karar alındı. İğrenç ve pislik insanlar her alanda varlar bence engel çözüm değil.
Ayrıca bir çok insan iş ve iş için gerekli iletişimi buradan da sağlıyordu. Discord TR ekibi de durumdan bayağı etkilenecek gibi gözüküyor.
Siz ne düşünüyorsunuz?
NOT: videoyu hasta hasta gecenin 4ünde çektim görüntü ve sesim kötü olabilir :/
Hangi uygulama olursa olsun. Hangi devlet olursa olsun. Devlet istediğinde kişilerin bilgilerini anında vereceksin. Bu kadar basit. Vermezsen o ülkede kullanılabilen bir uygulama olamazsın. Mecbur Devletin isteklerini yerine getirip anlaşma yapacaklar.

ozgurbey1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Özgür
Hangi uygulama olursa olsun. Hangi devlet olursa olsun. Devlet istediğinde kişilerin bilgilerini anında vereceksin. Bu kadar basit. Vermezsen o ülkede kullanılabilen bir uygulama olamazsın. Mecbur Devletin isteklerini yerine getirip anlaşma yapacaklar.
Uygulamaların %90ında yok devlete bilgi vermek diye bir şey çünkü her devlete bilgi verirsen ohooo.. 206 ülke var illaki bunları kullanacak kişiler çıkacaktır. Uygulamayı kullanıp kullanmamak insanların elinde devlet ancak şunu yapabilir belli bir yaş altı kullanımı yasaklayabilir. Zaten bu suçları işleyen kişilerin fotoğrafları videoları ses kayıtları ve eşgalleri belli. Bilgiye ihtiyacı yok bu durumda devletin. Göz önünde olan suçlular serbest olacak verilen bilgilerle anonimler tutuklanacak inancın var mı buna?

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,220
İsim
Selim
Uygulamaların %90ında yok devlete bilgi vermek diye bir şey çünkü her devlete bilgi verirsen ohooo.. 206 ülke var illaki bunları kullanacak kişiler çıkacaktır. Uygulamayı kullanıp kullanmamak insanların elinde devlet ancak şunu yapabilir belli bir yaş altı kullanımı yasaklayabilir. Zaten bu suçları işleyen kişilerin fotoğrafları videoları ses kayıtları ve eşgalleri belli. Bilgiye ihtiyacı yok bu durumda devletin. Göz önünde olan suçlular serbest olacak verilen bilgilerle anonimler tutuklanacak inancın var mı buna?
Katılmıyorum. Sığ düşünüyorsun. Burada kişinin özgürlüğünü elden alma, kişisel verilerin sızdırılması, kötüye kullanılması, zorbalık, taciz, pedofili, dolandırıcılık gibi durumlar var ve herhangi bir dava/soruşturma sırasında suçlanılan kullanıcının verileri incelenip bu doğrultuda gerçekten bir sıkıntı var ise istenen bilgiler verilmek zorunda. Engel burada çözüm değil ama Discordun da bu konuda bir şey yapmadığı bariz.

Son düzenleme:

ozgurbey1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Özgür
Sığ düşünen sensin bu yapılanlar Discord sayesinde değil. Hükümetin başarısız siber güvenliği sayesinde. Discord kapanınca bitti mi şantajlar onlar bunlar? Tüm Türkiye Cumhuriyeti bilgileri satışta Discord sayesinde değil ve hala satılmaya devam ediyor.

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Benim söylediğimde partizanlık bir durum yok. Her devlet bunu yapar. Kafanızı kaldırıp etrafınızdaki devletlere bakın. Her devlette yasaklı uygulama vardır. Kurallara uymayan yasaklanır. Bu kadar basit.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,468
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Çok iyi oldu bence ama açılacak geri sorusturma olduğu için kapalı bu da çok doğal hatta tiktok da kapansın en pis olaylar orada dönüyor devletin kapatmış olması kötü bişey değil saçma sapan konuşmayın olması gereken bu başka ülkede olsa neden kapanıyor demezsiniz 85/90 milyon insanı tek tek kontrol edemezsiniz içlerinde elbette kötü ruhlu insanlar olacak bu her ülkede var bunun önüne geçemezsiniz ama önlem almaya çalışırsiniz bu tür platformlar çocukları baştan çıkarıyor aileler önünü tutamıyor bir kere küçük yaşta bir çocuğa telefon verilmez benim kendi çocuğum olunca ergenliğe kadar telefon vermem çocuğuma güvenmedigim için değil çevreye güvenmedigim için çünkü devir eskisi gibi değil ben uzulecegime çocuğum üzülsün her şey zamanında güzel amacı dışında kullanılan her şey kötü sonuçlar verir en basit örnek bıçak yemek yapmak için var adam öldürmek için değil bu da eğitim den geliyor eğitim de ailede başlar.

Son düzenleme:

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

vagabond enjoyer
Moderatör
En İyi Cevap
26
Mantıklı bir karar, anonimlik diye tutturup alenen suç işleyenlerin bilgilerini vermiyorlar. 2023'te de ayrı olaylar için 3 kere veri talebinde bulunmuş Türkiye. Onları da reddetmişler. Discord'un şeffaflık raporlarına bakarsınız ABD ve Brezilya hariç veri verdikleri ülke yok. Bizi ciddiye almamaktan başka bir şey değil bu. "Okulda da zorbalar var, birkaç zorba yüzünden okulu da kapatın o zaman." gibi örnekler son derece hatalı bir kıyas. Okulda bir suç işlendiğinde okul müdürü "Ben okulumun prestijine önem veririm, öğrenci gizliliği benim için esastır." deyip suçu işleyen öğrenciyi güvenlik güçleriyle paylaşmamak gibi bir şeye kalkışmıyor. Hele bir kalkışsın, hayatı kayar. Discord ise buna kalkışıyor.

Ha, çözüm mü bunu yasaklamak? Hayır. Başka platforma geçecekler. Sistemsel sorunu, toplumsal çözülmeyi bitirmediğin sürece bunların önü arkası gelmez. Fakat Discord gibi had bilmezlere de bundan başka yapılacak bir şey yok. Devletle uzlaşmaya varacakları ana kadar kapalı kalmalı. Discord verileri paylaşsa ve buna rağmen milletin gazını almak için devlet uygulamayı yasaklasaydı sana hak verirdim fakat şu durumda Discord'un yasaklanmamasını savunmak bana çok akıl dışı geliyor.

Top Bottom