Neler Yeni

DisplayPort Görüntü No Signal hatası

Basrii

80+ Bronze
arkadaşlar son 1 2 haftaya kadar böyle sorunum yoktu. Sistem boşta çalışırken veya kapalı iken açtığım zaman bi anda no signal diyip display port ile ilgili bir yazı geliyor önüme. Mönitör veya ekran kartında arıza olduğunu düşünmüyorum çünkü farklı bir hdmı ile denediğimde tak diye görüntü geldi fakat benim hdmı kablom çok eski olduğu için ekranda ölü piksel vesaire vardı. Kullandığım dp kabloda kablo ile soket arası bana kalırsa oynamaması gereken bir yer var. Sizce sorun ne olabilir, bana kalırsa kablo kaynaklı çünkü kablom mönitör kutusu içinden bi kabloydu ve kalitesiz duruyor. Kaliteli bir dp kablo almak işimi çözer mi, fikriniz nedir??

Ayrıyeten dün akşam 4 5 kez sistemi açıp kapamama rağmen görüntü gelmemiş dp ile ilgili bir hata vermişti. Sabah sistemi açtım direk görüntü geldi, bana kalırsa bir istikrarsızlık var kablodan kaynaklı...

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Anonim Ankh
Monitörünüz nedir?
Ekran kartı ve monitörün farklı DP çıkışlarına takmayı denediniz mi?

Basrii

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitörünüz nedir?
Ekran kartı ve monitörün farklı DP çıkışlarına takmayı denediniz mi?
hocam mönitörüm LG ultragear 27 inç 144hz 1ms bir mönitör. Zaten mönitörde 2 hdmı 1 dp var. Ekran kartımda Tuf gaming 3060Tİ. Bana kalırsa bu kablo sıkıntılı mönitör içinden çıktı ve kalitesiz birşeye benziyor açıkçası. Bide şuan bu yazıyı PC yazıyorum şuan 1 saattir açık görüntü gitme vesaire olmadı. Ekran kartı kısmında farklı dp çıkışına takmıştım gene görüntü gelmiyordu. Bu dp kabloları yüksek veri aktardığı için kaliteli olması gerekiyormuş diye duydum. Bence benim kablom sıkıntılı

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Anonim Ankh
hocam mönitörüm LG ultragear 27 inç 144hz 1ms bir mönitör. Zaten mönitörde 2 hdmı 1 dp var. Ekran kartımda Tuf gaming 3060Tİ. Bana kalırsa bu kablo sıkıntılı mönitör içinden çıktı ve kalitesiz birşeye benziyor açıkçası. Bide şuan bu yazıyı PC yazıyorum şuan 1 saattir açık görüntü gitme vesaire olmadı. Ekran kartı kısmında farklı dp çıkışına takmıştım gene görüntü gelmiyordu. Bu dp kabloları yüksek veri aktardığı için kaliteli olması gerekiyormuş diye duydum. Bence benim kablom sıkıntılı
Evet, o zaman kabloda sıkıntı olabilir.

..............

80+ Bronze
Hocam ben de zaman zaman yaşıyorum bu sorunu. Kabloyu sokete iyice itiyorum düzeliyor temassızlık oluyor yani

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Anonim Ankh
hocam kablo bi dandik geliyor elimide zaten. Bu yeni kaliteli bir kablo almak çözüm olabilr mi sizce??
Monitörün ya da ekran kartının DP portlarında sorun yoksa zaten kablo kalıyor geriye sadece.

Basrii

80+ Bronze
Hocam ben de zaman zaman yaşıyorum bu sorunu. Kabloyu sokete iyice itiyorum düzeliyor temassızlık oluyor yani
hocam benim kabloda bir şeylik var zaten. Ekran kartı kısmında taş gibi mm hareket etmiyor. Mönitör kısmında birkaç mm oynuyor diğer kısım gibi sağlam değil ve kablo dandik ya bencede.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörün ya da ekran kartının DP portlarında sorun yoksa zaten kablo kalıyor geriye sadece.
yani hocam her şey 1 yıllık ürünler. Ekran kartı zaten tuf gaming söyleme gerek yok. Mönitörde LG bana kalırsa kabloda şeylik var. İnternette orijinal vesa sertifikalı 400 liraya dp kablo buldum onu almayı düşünüyorum. Zaten hocam aşama aşama ilerler isek şuan ekran kartı ve mönitörde sıkıntı olsa PC mesaj yazamıyor olurdum. Burada bir istikrarsızlık var bunun sebebi kablo gibi duruyor.

Basrii

80+ Bronze
20240106_123105.jpg
arkadaşlar ggt5 oynarken ekran yine gitti. Avm ye gidip yeni dp kablosu alacam umarım çözülür sorun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya arkadaşlar yokmu şunun çözüm yolunu bilen?

Son düzenleme:
Top Bottom