Neler Yeni

DNS Değiştirmek İnternet Kopması Problemlerine Çare Olabilir Mi?

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
Kötü bir değerler ADSL için acayip kötü. Sanırım telefon kutusundan sonraki size gelen kablo kötü olabilir.

SNR yüksek olmalı Attenuation ise düşük olmalı ki zaten Altyapınız acayip berbat maksimum alabileceği Download 3 ne?
Söyliyeyim gün içinde kopmalar ve arada sırada bağlanamıyorsunuz. Üstte yazmış mıydınız tam hatırlamıyorum. Hiç değmez bu internet için uğraşmaya. ISS gelip altyapı çekmeli. 3 MBPS destekliyor altyapınız. Çok geçmiş olsun. Üzüldüm cidden.
Problem de bu işte. Sanırım bizim kablolarımız problemli. Gün içinde Mbps olarak 10’ları görebiliyorum. Türknet diyor ki altyapınız 35’e kadar destekliyor, Türk Telekom diyor ki 16’ya kadar destekliyor. N’apmamı önerirsiniz? Teşekkürler bu arada, çok sağolun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce bu sorun var mıydı ?
Bu kadar sık kopmalar yaşamıyordum. Çok arada gidiyordu...

Kötü bir değerler ADSL için acayip kötü. Sanırım telefon kutusundan sonraki size gelen kablo kötü olabilir.

SNR yüksek olmalı Attenuation ise düşük olmalı ki zaten Altyapınız acayip berbat maksimum alabileceği Download 3 ne?
Söyliyeyim gün içinde kopmalar ve arada sırada bağlanamıyorsunuz. Üstte yazmış mıydınız tam hatırlamıyorum. Hiç değmez bu internet için uğraşmaya. ISS gelip altyapı çekmeli. 3 MBPS destekliyor altyapınız. Çok geçmiş olsun. Üzüldüm cidden.
Bu evin dışındaki kutuya bakıp kablo falan değiştirip gidiyorlar genelde. Bu kabloları yenilemeler, sorunu kökten çözmeleri içini için ne yapabilirim?

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Adem
Problem de bu işte. Sanırım bizim kablolarımız problemli. Gün içinde Mbps olarak 10’ları görebiliyorum. Türknet diyor ki altyapınız 35’e kadar destekliyor, Türk Telekom diyor ki 16’ya kadar destekliyor. N’apmamı önerirsiniz? Teşekkürler bu arada, çok sağolun.

Bu kadar sık kopmalar yaşamıyordum. Çok arada gidiyordu...
Turknet altyapısı ayrı ise turknetin 35mbps demesi normal ama kendisinin altyapısı olduğuna emin olun.
Bir zamanlar bir anda benim internetim 3mbpsten yükselmiyordu akşam 8-12 arası 4 ay sonra çözebilmişlerdi sorunu turkcell bile internetin ne kadar iyi olsa bile sorun yaşayabiliyorsun bir anda

hız sorgulamanızın ss atar mısınız turknetten ?

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
Turknet altyapısı ayrı ise turknetin 35mbps demesi normal ama kendisinin altyapısı olduğuna emin olun.
Bir zamanlar bir anda benim internetim 3mbpsten yükselmiyordu akşam 8-12 arası 4 ay sonra çözebilmişlerdi sorunu turkcell bile internetin ne kadar iyi olsa bile sorun yaşayabiliyorsun bir anda

hız sorgulamanızın ss atar mısınız turknetten ?
Bilgisayarımı kapatıp yattım, yarın atabilirim... Türk Telekom’da yeri geliyor 2down 0,8up - 10,8down 0,8up oluyor. Upload’ım hep düşük ama.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Adem
Bilgisayarımı kapatıp yattım, yarın atabilirim... Türk Telekom’da yeri geliyor 2down 0,8up - 10,8down 0,8up oluyor. Upload’ım hep düşük ama.
upload normal 0.8 zaten normal değerler hatta 0.8 iyi bir değer adsl için inanır mısınız bilmem ama sorun yaşadığım dönemlerde uploadım çok değişmiyordu
1592522705726.png

eski fotoğraflardan :)

1592522764400.png

1592522785092.png

Eğer ekranınız böyleyse sanırım turknetin özel altyapısı yok adresinizde

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
upload normal 0.8 zaten normal değerler hatta 0.8 iyi bir değer adsl için inanır mısınız bilmem ama sorun yaşadığım dönemlerde uploadım çok değişmiyordu
Alıntıyı görüntüle
eski fotoğraflardan :)

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Eğer ekranınız böyleyse sanırım turknetin özel altyapısı yok adresinizde
Evet o 85₺‘ilk paket çıkıyor adresime. Neden böyle dediniz?

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Adem
Dipnot olarak söyliyeyim sorunu yaşadığım dönem 3 4 ay sürdü 2.aya girene kadar hızım 75mbps olarak gözüküyordu turknet aynı böyleydi 1mbps alıyordum (akşam 8-12 hariç internetim hızlıydı tabi) ama 1 ay sonra altyapınıza ait altyapı bulunmamaktadır hatası alıyordum :)

Evet o 85₺‘ilk paket çıkıyor adresime. Neden böyle dediniz?
Bunu size söylemek istemem ama sanırım özel altyapısı değil detaylı bakacağım işim var birazdan ssli bir şekilde göstereceğim

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
Dipnot olarak söyliyeyim sorunu yaşadığım dönem 3 4 ay sürdü 2.aya girene kadar hızım 75mbps olarak gözüküyordu turknet aynı böyleydi 1mbps alıyordum (akşam 8-12 hariç internetim hızlıydı tabi) ama 1 ay sonra altyapınıza ait altyapı bulunmamaktadır hatası alıyordum :)

Bunu size söylemek istemem ama sanırım özel altyapısı değil detaylı bakacağım işim var birazdan ssli bir şekilde göstereceğim
Artık üzülemiyorum hocam. 😀 Sağolun yardımlarınız için vallahi. 🙏

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
@Oneomous altyapınızı kim destekliyorsa onla konuşun ben buna geçin diyemem riskli olur benim adıma.

HAt değerleriniz en fazla 3 MBPS destekliyor nasıl 10 oluyor anlamadım. 1 dairenin portuna 2 portluk kişi mi giriyor? TurkTelekom kullanıyorsanız konuşun. Arayıp ben sizinle 16 anlaştım 14 bile veremiyorsanız diye azarlayın ki burda bir sıkıntı var ya TurkTelekom yalan söylüyor 16 diye ya da DSL bilgileri hatalı dicem ama DSL bilgileri hatalı olamaz. Daha fazla bir şey diyemeyeceğim sadece hat değerleriniz ADSL2 için ortalamanın altında.

https://www.extranet.com.tr/altyapi/ bakabilir misiniz? Ben burdan kendimi sorguladım doğruları verdi.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Adem
@Oneomous altyapınızı kim destekliyorsa onla konuşun ben buna geçin diyemem riskli olur benim adıma.

HAt değerleriniz en fazla 3 MBPS destekliyor nasıl 10 oluyor anlamadım. 1 dairenin portuna 2 portluk kişi mi giriyor? TurkTelekom kullanıyorsanız konuşun. Arayıp ben sizinle 16 anlaştım 14 bile veremiyorsanız diye azarlayın ki burda bir sıkıntı var ya TurkTelekom yalan söylüyor 16 diye ya da DSL bilgileri hatalı dicem ama DSL bilgileri hatalı olamaz. Daha fazla bir şey diyemeyeceğim sadece hat değerleriniz ADSL2 için ortalamanın altında.

https://www.extranet.com.tr/altyapi/ bakabilir misiniz?
Altyapı ttnetin zaten siz geçin sorun olmaz deseniz bile direk geçmeyeceğim :D

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
Alıntıyı görüntüle
Böyle yazmıyorsa eğer kendi altyapısında değilsiniz.
Böyle hocam.
ghghghg.JPG

https://www.extranet.com.tr/altyapi/ bakabilir misiniz? Ben burdan kendimi sorguladım doğruları verdi.
Azönce Türk Telekom'la konuştum. Sizin de dediğiniz gibi altyapınız 17 Mbps'ye kadar desteklerken şuanda çok düşük değerler veriyormuş. Santral ile aramızda problem olduğunu söyledi. Teknik ekip yönlendirdiler. Çare olmasını umuyorum... Çare olursa taahhütümün bitmesini bekleyip başka internet sağlayıcıya geçeeceğim, çare olmazsa taahhütümü bozup başka bir internet sağlayıcıya geçeceğim.

Son düzenleme:
Top Bottom