Neler Yeni

Yardım Superonline - İnternetimdeki Rezil Değerler

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Hasan Said Tamer
1 Ay önce yeni eve taşındık eski evde fiber altyapısı vardı , superonline kullanıyorduk ve modeme ethernet ile bağlanıyordum. 25 mb paket ile 22 mb değerleri falan görüyordum, lolde de 21 ms falan oluyordu en fazla. Yeni taşındığımız evde fiber altyapısı olmadığı için vdsl kullanmak zorunda kaldık (25 mb paket) ve kablosuz bağlanıyorum. Superonline bağladı gitti falan. Şuanda aldığım hız testi değerleri aşağıda, lolde de 50 ve 900 ms arası gidip geliyor. Ne yapabilirim. (Az önce YouTube da dns 1.1.1.1 - 8.8.8.8 ile alakalı bir video gördüm onu da uyguladım ama oyunda denemedim daha) Yine bir video da gördüğüm DNS slash... olayını da yaptım ondan dolayı olabilir mi ?

1692135703603.png
1692135790141.png
1.1.1.1 ve 8.8.8.8 ayarı sonrası bu 2 test
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1692135983060.png
Dns ayarını eski hale getirdikten sonrası da bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

@MematiBaş🚬 Bilgisi olan arkadaşları etiketler misin rica etsem

Ekler

• 1692135774739.png
    1692135774739.png
    45.3 KB · Hit: 14

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Hasan Said Tamer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bu kadar kötü halde değildi bugün iyice kafayı yedi bu saatte de ararsam açmazlar.

Bu değerleri gördükten sonra şok oldum direkt buraya gelip konu açtım
Hat değerlerine bak. Büyük ihtimalle eve gelen kablo veya seni bağladıkları port sorunlu.

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Hasan Said Tamer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefonda hız testi yapmak şuan aklıma geldi kusura bakmayın. 18.3 down 5.7 up çıktı sonuç. Yani anladığım kadarıyla pcde bir sorun var, ne olabilir ?

Modem arayüzünden, daha önce hiç girmediysen Youtube üzerinden nasış girildiğini araştır.
Bakıyorum hemen

Modem arayüzünden, daha önce hiç girmediysen Youtube üzerinden nasış girildiğini araştır.
Modem arayüzüne girdim ama değerleri bulamadım. Bu değerlerle ne yapmam gerekiyor

Son düzenleme:

YazılımKafa

80+ Silver
1 Ay önce yeni eve taşındık eski evde fiber altyapısı vardı , superonline kullanıyorduk ve modeme ethernet ile bağlanıyordum. 25 mb paket ile 22 mb değerleri falan görüyordum, lolde de 21 ms falan oluyordu en fazla. Yeni taşındığımız evde fiber altyapısı olmadığı için vdsl kullanmak zorunda kaldık (25 mb paket) ve kablosuz bağlanıyorum. Superonline bağladı gitti falan. Şuanda aldığım hız testi değerleri aşağıda, lolde de 50 ve 900 ms arası gidip geliyor. Ne yapabilirim. (Az önce YouTube da dns 1.1.1.1 - 8.8.8.8 ile alakalı bir video gördüm onu da uyguladım ama oyunda denemedim daha) Yine bir video da gördüğüm DNS slash... olayını da yaptım ondan dolayı olabilir mi ?

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle 1.1.1.1 ve 8.8.8.8 ayarı sonrası bu 2 test
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alıntıyı görüntüle Dns ayarını eski hale getirdikten sonrası da bu

Vdsl altyapı telekomun. Sadece fiber Turkcell in kendi altyapısı, o yüzden Turkcell den fiber alan herkes memnun, dsl alan memnun değil. Bu değerler tabii ki normal değil. Müşteri hizmetlerinin sorunu düzelteceğini düşünüyorum

Vdsl altyapı telekomun. Sadece fiber Turkcell in kendi altyapısı, o yüzden Turkcell den fiber alan herkes memnun, dsl alan memnun değil. Bu değerler tabii ki normal değil. Müşteri hizmetlerinin sorunu düzelteceğini düşünüyorum
Genel olarak bu tarz olaylarda dsl kablosu hasarlı oluyor. Modeme gelen kablo

Reav

80+ Silver

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle 1.1.1.1 ve 8.8.8.8 ayarı sonrası bu 2 test
Alıntıyı görüntüle Dns ayarını eski hale getirdikten sonrası da bu

Superonline a hoş geldin müşteri hizmetlerini ara fırça çek vaad edilen internet hızının yarısını alabilirsin

müşteri hizmetleri yok mu
Bende arada bu değerleri alıyorum müşteri hizmetlerini arayıp fırça çekmek gerekiyor o şekilde internetim 100 megabit 40 megabitini alabiliyorum 1000megabit altyapım olmasına rağmen rezil bir firma

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Hasan Said Tamer
Virüs taraması vs yaptım sabah ve ilginç bir şekilde düzeldi. Dediğiniz gibi ara ara olabilir heralde.

Top Bottom