Neler Yeni

Dolara bişey olduğu yok!!

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Benim merak ettiğim tek soru var. Nedej üretim yapmıyoruz ?
Aslında bu konuda yapılıyor.
Özellikle savunma sanayi alanında üretim yapılıyor baya.
Evet diğer sektörlerde az ama yapmıyoruz diyemeyiz diyecceksek yetersiz denmeli.

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
Turhan Işık
Terste kalanlar konu açarak rahatlamaya çalışıyor. Asıl kıyım sabah olacak.

Mr.Snape

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Eren oruç
Dolayök olarsk faizi artırdılar sözde faizi düştü tümü olay bundan ibaret.

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Benim merak ettiğim tek soru var. Nedej üretim yapmıyoruz ?
Üretiyoruz ama astarı yüzünden pahalıya geliyor. Elin Çinlisi seri uretimden sana bir smd 0805 model PCB komponentini 0.05 kuruşa satıyor ama sen 0.10 kuruşa uretiyorsun çünkü altyapın yok. E hal boyle olunca kolay ve hızlı olan üretilmiş malı aldıkça dışa bağımlılık artıyor ve ekonomik bağımsızlığı kaybediyorsun.

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Anlamadım iyi gitse hepsi sahte yalan şu bu dolar yükselsede ekonomi kötü bu nedir sizin ülkeye hiç iyi lafınız yokmudur?
Konuşulması, düşünülmesi gereken o kadar çok şey var ki kuşcum yazıp yazıp siliyorum. Elestri iyidir insanı düşünmeye iter. Burda biz de üzülüyoruz neden üzülmeyelim ancak ortada bir gerçek var ki bunu anlamak için ekonomist olmaya gerek yok. Umarım düşmeye devam eder de haksız çıkan biz oluruz kazanan hepimiz oluruz ama temele dayanmayan ekonomik hareketler tüm dunya ekonomisinde olumsuz etkiler yaratmıştır.

Marcenus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Berkay
Arkadaşlar,
Amacları zaten bu halk'a panik yaptırmak herkes dolar satıyor muş gibi gösteriliyor fakat kimsenin dolar sattığı yok çünkü borsalar kapalı bankalardaki makas da 1 2 lira değişiyor tek dolar satan Merkez bankası(çok yüklü miktarda bizim paramızı satıyorlar)
Millet kafayı yemiş durumda 8-9 TL den 18 TL ye %100 artınca bişi olmuyo halkımıza fakat 18 den 14 e düşünce Erdoğan yüce oluyor zaten doların 14 olmasına sevinen bir halkdan çok bişey beklememek lazım.
Bunun aynısı 90 larda mı ne yaptık noldu yine hiç bişi, Ekonomik açıdan üretken ve ihracat yapmayan her devlet gerilemeye mahkumdur. Günü kurtarmakla ülke yonetilmez.
Kaç yıldır başbakan olan adam daha yeni mi nas ın farkına varıyorda faiz indiriyormuş gibi gözüküyor Adam açık açık söyledi faiz vericek ,daha fazla para basacak ve enflasyon vb.
Tek yaptığı alım fırsatı oluşturmak ve borsa açıldığı anda herkes ucuzdan dolar alacak bundan önce BERAT ALBAYRAK söyledi şimdi Erdoğan aynı şeyi söylüyor yine çok bekleyeceğiz! bkz:
dolar bu hafta içinde yine yükselecek eski seviyelere.(ytd)
hocam öyle diyorsun ama dolar artınca fırsatcı siteler fıyatları değerinin kat kat üstüne çıkarırken dolar düştüğü zaman neden eski etiketlerini almıyor. Sokakda bulsan almıycağın gt710 sistem ince hesapda 5.500 tl dolar düşse bu sistem en baba 5.000 tl ye düşer dahada düşmez. Bizim ülkemizde türklirası diye bişey olduğuna ben inanmıyorum sadece olmak için var esnaf doların arttığını görünce hemen zamı geçiriyor şap gibi kalıyorsun bu işler maalesef ülkemizde böyle lanet olsun

hocam öyle diyorsun ama dolar artınca fırsatcı siteler fıyatları değerinin kat kat üstüne çıkarırken dolar düştüğü zaman neden eski etiketlerini almıyor. Sokakda bulsan almıycağın gt710 sistem ince hesapda 5.500 TL dolar düşse bu sistem en baba 5.000 TL ye düşer dahada düşmez. Bizim ülkemizde türklirası diye bişey olduğuna ben inanmıyorum sadece olmak için var esnaf doların arttığını görünce hemen zamı geçiriyor şap gibi kalıyorsun bu işler maalesef ülkemizde böyle lanet olsun
Çünkü faiz artı

Marcenus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Berkay
Çünkü faiz artı
hocam o zaman avrupa sözde bizi kıskanıyor ya avrupa 3 aylık asgari ücret parasına 1 araba alıyor borçsuz, sende 18 yaşıma geleyim bi işe gireyim kredi çekeyim ev alayım araba alayım ölene kadar o kredileri ödemeye mahkum kalıcaksın bide aldığın miktarın kat katını ödiceksin, yani anlıcağın bu ülkeye Atatürk gelse mezardan kalkıp bu ülkeden yine bi halt olucağını düşünmüyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,631
Üyeler
152,937
Son üye
Cevahir Gofurov
Top Bottom