Neler Yeni

Dolara bişey olduğu yok!!

4emirrr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Emir Kara
merkez baknasının kasasında para kalmadı ki dolar bozdursun borcumuz var iflasın eşiğindeyiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eskişehirde 2003 itibariyle 203 olan fabrika sayısı 2021 de 642'ye çıktı. En son 2021 Ekim ayında cumhurbaşkanı 52 yeni fabrikanın toplu açılışını yaptı. Bileceğin ilçesi olan Bozüyük te bile 54 fabrika var. İstanbul, Ankara, İzmit, Bursa, Konya, Gaziantep vs gibi Eskişehirden çok daha büyük sanayi kentlerini düşünemiyorum bile. Günlük sadece Kapıkuleden çıkış yapan TIR sayısı 2000 in üzerinde. Sonuç olarakta Cumhuriyet tarihindeki en yüksek ihracat bu sene yapıldı.

Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz, Yada siz Türkiyedemi yaşıyorsunuz? Sürekli "Türkiye hiçbirşey üretmiyor" yalanıyla hangi algıyı yaymaya çalışıyorsun. Geceden beri 3-5 tip her topicde DOLAR ALIN tavsiyesi veriyor, bundan ne amaçlıyorsunuz. Dün gece 15 den dolar aldırdığın kişilerin zararını senmi ödüycen? Gerçi senin lafınla 15 den dolar alanda ne biliyim Allah akıl fikir versin.

Yok rahatlamaya değil, dün geceden beri millete gaz verip dolar aldırmaya yada sattırmamaya çalışıyorlar. Diğer forumlardada aynı tipler her konuya DOLAR ALIN yazmışlar. Konu yoksada kendileri konu açıp DOLAR ALIN diye 100 lerce kez yazmışlar. Okyanus ötesi yada onların burda kalmış yavruları olabilirler diye düşünmeye başladım.
rastgele tuşlara basarak bölümü geçmeye çalışıyorum :

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
merkez baknasının kasasında para kalmadı ki dolar bozdursun borcumuz var iflasın eşiğindeyiz.

rastgele tuşlara basarak bölümü geçmeye çalışıyorum :
Evet ekonomist ve kasa sorumlusu konuştu.

4emirrr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Emir Kara
Evet ekonomist ve kasa sorumlusu konuştu.
bizzat anahtar bende soruları alıyım ? Bizim ülkede bi 60 yıllık ekonomist var ondan daha iyi anladığımı düşünüyorum ekonomiden. Evet bende ekonomistim. Diplomasız insanlar olabiliyorsa hepimiz olabiliriz hepimiz ekonomistiz.

İceWolf

80+ Silver

bu videoyu iyi izle.geçici çözümlerle ekonomi düzelmez daha da berbat olur. 3 den alanlara da senin yazdığını yazdılar.7 de alana da.berbat ekonomi politikasını saçma sapan okyanus ötesi falan alakasız şeylere bağlamayın.bir kere de beceremediler diyin geçin.senin cebinden çıkıyor bu paralar.bunu anla artık.trollüğünü başka yerde yap.o yazdıların doğru olsa dolar 18 lirayı görmezdi. yeni gine parası bile TL karşısında değer kazanıyorsa bi sıkıntı vardır kardeş.
Ortada troll çok haklısın ama trolleri millete $ aldırmaya yada sattırmaya çalışanlarda aramalısın. Bu arada $, 24 saat dolmadan 18.40 dan 12.80 e düştü. İlk gün için çokmu düşmüş onamı bozuldun? Dalgamı geçiyorsun Okyanus ötesine bağlamayın derken. Dün geceden beri tüm fetocu hesaplar tweetterden "napın edin dolar alın, aldırın" yayınları yapıyor.

bizzat anahtar bende soruları alıyım ? Bizim ülkede bi 60 yıllık ekonomist var ondan daha iyi anladığımı düşünüyorum ekonomiden. Evet bende ekonomistim. Diplomasız insanlar olabiliyorsa hepimiz olabiliriz hepimiz ekonomistiz.
Hepiniz ermeni oldunuz, Hepiniz LGBT oldunuz, Hepiniz acayip şeyler oldunuz ama bu sefer bari düzgün bişey olmuşsunuz. Ekonomist iyidir.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Ekonomistten daha çok , çok bilmişler var maalesef.

Bura.K

80+ Silver
Eskişehirde 2003 itibariyle 203 olan fabrika sayısı 2021 de 642'ye çıktı. En son 2021 Ekim ayında cumhurbaşkanı 52 yeni fabrikanın toplu açılışını yaptı. Bileceğin ilçesi olan Bozüyük te bile 54 fabrika var. İstanbul, Ankara, İzmit, Bursa, Konya, Gaziantep vs gibi Eskişehirden çok daha büyük sanayi kentlerini düşünemiyorum bile. Günlük sadece Kapıkuleden çıkış yapan TIR sayısı 2000 in üzerinde. Sonuç olarakta Cumhuriyet tarihindeki en yüksek ihracat bu sene yapıldı.
Türkiye tarihinin en büyük İhracatı ATATÜRK dönemin de yapılmıştır. 1 kuruş borç çekmeden onlarca, yüzlerce fabrika, kurum, firma açıp İhracatı'ı kat ve kat arttırmıştı. Ve savaş döneminden yeni çıkmıştı. İç isyanlar, k*rt problemleri ile baş ederken bunlar yapılmıştı. Sen bu fabrikaların tek kuruş borç çekilmeden mi yapıldığını düşünüyorsun? Yıllık Cari açığımız 300,000,000,000 TL be! O zaman bir milyon Dolar şu anın milyarına denk onu belirteyim. 1923-1930 arası Türkiye ilk dış ticaret fazlalığını yapmıştı. Ve daha o dönemler sistemi oturtmaya, ekonomik bunalımlarla uğraşmaya çalışırken bu fazlalığı vermişti. 1933 gibi yıllardan bahsetmiyorum bile. O yıllar 110 Milyon Dolar gibi bir fazlalık yakalamıştık. Şu anda dış ticaret açığımız 6 Milyar Dolar gibi açıklar veriyoruz. Ne yaradı o fabrikalar Allah için? Türkiye Tarihinin en iyi Ekonomik Politikası ve Sanayileşme Dönemi o döneme göre ATATÜRK dönemidir. ATATÜRK'ün uyguladığı Politika zaten herkes tarafından tavsiye edilen ama kafası başka yerde olan Liderlerden dolayı ilerleyememiş bir Politika idi. O dönemin 110 Milyonu bu dönemin belki 30 Milyar Dolarına bedel.
Ortada troll çok haklısın ama trolleri millete $ aldırmaya yada sattırmaya çalışanlarda aramalısın. Bu arada $, 24 saat dolmadan 18.40 dan 12.80 e düştü. İlk gün için çokmu düşmüş ona mı bozuldun? Dalgamı geçiyorsun Okyanus ötesine bağlamayın derken. Dün geceden beri tüm fetocu hesaplar tweetterden "napın edin dolar alın, aldırın" yayınları yapıyor.
Kendi fikrine uymayanları "Fetöcü" ilan edemezsin. Doların ani düşme sebebi ise arkadan Faiz arttırımı yapılmasıdır. Nereden mi biliyorum? Sabit kur politikası ile para basılıyor ve Kur müdalesi için Faiz düşürülmesi gerekiyor. İkisi yapılınca ortaya inanılmaz bir para açığı çıkıyor. Para açığını kapatmak için para basılıyor ve Enflasyon yükseliyor. Böylece Doların düşmesi sadece göz boyama oluyor. Bunu anlayamayacak kadar ekonomik bilginiz yok galiba? Daha Türkçe kullanamayan adam gelmiş Muhalefeti eleştiriyor. Muhalefet eleştirilmez, İktidar eleştirir. Muhalefet İktidara geçerse İktidardan Muhalefete geçen parti İktidarı eleştirir. Düzen böyledir. Ha, yanlış yapılan bir şeyi eleştirebiliriz ama her zaman olmaz be kardeşim. Muhalefetin hatalarını zaten halk görüyor. Çıkıp televizyona 3 saat muhalefeti eleştirip affedersin k*çını yırtarsan tabii "bilgisiz, cahil" konumuna düşersin. Eleştiri konumun da her zaman İktidar, ikinci sırada Muhalefet vardır. Bu bir Siyasal Krizdir.

Son düzenleme:

İceWolf

80+ Silver
dün akşam "yarın sabah 20 olur tekrardan" diyenleri gördük kajdlksngjksanhgs
20 olurmu :) Gece 01.30 civarlarında "dolar 16 ya düştü alabildiğiniz kadar $ alın sabaha dolar 30 olacak" yazanı gördüm :) Çok ileri ekonomist bunlar. Saat 02 gibide birisi dekont paylaşmış 15 küsürden 5000 $ almış :) Napıyordurki şimdi o eleman :)

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ortada troll çok haklısın ama trolleri millete $ aldırmaya yada sattırmaya çalışanlarda aramalısın. Bu arada $, 24 saat dolmadan 18.40 dan 12.80 e düştü. İlk gün için çokmu düşmüş onamı bozuldun? Dalgamı geçiyorsun Okyanus ötesine bağlamayın derken. Dün geceden beri tüm fetocu hesaplar tweetterden "napın edin dolar alın, aldırın" yayınları yapıyor.

Hepiniz ermeni oldunuz, Hepiniz LGBT oldunuz, Hepiniz acayip şeyler oldunuz ama bu sefer bari düzgün bişey olmuşsunuz. Ekonomist iyidir.
Harbiden bomboş adamsın.Adam da değilsin. Cümlende ırkçılık var, senden farklı hayat yaşayanlara karşı nefret var,insanlara iftira atma da var.Bu yazdıklarını cidden Kanada'da falan yazsan sınır dışı ederler seni.Bloklayıp geçiyorum.

20 olurmu :) Gece 01.30 civarlarında "dolar 16 ya düştü alabildiğiniz kadar $ alın sabaha dolar 30 olacak" yazanı gördüm :) Çok ileri ekonomist bunlar. Saat 02 gibide birisi dekont paylaşmış 15 küsürden 5000 $ almış :) Napıyordurki şimdi o eleman :)
18 olurken neredeydin 10 lira arttı 2 ayda.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Harbiden bomboş adamsın.Adam da değilsin. Cümlende ırkçılık var, senden farklı hayat yaşayanlara karşı nefret var,insanlara iftira atma da var.Bu yazdıklarını cidden Kanada'da falan yazsan sınır dışı ederler seni.Bloklayıp geçiyorum.

18 olurken neredeydin 10 lira arttı 2 ayda.
neredeyse 7TL düştü 1 günde.

4emirrr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Emir Kara

LGBT oldunuz ne dünyanın sadece %1'i eşcinseldir eşcinsel değilim ermeni değilim çankırılı bir türküm evde sizin gibi boş boş a haber izleyeceğime azıcık ekonomik bilgi edindim diye kudurmanız hoşuma gitti siz bizim gözümüzde sadece çomar olabilirsiniz maalesef

İceWolf

80+ Silver
LGBT oldunuz ne dünyanın sadece %1'i eşcinseldir eşcinsel değilim ermeni değilim çankırılı bir türküm evde sizin gibi boş boş a haber izleyeceğime azıcık ekonomik bilgi edindim diye kudurmanız hoşuma gitti siz bizim gözümüzde sadece çomar olabilirsiniz maalesef
Hepimiz xxxx iz diyen cümleler çomar yada koyun cümleleridir. Bizde öyle şeyler olmaz. Dünyanın kaçı eşcinseldir bilemem ama siyasi bir partinin elinde pankartlara "hepimiz ermeniyiz" "hepimiz lgbt yiz" vs. yazdıklarından bahsediyorum. Onlar benim sözüm değil, bir siyasi partinin kendi sempatizanları için pankartlara yazdığı sözler. Birilerine çomar dediğinize göre siyasi görüşünüz o siyasi partiden. Çomarı size geri iade ediyorum.

Ahmet Berat Ak

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Ahmet Berat ak
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama,pc aksesuarları,fiyat performans ürünler
iphone bey acaba şimdi mağzaları kapatıp kur düzenleyecek mi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR