Neler Yeni

Yardım DRAM ARIZA IŞIĞI , EKRANIM ÇALIŞMIYOR.

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Taha ARVAS
Arkadaşlar PC ekranım gelmiyor, anakartta DRAM ışığı yanıyor, pinleri birbirine dokundurdum, fişi çekip açma tuşuna bastım, bios pilini söktüm taktım, ramleri söktüm üfledim taktım evde silgi yokmuş. Var mı yaşayan bi bilgisi olan? Klavye ve mouse’a elektrik gitmiyordu, tek Ram yapınca gitti falan şu an hala ekran yok. 4 RAM 4 slot var, kombinasyonlarla deniyordum ve sadece 3. RAM 3. Slotta pc çalıştı, şu an çalışan ram diğer slotlarda görüntü vermedi. Sebebi ve çözümü nedir acaba ?

Ekler

• IMG_9684.jpg
    IMG_9684.jpg
    2.9 MB · Hit: 37

CptSpork

80+ Bronze
Arkadaşlar PC ekranım gelmiyor, anakartta DRAM ışığı yanıyor, pinleri birbirine dokundurdum, fişi çekip açma tuşuna bastım, bios pilini söktüm taktım, ramleri söktüm üfledim taktım evde silgi yokmuş. Var mı yaşayan bi bilgisi olan? Klavye ve mouse’a elektrik gitmiyordu, tek Ram yapınca gitti falan şu an hala ekran yok. 4 RAM 4 slot var, kombinasyonlarla deniyordum ve sadece 3. RAM 3. Slotta pc çalıştı, şu an çalışan ram diğer slotlarda görüntü vermedi. Sebebi ve çözümü nedir acaba ?
Tolunay herkes uyuyo bu saatte yarın bakarlar bu arada hidayete ne zaman geliceksin bidaha

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
Ustam BIOSa girebiliyorsan fastboot ram gibi bişi var onu kapatıp bi dene. Benzer bişi gelmişti başıma bios güncelmi onu kontrol et. Şimdi aklıma gelen bunlar

Top Bottom