Neler Yeni

Driver güncelleme hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alp Solmaz
Selamlar arkadaşlar.

Benim anakartımın tüm driverleri bu sitede toplanmış. Lütfen tıklayın.

Ben şunu sormak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla tüm driverleri indirip, winrar'dan çıkarıp kurmam gerekiyor.
Ben acemi olduğum için yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Herhangi bir driver için özel olarak bir şey yapmam gerekiyor mu?

Örneğin: Bazıları chipset driveri yüklerken overall komutunu kullanılması gerektiğini söylüyor. Bu işin doğrusu nasıldır?

Bora Dere

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Bora Dere
Bütün sürücüleri kurmanıza gerek yok. Windows sizin için gerekenleri kuracaktır zaten. Aygıt yöneticisinde ünlem işareti gösteren veya çalışmayan bir fonksiyon olmadığı sürece ekran kartı gibi sık güncelleme alan donanımların sürücülerini takip etmeniz yeterli.

Ama evet, çipset sürücüsü kurarken -overall eklenmesi daha iyi. Ayrıca çipset sürücüsü anakartın sitesinden değil, çipset üreticisinin sitesinden yüklenir. Sizin durumunuzda da bu:

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alp Solmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütün sürücüleri kurmanıza gerek yok. Windows sizin için gerekenleri kuracaktır zaten. Aygıt yöneticisinde ünlem işareti gösteren veya çalışmayan bir fonksiyon olmadığı sürece ekran kartı gibi sık güncelleme alan donanımların sürücülerini takip etmeniz yeterli.

Ama evet, çipset sürücüsü kurarken -overall eklenmesi daha iyi. Ayrıca çipset sürücüsü anakartın sitesinden değil, çipset üreticisinin sitesinden yüklenir. Sizin durumunuzda da bu:

İntel'in sitesinde sürüm böyle gözükürken: Version: 10.1.18383.8213 (Latest)
Bu forum sitesinde forum
Sürüm böyle gözüküyor: 10.1.18634.8254

Bu neden acaba?

En İyi Cevap
3
İntel'in sitesinde sürüm böyle gözükürken: Version: 10.1.18383.8213 (Latest)
Bu forum sitesinde forum
Sürüm böyle gözüküyor: 10.1.18634.8254

Bu neden acaba?
Forum güncellenmemiştir. Intel olana bak

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alp Solmaz
Forum güncellenmemiştir. Intel olana bak
12d12d1.png

İntel ve gigabyte sitesinde sürümler zaten aynı. Bende bunu indirmiştim zaten ama overall kullanmamıştım. Zaten şimdi format atacağım o zaman overall ile yüklerim.

Teşekkür ederim.

Bora Dere

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Bora Dere
Technopat'takinin daha güncel olduğunun farkındayızdır umarım :) Zira 10.1.18634.8254 (Technopat'taki) sayısı 10.1.18383.8213 (Intel'in sitesi) sayısından daha büyük. Zaten güncelleme tarihlerine baktığımız zaman da Intel sitesindekinin 2020, Technopat'takinin ise Ocak 2021 olduğunu görüyoruz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alp Solmaz
Technopat'takinin daha güncel olduğunun farkındayızdır umarım :) Zira 10.1.18634.8254 (Technopat'taki) sayısı 10.1.18383.8213 (Intel'in sitesi) sayısından daha büyük. Zaten güncelleme tarihlerine baktığımız zaman da Intel sitesindekinin 2020, Technopat'takinin ise Ocak 2021 olduğunu görüyoruz.
Evet fakat intel'e güvenmemiz gerekmez mi?
Zaten daha güncel daha stabil bir sürüm olsa intel yayınlamaz mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Technopat 5 Şubat 2021 güncellemiş konusunu.
Fakat intelin resmi sitesinde 7.5.2020 tarihinde güncellenmiş.
Anlamadığım intel'in sürücüsünün daha güncel versiyonu Technopat'da nasıl bulunuyor.

Bora Dere

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Bora Dere
Yayınlamayabilir görüldüğü üzere. Technopat zaten bu sürümü illegal yollarla elde etmiyor ki. Recep Baltaş sıkı bir takip süreci sonrası güncel sürümü edinip Sosyal'e eklemiş, dile kolay. Zaten Technopat'taki dosyayı indirip bakarsanız dosya adının INF(v10.1.18634.8254_Public) olduğunu görürsünüz. Public, yani genel indirmeye açılmış. Sadece Intel'in sitesinde bulunmuyor. Böyle bir sürü durum mevcut. Güncellenmeyen forum değil Intel yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alp Solmaz
Yayınlamayabilir görüldüğü üzere. Technopat zaten bu sürümü illegal yollarla elde etmiyor ki. Recep Baltaş sıkı bir takip süreci sonrası güncel sürümü edinip Sosyal'e eklemiş, dile kolay. Zaten Technopat'taki dosyayı indirip bakarsanız dosya adının INF(v10.1.18634.8254_Public) olduğunu görürsünüz. Public, yani genel indirmeye açılmış. Sadece Intel'in sitesinde bulunmuyor. Böyle bir sürü durum mevcut. Güncellenmeyen forum değil Intel yani.
He, çok teşekkür ederim.
Şimdi anladım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,767
Üyeler
158,188
Son üye
VolkanDEMİR
Top Bottom