Neler Yeni

Çözüldü✓ Düşük Gpu Kullanımı ve Düşük Fps

kery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kerem Vatan
Dediğim gibi GPU-Z yanlış göstermiyorsa dediğimi yaptıktan sonra orası PCIe x16 4.0 olacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka oyunlarda FPS nasıl?
ilk başta açtığımda 4.0 gözüküyor sonrasında 1.1 oluyor

Dediğim gibi GPU-Z yanlış göstermiyorsa dediğimi yaptıktan sonra orası PCIe x16 4.0 olacak.

Başka oyunlarda FPS nasıl?
control denedim fena değil ama orda da dalgalı 90 oluyor 98 oluyor 70 e düşüyor kullanımlar. Hitman denedim onda 98-100 arası altına pek düşmüyor. Ranch Simulator denedim onda da pek dalgalı değil 90-100 arası dolaşıyordu. Anlamadım pubgde neden bu kadar dalgalı bu kullanımlar ve fps değerleri

control denedim fena değil ama orda da dalgalı 90 oluyor 98 oluyor 70 e düşüyor kullanımlar. Hitman denedim onda 98-100 arası altına pek düşmüyor. Ranch Simulator denedim onda da pek dalgalı değil 90-100 arası dolaşıyordu. Anlamadım pubgde neden bu kadar dalgalı bu kullanımlar ve fps değerleri
Gta5, Rocket League o oyunlarda da çok dalgalı

Şimdi the finals oynuyorum bu oyunda da öyle dalgalanma yok çok stabil çalışıyor

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin

Şimdi the finals oynuyorum bu oyunda da öyle dalgalanma yok çok stabil çalışıyor
Oyun optimizasyonları kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum.

kery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kerem Vatan
Oyun optimizasyonları kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum.
bende şuan öyle olduğunu düşünüyorum. Tek çözemediğim youtube inceleme videolarında kullanımlar hep yüksek bende neden öyle değil?

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
keday samur
Dediğimi yap. Eğer GPU-Z yanlış göstermiyorsa ekran kartı PCIe 2.0 da çalışıyor.

Emre bey GPU-Z x16 4.0 @ x16 2.0 gösterebilir. yanındaki soru işaretine tıklarsa küçük bir render testi ve gpu kullanımında x16 4.0 @ x16 4.0 olur.

kart idle iken x16 4.0 @ x16 1.1 olur. kartı kullanmaya başladıkça 1.1, 2.0, 4.0 olur.

evet ekran kartı PCIe 2.0 da çalışıyor çünkü o an kart idle.

@ işaretinden sonraki.

bende şuan öyle olduğunu düşünüyorum. Tek çözemediğim youtube inceleme videolarında kullanımlar hep yüksek bende neden öyle değil?

çözünürlük? siz de 2k 4k ayarları yükseltirseniz sizde de yüksek olabilir.

kery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kerem Vatan
Emre bey GPU-Z x16 4.0 @ x16 2.0 gösterebilir. yanındaki soru işaretine tıklarsa küçük bir render testi ve gpu kullanımında x16 4.0 @ x16 4.0 olur.

kart idle iken x16 4.0 @ x16 1.1 olur. kartı kullanmaya başladıkça 1.1, 2.0, 4.0 olur.

evet ekran kartı PCIe 2.0 da çalışıyor çünkü o an kart idle.

@ işaretinden sonraki.

çözünürlük? siz de 2k 4k ayarları yükseltirseniz sizde de yüksek olabilir.
Evet onu fark ettim videolarda izledikçe gayet normalmiş bir sıkıntı yok şuan. 2K monitör de almayı planlıyorum zaten alınca daha net olacak her şey. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İlk seferine göre şuan daha sorunsuz çalışıyor.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
Evet onu fark ettim videolarda izledikçe gayet normalmiş bir sıkıntı yok şuan. 2K monitör de almayı planlıyorum zaten alınca daha net olacak her şey. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İlk seferine göre şuan daha sorunsuz çalışıyor.
Bu arada BIOS'tan Resize BAR'ı aktif hale getir. Dün söylemeyi unuttum onu. BIOS'a girdiğin gibi BIOS'un en üstünde Resize BAR seçeneğini göreceksin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,788
Üyeler
156,386
Son üye
neros
Top Bottom