Neler Yeni

Dying Light 2 oynarken %100 CPU kullanımı.

Setro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Egemen
Merhaba biostan işlemcinin çoklu çekirdek özelliğini falan kapatmadın değil mi ayrıca çalışma hızını vs sınırlamadın undervolt falan yapmak için belki bilemem güç modu(Windows )falan performans olarak seçilmiş mi bunları bir kontrol eder misin ve çok kısa saniyelik olarak 100 e çıkıyorsa kullanım ,sonrasında düşüp normal devam ediyor ise durum normal gibi bazen anlık olarak çıkabilir gibi. Sürekli 100 olarak kalıyorsa bir sıkıntı var demektir yukarda yazdıklarımı bir kontrol et ,format çözer umarım .
Biostan sadece RAM hızı yaptım ve çıktım. BIOS'tan başka hiçbir şey yapmadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güç modum Nihai Performans.

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mustafa Özdemir
Biostan sadece RAM hızı yaptım ve çıktım. BIOS'tan başka hiçbir şey yapmadım.

Güç modum Nihai Performans.
Bir kontrol etmeni öneririm belki kendinden kapalı falan gelmiştir anakart değişti diye gördüm çünkü işlemcinin çalışma hızı kaç ve görev yöneticisinden gözükür yapay çekirdekleri kapalı mı açıkmı ordan kontrol edebilirsin. Normal hızlarında mı çalışıyor ve tüm çekirdekleri kullanıyor mu

gamering

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet doğuş
Hocam aynı sorunu AMD ryzen 5 5600 ve 4060ti ikilisi ile yaşadım özellikle god of war oynarken işlemci kullanımım %100 e çıkıyordu ve fena fps Drop yiyiyordum çözümü ise bilgisayara format atarak çözdüm eğer sorunun düzelmediyse bunu bir dene Derim bende işe yaradı

YusufMir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Yusuf Özdemir
Alıntıyı görüntüle
MSI Afterburner değerlerim bunlar.
Sistemim:
Anakart: MSI PRO H610M-E
CPU: Intel Core i5-13400F
GPU: ASUS TUF GAMING GeForce GTX 1660 Ti EVO OC
RAM: Kingston Fury Beast DDR5 16 GB 5600 MHz
SSD: Kingston Fury Renegade 1 TB
Eğer işlemci %100 ise ekran kartı, ekran kartı %100 ise işlemci darboğaz yapıyor demektir. 1660ti güçlü olabilir ama eski bir kart oyun yeni bir oyun. Rtx 2060dan güçlü bir kartın var ama yeni nesilde patlıyor işte

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
@KaraKartall Hocam format kesin çözüm mü peki?
Hocam kesin cöžüm kimse diyemez. Deneme yanılma yoluyla hiç bir şey duzeltmiyorsa format atmak da bir yoldur. Genelde çözer donanımsal bir sorun değilse cozulur. Guncellemeleri guzel yap

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
LazımDeğil
Bendede görev yöneticinde yüksek oluyor kullanım.
Güç planından-gelişmiş güc planı-en yüksek işlemci durumu 99 yapın düzeliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Lovely catt
Aslında aynı şey benimde başıma gelmişti malwarebyte mi neydi o tür bı antivirüs programı kullaniyordum hem browser da koruma sağlıyordu hemde pcde hangi oyuna girsem yuzde yuz sende demissin ki karspesky kullaniyorum onu kaldir , windowsun kendi antivirüs programını devre dışı bırak Windows guvenlik duvarını sıfırla sonra reset çek tekrar oyuna gir sorun düzelir bende öyle düzelmişti. O işlemciyle yüzde yüz imkansız, ekstra olarak bios ayarlarını da sıfırla yada sıfırlama sen bilirsin

gcn beyyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Gürkan
Format kesin çözüm ise müsait bir vaktimde formatlarım hocam.

Evet hocam oyunun olayı o çünki. Ben geliştiğim için ecellere tek atıyorum. Eceller hiçbir şey yapamıyor.
ne güzel ben gördümmü arkama bakmadan bunny yaparak kaçıyorum UV ışık açıp yavaşlatıyorum sadece

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,914
Üyeler
140,725
Son üye
Kutayyy
Top Bottom