Neler Yeni

Dying Light 2 oynarken %100 CPU kullanımı.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
Ustam Açıklama Yapanlar Pek Bi Bilgisi Yok Herhalde İşlemci Darboğaz Yapıyor Hemde Baya Baya Ekran Kartı Driver Sil.Yükle Bios Güncelle Ve Chipset Driver Güncelle Sonra Oyunda Ayarları Bi Alt Ayara Çekip Yenide Eski Kullandığın Ayara Çek Birde Öyle Dene Birde Hiç Yoktan Bi Kule Tipi Soğutma Almanı Tavsiye Ederim
Asıl senin gram bilgin yok. Bu işlemci bu ekran kartına darboğaz yapmaz

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
Dostum İyimisin? Ben Yazılımsal Hata Demişim Bu İşlemci 3080 De rx6900xt Dahi Darboğaz Yapmaz Yorumu Tam Anlamadan Konuşmayalım.Lütfen
Yorumu yapanlar diye genelleme yapma o zaman. Ayrıca darboğaz bile yok. Ekran kartı kullanımı %97. Böyle darboğaz mı olur sence?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum İyimisin? Ben Yazılımsal Hata Demişim Bu İşlemci 3080 De rx6900xt Dahi Darboğaz Yapmaz Yorumu Tam Anlamadan Konuşmayalım.Lütfen
Sorun işlemci kullanımının anlık olarak yükselip inmesi. Diğer Bazı resimlerde normal stabil hale geliyor. Darboğaz olsa her zaman yapar

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Arda doğan
Yorumu yapanlar diye genelleme yapma o zaman. Ayrıca darboğaz bile yok. Ekran kartı kullanımı %97. Böyle darboğaz mı olur sence?
O Halde Yorumu Düzgün Oku Ve İşlemci Tam Kullanım Darboğaz Var Demek Bu Alt Çekirdekler Tam Manada Tıkanmış Ki İşlemci Kullanımı %100 e çıkmış Darboğaz Birtek Ekran Kartı Kullanımı İle Olmaz

Sorun işlemci kullanımının anlık olarak yükselip inmesi. Diğer Bazı resimlerde normal stabil hale geliyor. Darboğaz olsa her zaman yapmaz
Yazılımsal Sorun Olduğu İçin Diyorum Bende İşte Düzgün Oku Lütfen

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
management'i yaptım. Kendi chipset sürümümü nasıl kontrol edeceğim?
Ben kendi anakart modelimin programından bakıyorum. Uyarı verse de anakartın sitesindeki chipset sürümünü bir denemeni tavsiye ederim. Zarar gelmez.

Setro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Egemen
Ben kendi anakart modelimin programından bakıyorum. Uyarı verse de anakartın sitesindeki chipset sürümünü bir denemeni tavsiye ederim. Zarar gelmez.
Eski sürüm diyor hocam bendeki yeni sürümmüş. Sitedekini indirince eski sürüme düşürelim mi diye soruyor.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Emir
Kesinlikle ekran kartı ve işlemcinin sitesinden orjinal sürücüleri ve yazılımları yükleyin.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
Eski sürüm diyor hocam bendeki yeni sürümmüş. Sitedekini indirince eski sürüme düşürelim mi diye soruyor.
hocam evet sen yükle bir şey olmaz. Zaten şu an sorunlu yazılımın. Siz nerden yüklediniz ki chipset driverini anakartın sitesindeki eski sürüm olsun. En yeni sürümü zaten anakartın sitesinde olur benim bildiğim.

Setro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Egemen
hocam evet sen yükle bir şey olmaz. Zaten şu an sorunlu yazılımın. Siz nerden yüklediniz ki chipset driverini anakartın sitesindeki eski sürüm olsun. En yeni sürümü zaten anakartın sitesinde olur benim bildiğim.
MSI'ın sitesindeki chipset driverini indirdim hocam. Diğer şeyleri zaten yüklemiştim. Eski olan chipseti ben anakartımı değiştikten sonra MSI Center diye bir şey yükledim oradan gelmişti sanırım. Onu indirmiştim. PC'yi formatlamam gerek sanırım. Şimdi deneyeceğim. MSI Afterburner ile test yapıp sonuçlarını size yazacağım.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
MSI'ın sitesindeki chipset driverini indirdim hocam. Diğer şeyleri zaten yüklemiştim. Eski olan chipseti ben anakartımı değiştikten sonra MSI Center diye bir şey yükledim oradan gelmişti sanırım. Onu indirmiştim. PC'yi formatlamam gerek sanırım. Şimdi deneyeceğim. MSI Afterburner ile test yapıp sonuçlarını size yazacağım.
Msı center falan boş verin. Siteden yükleyip bir deneme yap. Eğer olmazsa temiz bir kurulum yapıp bütün güncellemeleri msı sitesinden yaparsan muhtemelen sorunun çözülür.

Ayrıca anakart değişim sonrası format zorunludur. Yoska sistemin stabil çalışmaz böyle sorunlarla karşılaşırsın. format atmadıysan hepsini boş ver temiz kurulum yap.

Setro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Egemen
Hocam valorant'da denedim sorun çözülmemiş %100, %10, %100, %10, böyle çıkıp iniyor.

Msı center falan boş verin. Siteden yükleyip bir deneme yap. Eğer olmazsa temiz bir kurulum yapıp bütün güncellemeleri msı sitesinden yaparsan muhtemelen sorunun çözülür.

Ayrıca anakart değişim sonrası format zorunludur. Yoska sistemin stabil çalışmaz böyle sorunlarla karşılaşırsın. format atmadıysan hepsini boş ver temiz kurulum yap.
Anakart değişim sonrası format atmamıştım fakat yeni SSD almıştım. Ona windows indirdim.

Hocam en iyisi ben yarın bilgisayarımı formatliyayım. MSI Center vs. indirmeyeceğim. Format sonrası sadece MSI sitesinden driver indirip GPU'm için NVIDIA GeForce Experience'den driver indireceğim.

Temiz kurulum yap dediğiniz format değil mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mustafa Özdemir
Merhaba biostan işlemcinin çoklu çekirdek özelliğini falan kapatmadın değil mi ayrıca çalışma hızını vs sınırlamadın undervolt falan yapmak için belki bilemem güç modu(Windows )falan performans olarak seçilmiş mi bunları bir kontrol eder misin ve çok kısa saniyelik olarak 100 e çıkıyorsa kullanım ,sonrasında düşüp normal devam ediyor ise durum normal gibi bazen anlık olarak çıkabilir gibi. Sürekli 100 olarak kalıyorsa bir sıkıntı var demektir yukarda yazdıklarımı bir kontrol et ,format çözer umarım .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,969
Üyeler
140,738
Son üye
Feuron
Top Bottom