Neler Yeni

E postadan Şantaj mesajı

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Faruk
Hocam Yüzüm kapalı değildir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet

Yaw içimize bir kurt düştü başlık açalım dedik, zorbalandık :D
yakın zamanda yeni veri sızıntıları yayıldı oradan şifreni alıp göndermişlerdir bişey olmaz esetpro31 kur tarama yap

Starlex

80+ Silver
E postam çalındı ve bir şantaj mesajı geldi bu mesajda Bilgisayarının virüslendiğini ve sürücü virüsü olduğu için antivirüs programlarında gözükmediğini söyledi. Bilgisayarımdan kameramı izlediğini ve müstehcen görüntülerimi paylaşacağını söyledi ve bu e postayı gördükten sonra ona bir bildirim gidecek ve 50 saat içinde kripto hesabını 1300 dolar yatırmazsam bunu paylaşacağını söyledi gerçek midir?
Hdhdhsysggsgsgsghshshshshshd
tabii ki gerçek değil
*tabi pc başında müstehcen şeylerde yapmadıysan

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Eren
tabii ki gerçek değil
Böyle içimi rahatlacak cevaplar arıyorum çok mu zor beyler :D

yakın zamanda yeni veri sızıntıları yayıldı oradan şifreni alıp göndermişlerdir bişey olmaz esetpro31 kur tarama yap
Farkındayım da yakın zamanda gerçekten virüs bulaşması muhtemel bir dosya indirdim. Belki ondandır diye düşündüm. Üstüne defalarca Malwarebytes dan tarama yaptım ama yine kıllanmıyor değilim.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,486
İsim
Selim
Söyle düşün şayet kişisel görüntüler bu adamların elindeyse ve size 1300 dolar at dediklerinde atarsan bir hafta sonra tekrar para istemeyeceklerini nereden biliyorsun? Bir kere verdin mi devamı gelecek bu yüzden olan olmuş diyip yoluna devam edeceksin ve bu tarz durumlar için siber güvenlik var başvuru yaparsın ve internette kişisel görüntülerini sildirir üzerine de ceza kestirirsiniz.

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
910
İsim
Mehmet
Böyle içimi rahatlacak cevaplar arıyorum çok mu zor beyler :D

Farkındayım da yakın zamanda gerçekten virüs bulaşması muhtemel bir dosya indirdim. Belki ondandır diye düşündüm. Üstüne defalarca Malwarebytes dan tarama yaptım ama yine kıllanmıyor değilim.
Şimdi yüzün açıksa sorun var demektir

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Eren
Söyle düşün şayet kişisel görüntüler bu adamların elindeyse ve size 1300 dolar at dediklerinde atarsan bir hafta sonra tekrar para istemeyeceklerini nereden biliyorsun? Bir kere verdin mi devamı gelecek bu yüzden olan olmuş diyip yoluna devam edeceksin ve bu tarz durumlar için siber güvenlik var başvuru yaparsın ve internette kişisel görüntülerini sildirir üzerine de ceza kestirirsiniz.
Haklısın ama Çevreme atıldıktan sonra çok bir önemi kalmaz ceza kestirmenin. Sadece sürücü virüsü diye bir şey var mıdır malwarebytes da gözükmeyen onu merak ettim şu an

Şimdi yüzün açıksa sorun var demektir
En kötü normal görüntümü almışlar deepfake yapmışlar üstüne derim

tabii ki gerçek değil
*tabi pc başında müstehcen şeylerde yapmadıysan
Sen pc başında yaptıklarımı boş ver gerçek mi değil mi onu söyle ya

Son düzenleme:

Starlex

80+ Silver
Haklısın ama Çevreme atıldıktan sonra çok bir önemi kalmaz ceza kestirmenin. Sadece sürücü virüsü diye bir şey var mıdır malwarebytes da gözükmeyen onu merak ettim şu an

En kötü normal görüntümü almışlar deepfake yapmışlar üstüne derim

Sen pc başında yaptıklarımı boş ver gerçek mi değil mi onu söyle ya
Hiç bişey olmaz telefona mesaj olarak gelen (müstehçen sitelere girdiğiniz için bilişim suçları sizden 100.000tl ceza borcunuz çıkarılmıştır lütfen şu ibana atın) gibi bi tuzak bence fazla korkma bişey olmadı olta attılar akıllarınca :)

Kanicry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Eren
Şifremi yazdıkları için kıllandım biraz hocam sonuçta şifreme erişmeye başarabildiyse belki dedikleri gerçek olabilir diye düşündüm. Bu arada sürücü virüsü diye bir şey var mıdır?

İyi dedin kral :D
aga sen pcnin başına full ciplak mi cikiyon ne alaka +18 foto
galerindd varsa bilemem 🧐

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Eren
Hiç bişey olmaz telefona mesaj olarak gelen (müstehçen sitelere girdiğiniz için bilişim suçları sizden 100.000tl ceza borcunuz çıkarılmıştır lütfen şu ibana atın) gibi bi tuzak bence fazla korkma bişey olmadı olta attılar akıllarınca :)
Sağ ol Reis çok yardımcı oldun içimi rahatlattın

aga sen pcnin başına full ciplak mi cikiyon ne alaka +18 foto
galerindd varsa bilemem 🧐
Sadece çıplaklık olarak düşünme sen hocam

Sen yine de gmail şifreni değiş birde sistemi bir kaç gün öncesine geri yükle, sistemi geri yüklemeden, varsa da bişey silinmiş olur
Hocam sistemi geri yükle derken?

Son düzenleme:

byhorozkentli

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,476
İsim
Deniz Bey
Hocam sistemi geri yükle derken?
netten bakarsan detaylı yazılmıştır sistemi bir kaç gün öncesine dönüyor tarihler yazar orda o tarihten sonra ki yüklenen şeyler silinmiş oluyor böylelikle geçenlerde banada bulaştı virüs işlemci yüke giriyordu durduk yere bu şekilde sistemi geri yükle yaparak düzeldi

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Eren
netten bakarsan detaylı yazılmıştır sistemi bir kaç gün öncesine dönüyor tarihler yazar orda o tarihten sonra ki yüklenen şeyler silinmiş oluyor böylelikle geçenlerde banada bulaştı virüs işlemci yüke giriyordu durduk yere bu şekilde sistemi geri yükle yaparak düzeldi
Format attım ama hocam?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,642
Üyeler
155,142
Son üye
HeliosVIP
Top Bottom