Neler Yeni

E-spor merkezimiz için PC toplama

sosnkua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Ali Yılmaz
Merhaba arkadaşlar şimdi E-spor merkezi kuruyorum ve profesyonel liglere gireceğiz. Takım kuracağımız oyunlar ZULA, LOL, VALORANT ve CS GO

Şimdi bu oyunlar ışığında bana FPS'yi stabil verecek performans kaybına uğratmayacak ve uzun saatler oyun açık olacağı için de ısınma problemi yaşatmayacak PC'ler lazım. Bütçe her bilgisayar kasası başına 15k ile 17k arası. Lütfen bana bu fiyat aralığında PC önerileri verin. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
NOT: Fiyat sadece kasa için belirttim. Monitör, klavye, kulaklık ve mouse yazmanıza gerek yok.

Son düzenleme:

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Neden Intel? AMD'nin yeni işlemcilerinin oyun performansı daha iyi. Tam da bu oyunlar için güçlü bir işlemci gerek.

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,664
İsim
marilyn
ısınmayan diyorsunda ryzen serisi daha az ısınıyor ama tercih senin işlemci olarak i510. nesil yada i7 10. nesil mutlaka koyarsın içine 3070 sığdırırsın 17k ya

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Merhaba arkadaşlar şimdi E-spor merkezi kuruyorum ve profesyonel liglere gireceğiz. Takım kuracağımız oyunlar ZULA, LOL, VALORANT ve CS GO

Şimdi bu oyunlar ışığında bana FPS'yi stabil verecek performans kaybına uğratmayacak ve uzun saatler oyun açık olacağı için de ısınma problemi yaşatmayacak PC'ler lazım. Bütçe her bilgisayar kasası başına 15k ile 17k arası. Lütfen bana bu fiyat aralığında PC önerileri verin. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
NOT: İşlemci önerisi lütfen İntel'den olsun. Fiyat sadece kasa için belirttim. Monitör, klavye, kulaklık ve mouse yazmanıza gerek yok.
hocam monitörler kaç hz olucak 144 hz monitör kullanılacaksa bence 15 16 k verip pc toplamaya gerek yok

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,210
İsim
Berkecan Ergin
AMD daha az ısınıyor lakin. intel 10. nesil işlemcileri soğutmak için ekstra sıvı soğutma almanı gerekebilir.

helpyardımplz

80+ Silver
Hocam, her şeyden önce eğer bu söylediğin oyunları geçmişte hiç oynamadıysan ve şimdi oynayıp liglere çıkmayı düşünüyorsan bence sen o işi unut yani bu söylediğim şeyi lol ve csgo için de söylemişim gibi düşünebilirsin. Valorant zaten yeni çıkmış bir oyun onda halledersiniz de lol ve csgo da imkansız diyebilirim. Zula da da zaten silahı +6 falan yaptın mı ayağına sıksan tek yiyordu yani parayı basarsan her türlü e sporcu olursun o oyunda :D

Batuhan Akbaş

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,671
İsim
Scarlotte
ısınmayan diyorsunda ryzen serisi daha az ısınıyor ama tercih senin işlemci olarak i510. nesil yada i7 10. nesil mutlaka koyarsın içine 3070 sığdırırsın 17k ya
3070 e hiç gerek yok bence. İşlemciyi en iyisinde alıp ekran kartını orta seviye seçerlerse daha fazla fps alabilirler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam, her şeyden önce eğer bu söylediğin oyunları geçmişte hiç oynamadıysan ve şimdi oynayıp liglere çıkmayı düşünüyorsan bence sen o işi unut yani bu söylediğim şeyi lol ve csgo için de söylemişim gibi düşünebilirsin. Valorant zaten yeni çıkmış bir oyun onda halledersiniz de lol ve csgo da imkansız diyebilirim. Zula da da zaten silahı +6 falan yaptın mı ayağına sıksan tek yiyordu yani parayı basarsan her türlü e sporcu olursun o oyunda :D
Gerçekten başarılı olup sponsor falan bulurlarsa neden imkansız olsun ki?

Bay Kunduz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,301
İsim
Berke
zula lol valorant cs yani işlemci odaklı monitörleri en az 240hz olmalı ve ardından ryzen 5.nesil ile 240 fps verebilecek güzel sistemler kurulur 10k vermeden hatta 1660 super r5 3600 de yeterli olur 240hz için

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,664
İsim
marilyn
3070 e hiç gerek yok bence. İşlemciyi en iyisinde alıp ekran kartını orta seviye seçerlerse daha fazla fps alabilirler.

3070 zaten ucuz bir kart ve ortalama dediğin kartlarda neredeyse 3070 fiyatına yakın 3070 iyi tercih olacaktır 7k ya 2080ti performansı alıyorsun ve bütçeleri zaten 17 k i5 değilde i7 zorlasalar i9 sığdırırlar yada ryzen 9 5. nesil

helpyardımplz

80+ Silver

Hocam sponsor bulurlarsa hadi eyvallah bir şekilde bir yerlere gelmeye belki başarırlar da yeni bir takıma neden biri sponsor olsun ? ve bu söylediğim lol ve csgo da söylediklerimin hala arkasındayım yani o oyunlara hayatlarını adamış insanlar varken bu saatten sonra o oyunlara başlayan birinin onların düzeyine geleceğini düşünmüyorum ve bu türkiye gibi bir yerde daha da zor yani bir turnuva da falan oynamak

sosnkua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Ali Yılmaz
Neden Intel? AMD'nin yeni işlemcilerinin oyun performansı daha iyi. Tam da bu oyunlar için güçlü bir işlemci gerek.
Tamam dediğin gibi olsun AMD için bana öneri sunabilirsin :)

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,412
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Twitter
yok
Facebook
no
Discord
no
Reddit
yok
Çok harcama.1660S Al.3700X-10700KF Bak.

sosnkua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Ali Yılmaz
Tamamdır AMD için bana lütfen sistem önerisi yapar mısın?

Top Bottom