Neler Yeni

Ekran Kapanıyor ama bilgisayar açık. ( fan hızlanıyor, ışıklar açık)

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

ByKayseriLi

80+ Bronze
Ekran siyah olduğu zaman monitör de no signal yazısı çıktığı zaman bile kasa çalışır vaziyette ise ve ekran kartı fanı da full hız da çalışıyorsa sorun ekran kartında. Ben bu sorunu yaşadım çünkü. Hatta kısa bir süre sonra ekran kartım fişi çekmişti.

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
atacan atmaca
Evet yaz geldi ve sorunum tekrar başladı...

God Like

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
C
Merhaba hocam bu sorun bende arada başlıyor arada düzeliyor anlamadım delirdim artık bir çözümü neden yok bu sorunun bu hatayı ASUS RTX 2060 OC EVO ile yaşıyorum.

soruna herhangi bir çözüm bulabilidiniz mi bende 2060 kullanıyorum aynı sorun bende de oluyor çok nadir olsa da yaşanıyor , çözümü var mı ?

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
atacan atmaca
soruna herhangi bir çözüm bulabilidiniz mi bende 2060 kullanıyorum aynı sorun bende de oluyor çok nadir olsa da yaşanıyor , çözümü var mı ?
ekran kartının voltajını düşür fanları hızlandır maalesef başka çözümü yok

Sarcues

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kağan ------
Bilgisayırımı 2 sene önce almıştım aldıktan 3 ay sonra bende de oldu aynı sorun 2 ay civarı devam etti hiç bir çözüm yapmadım başka bir eve taşındım ve sorun 1 yıl civarı çözüldü ama şimdi bende de gene başladı ekran kartım rtx 3060 ti saçma sapan bir sorun

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
punisher
Öncelikle konu içersinde argo veya sinirle kurulmuş bir cümleye rastlarsanız şimdiden kusura bakmayın çünkü ben bu allahın belası sorun ile 1 aydır uğraşıyorum.

Sorun: Başlıkta belirttiğim gibi, belirli oyunlara girerken (Scavengers) ve belirli oyunları oynarken (ThehunterCOTW"Herhangi bir hayvanı toplarken",Rainbow Six Siege"Oyunu açıp her şeyi yapabilirken karakter seçme ekranına geldiğim anda", Fortnite"rahat rahat oynarken ilerleyen zamanlarda bir anda") Bilgisayarımın ekranı bir anda kararıyor ve kontrolüm tamamen kesiliyor, Ekranda "Sinyal Yok" bildirimi çıkıyor, Ekran kartı fanları hızlanıyor, "Bilgisayarda açık olan her şeyin sesini alabiliyorum konuşma programlarının seslerini duyabiliyorum ve bilgisayar açık şekilde mouse, klavyenin de ışıkları yanıyor. BİLGİSAYARI GÜÇ DÜĞMESİNDEN KAPATIP TEKRAR AÇANA KADAR KONTROLÜ ALAMIYORUM. Çoğu oyunu sorunsuz oynuyorum hatta sıkıntı çıkartan oyunlardan Scavengers bilgisayarı kullandığım zamanlar açınca kapatırken bilgisayarı kapatıp açtığımda sorunsuz bir şekilde açılıyor ve rahat rahat istediğim kadar oynuyorum. Bu sorunu 2010 hatta 2008'den beri yaşayanların forum konularına kadar indim, okudum, altlarında çözüme rastlamadım... gtx rtx amd bilmemne tüm kartlar ile bu sorun yaşanmış denediğim çözümleri söyleyeyim;

Soruna ek olarak Format atıp driverları kurduktan sonra oyunlarda veya video,filmlerde olmazken masaüstüne,chrome arayüzünde gezerken AMD Driver programı veya Streamlabs obs gibi şeyler açıkken ekranda yatay titreme,yırtılmalar oluşmaya başladı önceden yoktu bununla ilgili de bildiğiniz varsa yardım alırım soruna yardımı olacaksa da bildirmiş olayım.

Denemelerim:
1- Ekran kartını stres testine soktum FurMark ile 1 saat AMD'nin kendi programı ile 10 dakika teste soktum hiçbir sıkıntı çıkmadı. 10 dakikalık test aşağıda ( ISI PROBLEMİ YOK)
2- Isı problemi vardır diye İŞLEMCİ VE EKRAN KARTIMI ( Gümüş Alaşım Termal Macun ) ile temizleyip macunladım.
3- Kasayı tamamen temizledim.
4- Format attım ve driverlara baştan kurulum yaptım.
5- Tüm fişleri farklı prizlerde denedim.
6- Biosu sıfırladım, güncelledim o da yetmedi pili çıkartıp takıp tekrar biosu güncelledim.
7- OCCT ile PSU,RAM,EKRAN KARTI'nı tekrar 30ar dakikalık teste aldım bir sorun bulamadı.
8- OCCT'de tüm sistem 1-1.5V arası voltaj kullanırken AVCC 3.45V kullanıyor bunu anlayamadım.
9- Bilgisayarı açarken anakartta 1 kere VGA ışığı beyaz olarak yanıp sönüyor ama açılmada herhangi bir sorun yaşamıyorum kimi zaman da CPU beyaz olarak yanıp sönüyor sadece başlangıçta.

SİSTEM:
Sistemim DONANIM ARŞİVİ eski serilerinden TANK serisinden olmakla birlikte üzerinde yaptığım değişiklikleri şöyle belirteyim. Sistem Linki
AMD Ryzen 5 1600 İşlemci
MSI B350M PRO-VD PLUS Anakart
CORSAIR 8GB yerine Apacer Panther 2x8 3200Mhz ram taktım
MSI RX580 Gaming X 8GB
Seagate 3.5" 1TB yanına 480gb ocz SSD ekledim
CM MasterBox Lite 5 500W 80 Plus
Monitör: Asus vg278qr 27" 165hz 0.5ms

Altta belirtilenler PSU'yu zorluyordur belki diye yazılmıştır.
2. Ekran: 32" samsung lcd ekran (kapanma sorununda psuyu zorluyordur belki diye artık kullanmıyorum.)
Kulaklık: Logitech G933 Wireless
Mouse: Logitech G300S
Klavye: Corsair K55
bende de aynı sorun var 3070 ekran kartı 650w cooler master psu var kaç aydır sorun düzelmedi birden bire no signal diyor ama kasa fanları çalışıyor garantiye gönderdim işlemci fanını değiştirip oyun testi yapıp sorun yok deyip gönderdiler ne yapmam lazım bir türlü çözüm bulamadım akıl sağlığımı kaybedicem yardım eder misiniz.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba

cchavo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
ibrahim ahıskalı
bende de aynı sorun var 3070 ekran kartı 650w cooler master psu var kaç aydır sorun düzelmedi birden bire no signal diyor ama kasa fanları çalışıyor garantiye gönderdim işlemci fanını değiştirip oyun testi yapıp sorun yok deyip gönderdiler ne yapmam lazım bir türlü çözüm bulamadım akıl sağlığımı kaybedicem yardım eder misiniz.
bu ucube markalar özelliklemi yapıyor acaba bi süre önce benzer bi sorun bendede vardı oyundayken pc kilitleniyordu kapatıp tekrar açana kadar geçmiyordu bir süre sonra kendiliğinden duzeldı allah kolaylık versın

StarlendS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömer Faruk
4080de bunu yaşamazsın güç kaynağında sorun vardır senin driverları baştan kur öyle dene bi
Hocam psu testi yaptım sağlam, çözümü buldum sanırım işlemcinin grafik sürücüsünü biostan kapinca sorun düzeldi gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 gündür olmadı hiç

isaaksu61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
isa aksu
Hocam psu testi yaptım sağlam, çözümü buldum sanırım işlemcinin grafik sürücüsünü biostan kapinca sorun düzeldi gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 gündür olmadı hiç
hocam merhaba tam o ayarı nasıl yapabilirim tarif edebilir misin 4090 var aynı sorun bende de var kafayı yicem

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom