Neler Yeni

Ekran Kapanıyor ama bilgisayar açık. ( fan hızlanıyor, ışıklar açık)

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
674
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
Sonunda benle aynı sıkıntıyı yaşayan bir kişi gördüm bende de aynısı oluyor cok sey denedım olmadı garantiye gonderdım bişey yok dediler senın dedıgın gibi stres testine soktum bozukmu degılmı uygulamalardan denedım fln aama hıc bır sey cıkmadı sadece dedıgın gıbı ekran takılıyor sonra kararrıyor ve sinyal yok yazısı cıkıyor ve fanlar hızlanıyor ben artık bıraktım böyle kabullendım cokunce çöküyor ama ekran kartı driveri ile alakalı dıyolar bende rx570 4gb ekran kartı var
Ayrı olarak arkadasımda da rx570 8 gb ekran kartı vardı ama driveri yoktu cokme fln olmuyormuş driver indirdikten sonra tam bızımkı gıbı degıl ama onda da bir anda ekran takılma gitme gibi sorunları çıkmıs
hangi sürüm driverı kullanıyorsunuz şu an

Fordon Greeman

80+ Bronze
Aynısı bende de vardı monitörün ayarlarına bak
Monitörün hangi ayarı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı sorunu 1 aydan uzun süredir yaşayıp, 3070 ROG Strix ekran kartımı garantiye yolladım. İade dediler ve şu an geri gelmesini bekliyorum. Değişim sonrası sorunun çözülüp çözülmediğini söylerim. Sorunun aynısını yaşıyordum yepyeni sistemle.

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
atacan atmaca
Monitörün hangi ayarı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı sorunu 1 aydan uzun süredir yaşayıp, 3070 ROG Strix ekran kartımı garantiye yolladım. İade dediler ve şu an geri gelmesini bekliyorum. Değişim sonrası sorunun çözülüp çözülmediğini söylerim. Sorunun aynısını yaşıyordum yepyeni sistemle.
bekliyorum hocam mutlaka

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,451
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
hocam bende de oluyor bu güç kablosunu ittirince hatta masaya vurunca bile oluyor bazen kendi kendine oluyor
ama bu gerçek bir sorun mu çözemedim

Lewis Hamilton

80+ Bronze
Bilgisayarın ekranı gidiyor ama bilgisayar ve tüm donanımlar açık her şeyin de sesini duyuyorum resetleyene kadar düzelmiyor ve ekran kartı fanı hızlanıyor. Denediğim şeyleri de alttan okuyuver hocam.
Bir sürü konu açtım.
RX500 serisi kartlarda var bu sorun, bendede 570 vardı hiçbir şekilde düzelmedi en son sistemi sattım.

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
atacan atmaca
Sorunu şimdilik çözdüm gibi:
1)
DDU DRIVER SILICI DDU ile ekran kartıyla ilgili ne varsa sildim driverları kaldırdım.
AMD DRIVER sitesinden güncelden bir önceki (WHQL) tagli driverı kurdum.
( Çözüm için indirdiğim sürüm: Adrenalin 21.4.1 Recommended (WHQL) )
2)
Driver üzerinden ekran kartı frekansını düşürdüm.
Radeon ayarlar>üstten Performans>Ayarlanıyor>Otomatikten Manuel'e al>GPU Ayarlarını aç>Max frekans %sini -%25e çek ve sağ üstten kaydet.
3)
Fan ayarlarını değiştirmek.
Tekrar Driver üzerinden üstteki ayarı yaptığınız yerin sağında.
Fan Ayarı sekmesini etkinleştir>Gelişmiş kontrolü etkinleştir>Sıcaklığı 50 dereceden itibaren fanı %100 çalışacak olarak ayarla ve sağ üstten kaydet.

Şuanlık sıkıntı yok rainbowa bile giriyor ilerleyen günlerde yaşarsam tekrar döneceğim.

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
674
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya

alex jensen

80+ Silver
Öncelikle konu içersinde argo veya sinirle kurulmuş bir cümleye rastlarsanız şimdiden kusura bakmayın çünkü ben bu allahın belası sorun ile 1 aydır uğraşıyorum.

Sorun: Başlıkta belirttiğim gibi, belirli oyunlara girerken (Scavengers) ve belirli oyunları oynarken (ThehunterCOTW"Herhangi bir hayvanı toplarken",Rainbow Six Siege"Oyunu açıp her şeyi yapabilirken karakter seçme ekranına geldiğim anda", Fortnite"rahat rahat oynarken ilerleyen zamanlarda bir anda") Bilgisayarımın ekranı bir anda kararıyor ve kontrolüm tamamen kesiliyor, Ekranda "Sinyal Yok" bildirimi çıkıyor, Ekran kartı fanları hızlanıyor, "Bilgisayarda açık olan her şeyin sesini alabiliyorum konuşma programlarının seslerini duyabiliyorum ve bilgisayar açık şekilde mouse, klavyenin de ışıkları yanıyor. BİLGİSAYARI GÜÇ DÜĞMESİNDEN KAPATIP TEKRAR AÇANA KADAR KONTROLÜ ALAMIYORUM. Çoğu oyunu sorunsuz oynuyorum hatta sıkıntı çıkartan oyunlardan Scavengers bilgisayarı kullandığım zamanlar açınca kapatırken bilgisayarı kapatıp açtığımda sorunsuz bir şekilde açılıyor ve rahat rahat istediğim kadar oynuyorum. Bu sorunu 2010 hatta 2008'den beri yaşayanların forum konularına kadar indim, okudum, altlarında çözüme rastlamadım... gtx rtx amd bilmemne tüm kartlar ile bu sorun yaşanmış denediğim çözümleri söyleyeyim;

Soruna ek olarak Format atıp driverları kurduktan sonra oyunlarda veya video,filmlerde olmazken masaüstüne,chrome arayüzünde gezerken AMD Driver programı veya Streamlabs obs gibi şeyler açıkken ekranda yatay titreme,yırtılmalar oluşmaya başladı önceden yoktu bununla ilgili de bildiğiniz varsa yardım alırım soruna yardımı olacaksa da bildirmiş olayım.

Denemelerim:
1- Ekran kartını stres testine soktum FurMark ile 1 saat AMD'nin kendi programı ile 10 dakika teste soktum hiçbir sıkıntı çıkmadı. 10 dakikalık test aşağıda ( ISI PROBLEMİ YOK)
2- Isı problemi vardır diye İŞLEMCİ VE EKRAN KARTIMI ( Gümüş Alaşım Termal Macun ) ile temizleyip macunladım.
3- Kasayı tamamen temizledim.
4- Format attım ve driverlara baştan kurulum yaptım.
5- Tüm fişleri farklı prizlerde denedim.
6- Biosu sıfırladım, güncelledim o da yetmedi pili çıkartıp takıp tekrar biosu güncelledim.
7- OCCT ile PSU,RAM,EKRAN KARTI'nı tekrar 30ar dakikalık teste aldım bir sorun bulamadı.
8- OCCT'de tüm sistem 1-1.5V arası voltaj kullanırken AVCC 3.45V kullanıyor bunu anlayamadım.
9- Bilgisayarı açarken anakartta 1 kere VGA ışığı beyaz olarak yanıp sönüyor ama açılmada herhangi bir sorun yaşamıyorum kimi zaman da CPU beyaz olarak yanıp sönüyor sadece başlangıçta.

SİSTEM:
Sistemim DONANIM ARŞİVİ eski serilerinden TANK serisinden olmakla birlikte üzerinde yaptığım değişiklikleri şöyle belirteyim. Sistem Linki
AMD Ryzen 5 1600 İşlemci
MSI B350M PRO-VD PLUS Anakart
CORSAIR 8GB yerine Apacer Panther 2x8 3200Mhz ram taktım
MSI RX580 Gaming X 8GB
Seagate 3.5" 1TB yanına 480gb ocz SSD ekledim
CM MasterBox Lite 5 500W 80 Plus
Monitör: Asus vg278qr 27" 165hz 0.5ms

Altta belirtilenler PSU'yu zorluyordur belki diye yazılmıştır.
2. Ekran: 32" samsung lcd ekran (kapanma sorununda psuyu zorluyordur belki diye artık kullanmıyorum.)
Kulaklık: Logitech G933 Wireless
Mouse: Logitech G300S
Klavye: Corsair K55
baika psu ile dene sorun psu oluyor genelde

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Doğukan
lanet sorunu bende yaşıyorum ara sıra durduk yere ekran gidiyor pc çalışıyor fakat hiçbirşey yapamıyorum kitlenip kalıyor.

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/TwinsR32/
Discord
Twins R32#0331
yazılımsal bi sorun gibi geldi bana. ekran kartının driver sürümlerini tek tek denemeni tavsiye ederim

rx570emo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Emre
baika psu ile dene sorun psu oluyor genelde
Malesef dostum ekran kartı ile ilgili galiba psu mu degıstırdım daha ıyısını aldım hala aynı sıkıntıyı verıyor ama bende o kadar sık degıl ılk zamanlar gibi acıkcası ilk zamanlarda cok stres ederdım ama artık bıraktım bırakınca da o kadar cok olmamaya başladı veya ben öyle gördüm

YaXbtw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf
Öncelikle konu içersinde argo veya sinirle kurulmuş bir cümleye rastlarsanız şimdiden kusura bakmayın çünkü ben bu allahın belası sorun ile 1 aydır uğraşıyorum.

Sorun: Başlıkta belirttiğim gibi, belirli oyunlara girerken (Scavengers) ve belirli oyunları oynarken (ThehunterCOTW"Herhangi bir hayvanı toplarken",Rainbow Six Siege"Oyunu açıp her şeyi yapabilirken karakter seçme ekranına geldiğim anda", Fortnite"rahat rahat oynarken ilerleyen zamanlarda bir anda") Bilgisayarımın ekranı bir anda kararıyor ve kontrolüm tamamen kesiliyor, Ekranda "Sinyal Yok" bildirimi çıkıyor, Ekran kartı fanları hızlanıyor, "Bilgisayarda açık olan her şeyin sesini alabiliyorum konuşma programlarının seslerini duyabiliyorum ve bilgisayar açık şekilde mouse, klavyenin de ışıkları yanıyor. BİLGİSAYARI GÜÇ DÜĞMESİNDEN KAPATIP TEKRAR AÇANA KADAR KONTROLÜ ALAMIYORUM. Çoğu oyunu sorunsuz oynuyorum hatta sıkıntı çıkartan oyunlardan Scavengers bilgisayarı kullandığım zamanlar açınca kapatırken bilgisayarı kapatıp açtığımda sorunsuz bir şekilde açılıyor ve rahat rahat istediğim kadar oynuyorum. Bu sorunu 2010 hatta 2008'den beri yaşayanların forum konularına kadar indim, okudum, altlarında çözüme rastlamadım... gtx rtx amd bilmemne tüm kartlar ile bu sorun yaşanmış denediğim çözümleri söyleyeyim;

Soruna ek olarak Format atıp driverları kurduktan sonra oyunlarda veya video,filmlerde olmazken masaüstüne,chrome arayüzünde gezerken AMD Driver programı veya Streamlabs obs gibi şeyler açıkken ekranda yatay titreme,yırtılmalar oluşmaya başladı önceden yoktu bununla ilgili de bildiğiniz varsa yardım alırım soruna yardımı olacaksa da bildirmiş olayım.

Denemelerim:
1- Ekran kartını stres testine soktum FurMark ile 1 saat AMD'nin kendi programı ile 10 dakika teste soktum hiçbir sıkıntı çıkmadı. 10 dakikalık test aşağıda ( ISI PROBLEMİ YOK)
2- Isı problemi vardır diye İŞLEMCİ VE EKRAN KARTIMI ( Gümüş Alaşım Termal Macun ) ile temizleyip macunladım.
3- Kasayı tamamen temizledim.
4- Format attım ve driverlara baştan kurulum yaptım.
5- Tüm fişleri farklı prizlerde denedim.
6- Biosu sıfırladım, güncelledim o da yetmedi pili çıkartıp takıp tekrar biosu güncelledim.
7- OCCT ile PSU,RAM,EKRAN KARTI'nı tekrar 30ar dakikalık teste aldım bir sorun bulamadı.
8- OCCT'de tüm sistem 1-1.5V arası voltaj kullanırken AVCC 3.45V kullanıyor bunu anlayamadım.
9- Bilgisayarı açarken anakartta 1 kere VGA ışığı beyaz olarak yanıp sönüyor ama açılmada herhangi bir sorun yaşamıyorum kimi zaman da CPU beyaz olarak yanıp sönüyor sadece başlangıçta.

SİSTEM:
Sistemim DONANIM ARŞİVİ eski serilerinden TANK serisinden olmakla birlikte üzerinde yaptığım değişiklikleri şöyle belirteyim. Sistem Linki
AMD Ryzen 5 1600 İşlemci
MSI B350M PRO-VD PLUS Anakart
CORSAIR 8GB yerine Apacer Panther 2x8 3200Mhz ram taktım
MSI RX580 Gaming X 8GB
Seagate 3.5" 1TB yanına 480gb ocz SSD ekledim
CM MasterBox Lite 5 500W 80 Plus
Monitör: Asus vg278qr 27" 165hz 0.5ms

Altta belirtilenler PSU'yu zorluyordur belki diye yazılmıştır.
2. Ekran: 32" samsung lcd ekran (kapanma sorununda psuyu zorluyordur belki diye artık kullanmıyorum.)
Kulaklık: Logitech G933 Wireless
Mouse: Logitech G300S
Klavye: Corsair K55
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Lütfen yardım!

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,321
Üyeler
156,464
Son üye
Konsequent
Top Bottom