Neler Yeni

Ekran kartı fps farkı

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
563
İsim
Murat

Mlevent7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa
Varsayılan güç ayarlarında test isteyin hocam, UV'nin olayı zaten minimal performans kaybıyla güç tüketimini düşürmek, hem performans hem güç tüketimini azaltınca undervolt değil underclock oluyor sadece :D

XFX 254w, Red Devil 197w sanırım, ama tahminimce Red Devil 250 watt+ olsa bile değerleri daha iyi gözükecektir.
o şekilde test istedim fakat red devilin testi kasa yan kapağı açık şekilde yapıldı belkide daha iyi çıkmıyıcak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Varsayılan güç ayarlarında test isteyin hocam, UV'nin olayı zaten minimal performans kaybıyla güç tüketimini düşürmek, hem performans hem güç tüketimini azaltınca undervolt değil underclock oluyor sadece :D

XFX 254w, Red Devil 197w sanırım, ama tahminimce Red Devil 250 watt+ olsa bile değerleri daha iyi gözükecene k
ne kadar fark olur tahmini

Zadnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Atakan
o şekilde test istedim fakat red devilin testi kasa yan kapağı açık şekilde yapıldı belkide daha iyi çıkmıyıcak
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne kadar fark olur tahmini
6800 XT Red Devil iyi havalandırmalı kasalarda full yükte en fazla 70-75 derece görmeli eğer düzgün kullanıldıysa. Ha bence undervolt yapmak kullanıcı için mantıklı çünkü bir zararı yok, orta-üst seviye kartların hepsini undervolt'lu kullanıyorum ben marka-model vb. fark etmeksizin, varsayılan değer kısmını sadece testlerin eşit olması açısından belirttim.

Mlevent7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa
testlerin eşit şartlarda yapılması lazım o şekilde değerlere bakılarak alınabilir

6800 XT Red Devil iyi havalandırmalı kasalarda full yükte en fazla 70-75 derece görmeli eğer düzgün kullanıldıysa. Ha bence undervolt yapmak kullanıcı için mantıklı çünkü bir zararı yok, orta-üst seviye kartların hepsini undervolt'lu kullanıyorum ben marka-model vb. fark etmeksizin, varsayılan değer kısmını sadece testlerin eşit olması açısından belirttim.
peki sence bu xfx in fps neden fazladır

Zadnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Atakan
peki sence bu xfx in fps neden fazladır
Aynı saat hızı ve aynı güçte çalışmasına rağmen önemli bir FPS farkı varsa diğer sistem bileşenlerine bağlıdır. Ama bu videolar ve resimlerde birinin saat hızı 2100mhz diğeri 1870mhz çalışıyor o yüzden denk testler değil.

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
563
İsim
Murat

Mlevent7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa
Aynı saat hızı ve aynı güçte çalışmasına rağmen önemli bir FPS farkı varsa diğer sistem bileşenlerine bağlıdır. Ama bu videolar ve resimlerde birinin saat hızı 2100mhz diğeri 1870mhz çalışıyor o yüzden denk testler değil.
Neden fazla diye sorgulama neden az diye sorgula. Fazla fps göz çıkarmaz
yeni test istedim bakabilir misiniz rica etsem

Zadnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Atakan
Hocam fps sonuçları hakkında bir fikrim yok, Furmark versiyonları farklı gözüküyor ama Furmark fps ölçüm şeklini değiştirdi vb. öyle bir durum var mı bilmiyorum.

Güç-Sıcaklık değerleri Red Devil'den beklenen yere gelmiş o konuda gayet başarılı. %44 fanda 280 watt'a rağmen 68 derece, yan kapak açık olsa da havalandırması güzel bir mesh kasada kullanıldığı sürece dediğim gibi 75'i geçeceğini zannetmiyorum.

Mlevent7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa
Hocam fps sonuçları hakkında bir fikrim yok, Furmark versiyonları farklı gözüküyor ama Furmark fps ölçüm şeklini değiştirdi vb. öyle bir durum var mı bilmiyorum.

Güç-Sıcaklık değerleri Red Devil'den beklenen yere gelmiş o konuda gayet başarılı gözüküyor. %44 fanda 280 watt'a rağmen 68 derece, yan kapak açık olsa da havalandırması güzel bir mesh kasada kullanıldığı sürece dediğim gibi 75'i geçeceğini zannetmiyorum.
hocam peki saat hızına ne diyosunuz artmış

Zadnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Atakan
hocam peki saat hızına ne diyosunuz artmış
Tahminimce 100w daha tasarruflu çalışsın ve biraz daha serin olsun diye düşünerek saat hızını ve güç tüketimini azaltıp 190w-1900mhz gibi bir ayarda kullanıyordu, bu test için eski ayarlara getirince 280w - 2230mhz olmuş, normal bir durum yani.

Mlevent7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa
Tahminimce 100w daha tasarruflu çalışsın ve biraz daha serin olsun diye düşünerek saat hızını ve güç tüketimini azaltıp 190w-1900mhz gibi bir ayarda kullanıyordu, bu test için eski ayarlara getirince 280w - 2230mhz olmuş, normal bir durum yani.

testi böyle yapmış
e2bdad9d-d2f3-42a2-b697-18e293826b01.jpg

Adzero

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Kaan
Bana bir terslik var gibi gelmedi red devil güzel duruyor, ama amd tepe model kartlara sağlam bir PSU lazım genelde PSU kalitesi için nvidia'ya göre daha hassas

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,896
Üyeler
150,003
Son üye
Aykut/
Top Bottom