Neler Yeni

EKRAN KARTI İKİNCİ EL ALINABİLİR Mİ?ALIRKEN NELERE DİKAT ETMELİYİM?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
muhsin yavuz barut
RX 6600 EKRAN KARTI bakıyordum sıfır en ucuz 7000 TL ye bulabidim ama ikinci el de 4000TL civarlarında idi.ikinci el alsam mı bilemedim sizce ikinci el ekran kartına güvenilebilir mi?alırken nelere dikkat etmeliyim?

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
675
İsim
Semi kaan Çakır
RX 6600 EKRAN KARTI bakıyordum sıfır en ucuz 7000 TL ye bulabidim ama ikinci el de 4000TL civarlarında idi.ikinci el alsam mı bilemedim sizce ikinci el ekran kartına güvenilebilir mi?alırken nelere dikkat etmeliyim?
10dk 1080p 0x msaa furmark yap kart bu sırada 80 derece geçmez ise ki 6600 çok ısınan bir kart değil ve fanlar %80 hıza dayanmaz ise soğutma konusunda sorun yok demek , bu sırada ekranda kararma , çizgi çıkma vs olmasın . Onun harici occt ile gpu testi yapabilirsiniz ve 10dk civarı rdr2 , fh5 gibi bir oyunda kartı zorlayabilir siniz .

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
Sıcaklık değerlerine bakın hocam. Zaten çok yorulacak bir kart değil yüksek ihtimalle değerleri fena değildir tabii ekstra hor kullanım olmadıysa. 2. El kartta alınır.

yigithandeniz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
yigithandeniz
ben satıyorum rx 6600 ilgilenirsen özelden yaz furmark testi falan atabilirim

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Ikinci el ekran karti tabiiki alinir ancak dikkat edilmesi lazim.
Dikkat etmeniz gereken en onemli husus urunun guvenlik bandinin urun ustunde durup durmadigi ve urune garanti disi herhangi bir mudahalede bulunup bulunulmadigi. Yani ici falan acildi mi vidalarina dokunuldu mu falan. Ilk ama ilk dikkat etmeniz gereken hususlar bunlar. Bunlari anlamaniz icin ekran kartini cok dikkatli bir sekilde incelemelisiniz.
Sonrasinda urunun faturasinin olup olmadigi, kutusunun olup olmadigi, garanti durumu, sicaklik degerleri, fanlarinin calisip calismadigi, cihazda coil whine olup vs. sorunlari olup olmadigi falan geliyor.
Sicaklik degerleri, fanlarin durumu, coil whine gibi sorunlarin olup olmadigi Furmark ile stres testi yapildiginda anlasilir. Furmark testinde iken karttan veya fanlarindan garip sesler geliyor mu, sicaklik degerleri maksimum kac derece, yuk altinda donma-cokme tarzi sorunlar olup olmadigi Furmark testi ile rahatca anlasilir.

Diger tum detaylari bu rehber videosunu izleyip daha iyi anlayabilirsin.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
3.5a falan rahat bulursun Facebook gruplarında. Birkaç arkadaşıma 6600u ikinci el aldırdım. Bu modeli sıfır almaya gerçekten gerek yok. Mining kartı vs durumları olmayan temizi rahatlıkla bulunan bir model. Sıkıntı yaşamazsın kolay kolay. Facebookta GPU World grubuna bir göz atabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,896
Üyeler
140,720
Son üye
chenkov
Top Bottom