Neler Yeni

Ekran kartı problemi

Owlore

80+
Merhaba Msi rtx 3060 ekran kartı modelini kullanıyordum, oyun açıkken alt tab atınca cızırtı geliyordu ve bazen oyundan alt tab atınca 1-2 saniyeliğine ekranda beyaz kareler çıkıyordu. İlkin monitörden kaynaklı olduğunu düşünsem de sonradan ekran kartıyla alakalı olduğunu düşündüm. Test etmek için elimde amd 6570 vardı onu taktım ve "Windows bu donanım için aygıt sürücüsü yükleyemiyor. Sürücü bozuk ya da eksik olabilir. (Kod 39)" hatasını alıyorum. Bu hatayı gidermek için ddu ile 3060'ın driverlarını mı silmem gerekiyor?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Driverları silmeden direk takman sıkıntı tabi, ama bir yandan 6570 biraz eski bir kart olduğundan ona uygun windows sürümünde driver da olmayabilir yada bir optimize sorunu oluyor olabilir. DDU ile Nvidia driverlarını temizle önce.

Owlore

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driverları silmeden direk takman sıkıntı tabi, ama bir yandan 6570 biraz eski bir kart olduğundan ona uygun windows sürümünde driver da olmayabilir yada bir optimize sorunu oluyor olabilir. DDU ile Nvidia driverlarını temizle önce.
Hocam DDU ile sildim şimdi 6570 taktım aynı hatayı verdi microsoft support'ta bahsetmişler bu ayarı kapatınca oldu, size de teşekkür ederim.
1696197028011.png

Ama şimdi de geri açılmıyor, sürücülerinizdeki uyumsuzluğu giderin diyor. Sanırım ekran kartı garantiden gelene kadar kapalı bırakacağım.

Top Bottom