Neler Yeni

Ekran kartım 82°C görüyor.

theali

80+ Bronze
Ekran Kartım: Asus Rog Strix 1660 Super. Garantisi bitmiş durumda.

Oynadığım oyun Mount And Blade 2 Bannerlord Yüksek ayarlar.

Kart önceden bu sıcaklıklara pek ulaşmıyordu fakat son aylarda hep bu sıcaklıklarda seyrediyor.
Termal macun değiştirmeli miyim?

Shourd

80+ Silver

Kart önceden bu sıcaklıklara pek ulaşmıyordu fakat son aylarda hep bu sıcaklıklarda seyrediyor.
bakınlarını yapın bakım güzel şeydir performans stabil olur kartın ömrü korunmuş olur kendiniz bilginiz yok ise güvendiğiniz bi serviste yaptırın bence

theali

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bakınlarını yapın bakım güzel şeydir performans stabil olur kartın ömrü korunmuş olur kendiniz bilginiz yok ise güvendiğiniz bi serviste yaptırın bence
Daha önceden 2 kere CPU termal macununu değiştirdim ayrıyeten sıvı soğutma taktım. Az çok bilgim var fakat GPU macunu değişimi için statik elektiriğe dikkat etmem gerektiğini okudum, nasıl dikkat edebilirim? Ne yapmam lazım?

Bünyamina

80+ Gold

kasanı ve ekran kartının tozlarını al. Kasan şöyle bir ferah olsun. Ondan sonra sıcaklığı izle hala bu derecelerde geziyorsa değiştirebilirsin. Hiç macun değiştin mi ?

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
524
İsim
Murat Cemal
ekran kartına macun yenilemesi yapacaksan mx-6 dışında macun kullanma, en az pump out onda oluyor hatta iyi sürersen olmuyor bile

theali

80+ Bronze
kasanı ve ekran kartının tozlarını al. Kasan şöyle bir ferah olsun. Ondan sonra sıcaklığı izle hala bu derecelerde geziyorsa değiştirebilirsin. Hiç macun değiştin mi ?
Hocam kasanın ve kartın tozlarını aldım fazlaca da toz çıktı fakat sıcaklık hala aynı maalesef.

Shourd

80+ Silver
Daha önceden 2 kere CPU termal macununu değiştirdim ayrıyeten sıvı soğutma taktım. Az çok bilgim var fakat GPU macunu değişimi için statik elektiriğe dikkat etmem gerektiğini okudum, nasıl dikkat edebilirim? Ne yapmam lazım?
ilk olarak arkadaşın dediği gibi tozları alın bi deneyin ve kasa kapağını çıkarabilirsiniz gerçekten işe yarıyor ama yinede bütçeniz var ise ekran kartınıza bakımda iyi olur

theali

80+ Bronze
ekran kartına macun yenilemesi yapacaksan mx-6 dışında macun kullanma, en az pump out onda oluyor hatta iyi sürersen olmuyor bile
Elimde MX-4 var işimi görmez mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ilk olarak arkadaşın dediği gibi tozları alın bi deneyin ve kasa kapağını çıkarabilirsiniz gerçekten işe yarıyor ama yinede bütçeniz var ise ekran kartınıza bakımda iyi olur
Denedim yani şaşırtıcı şekilde sonuç pek değişmedi.

Shourd

80+ Silver
Elimde MX-4 var işimi görmez mi?

Denedim yani şaşırtıcı şekilde sonuç pek değişmedi.
kasa kapağını açıp test yaptığınızda değişmedi mi? watt değerleri veya fps hotstop derecesi bunlar illaki değişmiştir vve fan devri

theali

80+ Bronze

Ekler

• resim_2024-08-20_013429262.png
    resim_2024-08-20_013429262.png
    14 KB · Hit: 20

Shourd

80+ Silver
hocam kusura bakmayın özel güçlerim yok bu öncesi mi sonrası mı öncesiyse sonrası nerde sonrasıysa öncesi nerde o.O2

theali

80+ Bronze
kasa kapağını açıp test yaptığınızda değişmedi mi? watt değerleri veya fps hotstop derecesi bunlar illaki değişmiştir vve fan devri
Sonuçlar böyle, bana da garip geliyor.

hocam kusura bakmayın özel güçlerim yok bu öncesi mi sonrası mı öncesiyse sonrası nerde sonrasıysa öncesi nerde o.O2
Pardon hocam sonrası bu. Öncesini almadım fakat sonrası böylese öncesini siz tahmin edin:rolleyes:

Shourd

80+ Silver

Pardon hocam sonrası bu.
yo yo tamam anladım sorun yokda öncesinde siz baktıysanız bi farklılık gördünüz mü sayılarda genel olarak ne bilim stabillik artmıştır watt değerleri yükselmiş performans normal seviyelere çıkmıştır vb

Pardon hocam sonrası bu. Öncesini almadım fakat sonrası böylese öncesini siz tahmin edin:rolleyes:
anladım o zaman güzel bi bakım gerekiyor kartınıza daha önce hiç kart açıp yapmadıysanız iyi bi servise yaptırmanızı öneririm vidaları yalama yaptırabilir veya baya bi sorun çıkarabilirsiniz bilmeyen biri için emin olun gpuya bakım yapmak işlemciye macun sürmekten zor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,811
Üyeler
152,963
Son üye
award
Top Bottom