Neler Yeni

Yardım (Ekran kartım bozukmu?) PC'ye enerji verince ekran kartı çalışmıyor

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Samet Yeniköy
Rx580 ekran kartım var çalıştırırken işlemci fanı dönüyor ekran kartı ışığı yanıyor pcde her şey çalışıyor ama ekran gelmiyor birkaç kez kapatıp açınca ekran kartı fanı dönüyor ve ekran geliyor sebebi nedir benim aklıma hiçbirşey gelmiyor. Çünkü sadece ekran gelmiyor windows açılıyor şifre vs giriyorum ama ekran siyah haliyle.

Şuan 10-15 kere denememe rağmen pc açılmıyor

Hala aynı sorun var bugünde 9-10 denemede açıldı. Farklı prizde denedim orda 2. denemde açıldı ama açıldıktan sonra ekran kartı üstündeki ışık gitti 20-30 saniye sonra geri geldi normalde kullandığım prizdede bir kere yapmıştı bunu ekran kartımı sıkıntılı acaba

Son düzenleme:

zargan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Alperen kaya
Rx580 ekran kartım var çalıştırırken işlemci fanı dönüyor ekran kartı ışığı yanıyor pcde her şey çalışıyor ama ekran gelmiyor birkaç kez kapatıp açınca ekran kartı fanı dönüyor ve ekran geliyor sebebi nedir benim aklıma hiçbirşey gelmiyor. Çünkü sadece ekran gelmiyor windows açılıyor şifre vs giriyorum ama ekran siyah haliyle.
hocam pc elektrik topluyor olabilir bana da oldu pc yi kapatınca arkadaki psu güç tuşunu da kapatın bir de öyle açın bakalım olacak mı

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Samet Yeniköy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam pc elektrik topluyor olabilir bana da oldu pc yi kapatınca arkadaki psu güç tuşunu da kapatın bir de öyle açın bakalım olacak mı
Zaten ekran kartım enerjilenmediği zaman psu'yu kapatıp açıyorum sonra tekrar enerji veriyorum o zaman oluyor. Pcyi kapattığım zaman fişinide çekiyorum neden böyle oluyor acaba.

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Samet Yeniköy
kabloların sağlamlığını kontrol edin ekran kartınıza direkt olarak takılan enerji kabloları varsa mutlaka fazladan psu da ek kablo vardır bide onları değiştirmeyi deneyin
Hocam psu sıfır 3-4 aylık. Ekran kartını ilk aldığım zamanlar uzay montajda tornavidayla çalıştırıyordum bi sıkıntı yoktu birkaç ay sonra olmaya başladı ve şuan kasaya montajlı hala daha aynı sorunu yaşıyorum. Pcyi ilk açarken 4-5 kere kapatmak durumundayım çünkü ekran kartım görüntü vermiyor. Enerjileniyor ama ışığı vs yanıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Psu'da ekran kartına takabileceğim ek kabloda yok şuan.

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Asım
Hocam psu sıfır 3-4 aylık. Ekran kartını ilk aldığım zamanlar uzay montajda tornavidayla çalıştırıyordum bi sıkıntı yoktu birkaç ay sonra olmaya başladı ve şuan kasaya montajlı hala daha aynı sorunu yaşıyorum. Pcyi ilk açarken 4-5 kere kapatmak durumundayım çünkü ekran kartım görüntü vermiyor. Enerjileniyor ama ışığı vs yanıyor.

Psu'da ekran kartına takabileceğim ek kabloda yok şuan.
Prize bağladığınız kabloyu değiştirmeyi denediniz mi ?

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
hocam ekran kartının fanları zaten bi kez döner kapanırda 40 50 derecelere gelmeden ikiside sürekli dönmeye başlamaz ilk önce görüntüyü getirmeye çalışmak gerek girişimi bozuk kablosumu bozuk neydendir farklı kablo ile denedinmi

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Samet Yeniköy
Prize bağladığınız kabloyu değiştirmeyi denediniz mi ?
Hayır hocam ayni kablodan başka yok elimde

hocam ekran kartının fanları zaten bi kez döner kapanırda 40 50 derecelere gelmeden ikiside sürekli dönmeye başlamaz ilk önce görüntüyü getirmeye çalışmak gerek girişimi bozuk kablosumu bozuk neydendir farklı kablo ile denedinmi
Biliyorum ilk açılışda dönüyor sonra duruyor şuan hiç dönmüyor. Farklı kablo ile denemedim yok çünkü kablo. Ekran kartını söktüm pinlerini elimle temizledim taktım hala aynı

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay

Biliyorum ilk açılışda dönüyor sonra duruyor şuan hiç dönmüyor. Farklı kablo ile denemedim yok çünkü kablo. Ekran kartını söktüm pinlerini elimle temizledim taktım hala aynı
yakınlarda arkadaşın varsa kablosunu ödünç alıp deneyebilirsin hocam kabloları dene yada ekran kartını başka kasaya takıp gene problem ekran kartından mı anakarttan mı kablodan mı işlemciden mi anca deneyerek bilebilirsin varsayım yaparsak sadece varsayımda kalır

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Asım

PSU-GPU arasındaki kablodan başka yok demişsiniz. Belki sorun buradadır.

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Samet Yeniköy
yakınlarda arkadaşın varsa kablosunu ödünç alıp deneyebilirsin hocam kabloları dene yada ekran kartını başka kasaya takıp gene problem ekran kartından mı anakarttan mı kablodan mı işlemciden mi anca deneyerek bilebilirsin varsayım yaparsak sadece varsayımda kalır
Hocam şuan monitörün güç kablosunu takip denedim hala aynı

PSU-GPU arasındaki kablodan başka yok demişsiniz. Belki sorun buradadır.
Ne gibi sorun hocam gpuya gelen kablomu sıkıntılıdır

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Asım
Hocam şuan monitörün güç kablosunu takip denedim hala aynı

Ne gibi sorun hocam gpuya gelen kablomu sıkıntılıdır
Evet onu belirtmek istedim. Ama kesin değil ihtimal olarak.

Top Bottom