Neler Yeni

Ekran kartımın fanı kırıldı ASUS GTX1050 Ti( EX-GTX1050TI-O4G )

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
blackwolf1
Merhaba ekran kartımın sağda ki fanının 3 yaprağı kırıldı fan dönmesinde vs sorun yok ama yaprakları kırıldığı için fan hızını 40 üzerine çıkarttığımda hem çok titreme hem de ses yapıyor eskiye göre de daha az soğutma yapıyor doğal olarak , fanın aynısından tekli bir şekilde bulabilir miyim ?

Ekler

• IMG_4425.jpg
    IMG_4425.jpg
    3.6 MB · Hit: 38

Batuitch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Batu
Merhaba ekran kartımın sağda ki fanının 3 yaprağı kırıldı fan dönmesinde vs sorun yok ama yaprakları kırıldığı için fan hızını 40 üzerine çıkarttığımda hem çok titreme hem de ses yapıyor eskiye göre de daha az soğutma yapıyor doğal olarak , fanın aynısından tekli bir şekilde bulabilir miyim ?
ben bir tanıdığa götürdüm yapıştırıcı ile çok hassas bi şekilde yapıştırabilirsen bir şey olmaz 1-2yıldır fln öyle kullanıyorum ve 2li satılıyolar diye biliyorum

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Muhammet
İkisinin kablosu birleşiyor mu? Benim bildiğim ikisinin ayrı kablosu yok. Tek kablo iki fana bağlı. O yüzden 2li alman lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarcı dolaşman bence daha mantıklı. Onlarda uyacak yedek parça vardır. İnternette minumum 400-500.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
MCMLXXVIII

Ölçülerini alma şansın varsa yaprakların ve tanıdık arkadaşında falan 3D yazıcı varsa aynısını çıkarttırmayı dene ya da 3D kullanıcıların paylaştığı forumlarda şanslıysan daha önce böyle bir sorun yaşayıp fanı yazıcıda basan varsa dosyalarını atmıştır araştırıp bulursan 3D yazıcısı olan birine verip bastır ya da hurdalıkta benzerini ara :)

Edit: Bu yöntemi deneyeceksen kartının markasına göre aramayı unutma. Firmaların fan modellemeleri farklı oluyor.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
blackwolf1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İkisinin kablosu birleşiyor mu? Benim bildiğim ikisinin ayrı kablosu yok. Tek kablo iki fana bağlı. O yüzden 2li alman lazım.

Bilgisayarcı dolaşman bence daha mantıklı. Onlarda uyacak yedek parça vardır. İnternette minumum 400-500.
https://www.trendyol.com/everflow/a...n-p-152952109?boutiqueId=61&merchantId=114770 bunu buldum ama tek satılmıyor galiba, fan pinleri iki ayrı kablodan tek kabloya birleşiyor . 4-5 Bilgisayarcı dolaştım ama yokmuş ellerinde

Ölçülerini alma şansın varsa yaprakların ve tanıdık arkadaşında falan 3D yazıcı varsa aynısını çıkarttırmayı dene ya da 3D kullanıcıların paylaştığı forumlarda şanslıysan daha önce böyle bir sorun yaşayıp fanı yazıcıda basan varsa dosyalarını atmıştır araştırıp bulursan 3D yazıcısı olan birine verip bastır ya da hurdalıkta benzerini ara :)
3D güzel fikir sağ ol :)

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Muhammet

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
2. El fiyatı 1200-1500 olan kart için yedek parça vs alma. O şekilde kullan, furmark testi yap bi gönder bakalım ısı değerleri ne durumda

Can...

80+ Platinum
bozuk kartlardan alabilirsin hocam soketleri uyumlu ise sorun olmaz ben rx 470 red devilde asus rog serisi fan kullanıyorum zero fanda ws sorun olmaz

adral

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
a a
gpu deshrouding deneyebilirsin

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Bende var fanı satabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
blackwolf1
2. El fiyatı 1200-1500 olan kart için yedek parça vs alma. O şekilde kullan, furmark testi yap bi gönder bakalım ısı değerleri ne durumda
Bence de almaktan vazgeçtim gibi zaten yaza kadar idare eder diğer fan iyi çalışıyor

bozuk kartlardan alabilirsin hocam soketleri uyumlu ise sorun olmaz ben rx 470 red devilde asus rog serisi fan kullanıyorum zero fanda ws sorun olmaz
Bilgisayarcı dolaştım ama uyumlu bulamadım
gpu deshrouding deneyebilirsin
Maalesef hem o kadar bilgim yok hem parça yok
Bende var fanı satabilirim.

Ne kadar ?

>>Bu linkte<< 1050ti sahibi birisi orjinal soğutucu üzerine 80mm fan sığacak şekilde tasarlamış incele istersen
Bakarım sağ ol

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,762
Üyeler
140,696
Son üye
yusuf.aydogan
Top Bottom