Neler Yeni

Ekran Kartından gelen cızırtı

jasua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ÖZGÜR
1725489584176.png

1725489597103.png

şöyle bi sistemim var alalı 2 hafta bile olmadı , kasayı yukarı aldıktan sonra cızırtı sesi gelmeye başladığını farkettim , en son sesin ekran kartından geldiğini anladım , oyunlara girince cızırtı sesi artıyor ekran kartına zararı olur mu ne yapmalıyım ? kartı itopyadan aldım.
sesi telefon ile kayda alıp yükledim

Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Burhan Bey
Dosyayı indirdim ama ses dosyasında ses yok, bir şey duyamadım. Muhtemelen Coil Whine denen durumu yaşıyorsunuz, bazı ekran kartlarında kullanılan kalitesiz elektronik bileşenler bu sese sebebiyet verebiliyor maalesef, hatta yük altında daha fazla duyulur. Kartın çalışmasına engel bir durum değil, kullanmaya devam edebilirsiniz. Sese alışmaya çalışacaksınız :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Muhammed Emin Yılmaz Parlak
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
şöyle bi sistemim var alalı 2 hafta bile olmadı , kasayı yukarı aldıktan sonra cızırtı sesi gelmeye başladığını farkettim , en son sesin ekran kartından geldiğini anladım , oyunlara girince cızırtı sesi artıyor ekran kartına zararı olur mu ne yapmalıyım ? kartı itopyadan aldım.
sesi telefon ile kayda alıp yükledim
hocam bu amd kartlarda hatta birçok kartta bu sıkıntı var.Yani oldukça normal bir durum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bu amd kartlarda hatta birçok kartta bu sıkıntı var.Yani oldukça normal bir durum.
performansı etkilemez.Veya bir sıkıntı çıkarmaz.

jasua

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ÖZGÜR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
parça parça toparladım bugünde kasam gelmişti montajını yapıp oyuna girip bi kaç el atayım derken böyle bi sesle karşılaştım performansta bi sıkıntı yok ama sanki bozulacakmış gibi bi his veriyo, değiştirirlerse eğer hemen yollamayı düşünüyorum değiştirmezlerse inşallah bir sıkıntı yaşamam ilerde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuan tarayıcı açıkken tekleyerek cızırdıyor oyuna girince biraz yükseliyo

ilyaskocc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
ilyas koç
Attığınız dosyada ses gelmiyor ama bahsettiğiniz ses muhtemelen coil whine. Karta zararı veya performansa bir etkisi olmaz. AMD ye özgü bir durum değil bu arada. Nvida ekran kartlarında da yaşanıyor.

Oyunların giriş ekranlarında uçuk fps değerleri aldığınızda karşılaşırsınız. Oyun ayarlarından maksimum fpsi limitlerseniz seste azalma görebilirsiniz ama tamamen gitmez.

Oyun açıldıktan sonra da ses azalmadan devam edip oyun boyunca rahatsız ediyorsa değişim talep edin derim.

Çok fazla ses çıkmıyorsa genelde değişim yapmıyorlar ama haberiniz olsun

Top Bottom