Neler Yeni

Ekran Kartının Bu Kadar Isınması Normal Mi?

Ekran Kartım Zotac 1660 Super. Önceden 75 dereceyi geçmiyordu şu aralar 83'ü görüyor. Normal mi? normalse bu kadar ısınması ileride kartın ömrünü azaltır mı?
Euro Truck Simulator 2 Screenshot 2020.06.28 - 16.23.27.97.jpg

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
469
İsim
Kerem Eldes
Kasanın hava akışı kötüyse evet ama onun dışında pek normal gelmedi. O model çok ısınmaz diye biliyordum

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
Ekran Kartım Zotac 1660 Super. Önceden 75 dereceyi geçmiyordu şu aralar 83'ü görüyor. Normal mi? normalse bu kadar ısınması ileride kartın ömrünü azaltır mı?
Alıntıyı görüntüle
83 bir tık fazla gibi duruyor nvidia açısından ömür olarak fazla sorun çıkaracağını sanmam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Ets2 sürümleri yükseliyor vs belki onunla pc zorlayacak güncelleme geldiyse kullanımı yükseldiyse eğer onla alakalı olabilir veya arkadaşın dediği gibi kasanın kapağını açıp dene

• Konu Sahibi Konu Sahibi
83 bir tık fazla gibi duruyor nvidia açısından ömür olarak fazla sorun çıkaracağını sanmam

Ets2 sürümleri yükseliyor vs belki onunla PC zorlayacak güncelleme geldiyse kullanımı yükseldiyse eğer onla alakalı olabilir veya arkadaşın dediği gibi kasanın kapağını açıp dene
Çoğu oyunda bu derecelere geliyor. Kasa kapağını açıp denedim şimdi 79 80 derece.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
Çoğu oyunda bu derecelere geliyor. Kasa kapağını açıp denedim şimdi 79 80 derece.
Harici fanınız var mı kendinizi serinletmek için var ise kasanın kapağını açtıktan sonra içine hava takviyesi yapmaya çalışın daha düşerse kasanın hava akışında problem vardır büyük ihtimal düzelirse 2 3 tane ek fanlarla çözülür gibi

Ve en önemlisi 75 ne zaman görüyordunuz 3 4 ay öncesinde ise gayet normal havalar ısındı değerler normaldir o zaman

Harici fanınız var mı kendinizi serinletmek için var ise kasanın kapağını açtıktan sonra içine hava takviyesi yapmaya çalışın daha düşerse kasanın hava akışında problem vardır büyük ihtimal düzelirse 2 3 tane ek fanlarla çözülür gibi
Kasam kötü malesef. Gamepower horizon. 240mm sıvı soğutma aldıktan sonra daha kötü oldu hava akışı. Radyatör üste sığmadığından öne taktım. Hatta fotoğrafını koyayım kasanın.
WhatsApp Image 2020-06-28 at 16.35.40.jpeg

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
Kasam kötü malesef. Gamepower horizon. 240mm sıvı soğutma aldıktan sonra daha kötü oldu hava akışı. Radyatör üste sığmadığından öne taktım. Hatta fotoğrafını koyayım kasanın.Alıntıyı görüntüle
Kasanızda bulunan fan sayısı aslında iyi önler içeri üst ve arka fanlar dışarı üflüyor değil mi ?

Şu saatten sonra gamepower almasaydınız alınmaz demeye gerek yok çare gelmez artık

Kasanızda bulunan fan sayısı aslında iyi önler içeri üst ve arka fanlar dışarı üflüyor değil mi ?
evet radyatörün önünde de sıvı soğutucunun kendi fanları var onlar da içeri üflüyor. Push-pull.

Şu saatten sonra gamepower almasaydınız alınmaz demeye gerek yok çare gelmez artık
Abdullah abinin sistemi direk almıştım Aralıkta.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
evet radyatörün önünde de sıvı soğutucunun kendi fanları var onlar da içeri üflüyor. Push-pull.
Bunu deneyin bakalım çözülecek mi ?

Bunu deneyin bakalım çözülecek mi ?
2-3 derece fark ediyor. Antalya'da yaşıyorum ayrıca muhtemelen bunun da etkisi fazla :D

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
2-3 derece fark ediyor. Antalya'da yaşıyorum ayrıca muhtemelen bunun da etkisi fazla :D
75 dereceyi bu havalarda görmediyseniz eğer şuan 80 felan normal 3 ay öncesine 75e göre Eğer iyi ,soğutsaydı 2 adet fan takın diyecektim ekran kartının altına psunun üstüne fakat 2 3 için uğraşmaya değmez nvidianın kartları kaliteli sıcaklıktan dolayı fişi çekeceğini sanmıyorum

Top Bottom