Neler Yeni

Ekrana Siyah Perde İnmesi (Asus VG27AQZ)

TeXinan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sinan Fendoğlu
Merhaba dostlar,

İlginç bir problemim var, Başlıkta da belirttiğim gibi ekranım kararıyor. Bilgisayarı açtıktan sonra tarayıcı da video izlerken (10-15 dk), oyun oynarken (5-10dk) veya normal film dizi bir şey izlerken (10-15 dk) monitör aşırı ısınıyor ve ekrana siyah bir perde geliyor.
Ekran tamamen gitmiyor sadece aşırı derecede karanlık hale geliyor ekranda beyaz fon üstünde siyah yazıları çok zorlayarak görebiliyorsunuz fakat görüntü diğer her şeyi görmek imkansız. Ekranı kapatıp bilgisayarı kapatıp yarım saat bekledikten sonra açtığımda tekrar görebiliyorum. Aşağıda yazdığım işlemleri denedim.

- İş bilgisayarıma (Notebook) HDMI ile bağlayıp ikinci monitör olarak denedim bir süre sonra aynı durum oluştu.
- Playstation 5'e HDMI ile bağlayıp Fifa oynarken (10-15dk) aynı durum oluştu.
- Arkadaşımın bilgisayarına DP ile bağlayıp denedim, bu sefer yarım saatte falan gitti.
- Kendi bilgisayarımda farklı HDMI ve DP kablolarıyla da denedim aynı durum oluştu.
- Bilgisayarımı 2 monitör ile kullanıyorum ikinci monitörümde böyle bir sıkıntı yok, ben yine monitöre toz kondurmayıp yine sistemimi suçlayıp aynı kombinasyonları onunla da denedim. 2. monitör sıkıntısız çalışıyor.
- Ürünü Ekim 2022'de Vatan'dan almıştım garantisi devam ediyor. Bu sorunu ilk yaşamaya başladığımda garantiye gönderdim. Bakım gördü şu açıklama ile geri geldi.
- ""Üründe led board değişdirilerek sorun giderildi ve ürün stabil çalişmaktadir. tüm portlar denendi uzun süreli test edildi. test ok. monitör OSD sıfırlama: (e/hayir): monitör ayarlarında sıfırlama yapıldı. monitör fw sinin en son sürümünü güncelleyin: (e/hayir): firmware son sürüme güncellendi.""

Benim sorun aynı şekilde devam ediyor. Yardımcı olabileceklere veya bir yol gösterebileceklere şimdiden çok teşekkür ederim.

Sistem Bilgileri
Anakart : MSI MPG B550 Gaming Plus
İşlemci : AMD Ryzen 5 5600x
Ekran Kartı : Asus Rog Strix RTX 4070ti
Monitör 1 : Asus Tuf VG27AQZ 165Hz 27"
Monitör 2 : Acer LCD ED242QR 144Hz 23.6"
Sıvı Soğutucu : Cooler Master Master Liquid 240mm
Soğutucu Fanlar : Corsair LL120 ARGB (x3)
Bellek : Corsair Vengeance Pro SL RGB 16 gb (x2) 3600 Mhz
Güç Kaynağı : Corsair CX750 RGB 750Watt
Kasa : Corsair 5000D Airflow
Fare : Corsair Katar Pro Wireless
Klavye : Corsair K55 RGB Pro
Kulaklık : Corsair Void Elite RGB Wireless 7.1

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Kemal
Yani başka pc ye bağlayarak aynı sorunu yaşadıktan sonra monitöre toz kondurmaman çok anlamsız . Monitörün arızalı bunun başka izahı yok. Varsa garanti servise gönder yoksa ücretli göndereceksin yada sıfır alacaksın.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,881
Üyeler
152,768
Son üye
hephaistos72
Top Bottom