Neler Yeni

OBS oyun yakalama siyah ekranda kalıyor, yardım :(

echoes

80+ Bronze
günaydın arkadaşlar. bugün yeni sistemimi kullandığım 2. gün, dün de kısa bir ara yayın açmayı denemiştim ama lol oynarken oyun yakalama sahnesinde siyah ekranda kalmıştı, bugün uyanınca yine denedim yine aynı sorun :( internette önerilen tüm şeyleri denedim nerdeyse ama olmadı. bazen, çok nadiren obs ekranında oyun yakalama penceresinde oyunumu görüyorum, ama alt tab yapıp oyuna geçip tekrar alt tab ile obs'i kontrol etmeye geldiğimde siyah ekrana düştüğünü görüyorum :( acaba o sırada görüntü veriyor mu diye merak edip kayıt aldım 5-10 saniye, görüntü kaydı yapıyor aslında bende siyah ekran görünse bile, ama ben ekranımı düzenleyemiyorum siyah ekranda olduğum için ve zaten normal de değil böyle olması, çok çok rahatsız edici bir durum. nvidia'nın geforce experience paneli üzerinden yayın yapayım dedim, o daha da kötü, oyun ekranı yakalama diye bir şey bile yok, komple tüm ekranı kayıt yapıyor. nvidia denetim masasında bir ton ayar var, onlarla ilgili mi acaba diye korkuyorum. bir de monitörüm benQ gw2270 modeli, yeni monitör alıcam ama bununla ilgili olabilir mi bilmiyorum.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Sistem dediğiniz cihaz bir laptop mu yoksa masaüstü PC mi?
Ekran anakarta mı ekran kartına mı bağlı?
OBS ayarlarınız nasıl?

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Eğer laptop kullanıyorsan ve dahili ekran kartın aktif şekilde çalışıyorsa OBS'te oyun yakalama yapmayı denediğinde siyah ekranda kalır. Dahili ekran kartını BIOS veya varsa laptopun kendi yazılımı üzerinden kapatmayı dene.

echoes

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem dediğiniz cihaz bir laptop mu yoksa masaüstü PC mi?
Ekran anakarta mı ekran kartına mı bağlı?
OBS ayarlarınız nasıl?
masaüstü pc. ekran kartına bağlı direkt olarak hdmi ile ama yeni monitör aldığımda display port ile bağlamayı düşünüyorum.
obs ayarlarııım. bilmiyorum ki, bir şeyler yaptım ama çok kurcalamadım. özellikle merak ettiğiniz ayar hangisi ben söyliyim onu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer laptop kullanıyorsan ve dahili ekran kartın aktif şekilde çalışıyorsa OBS'te oyun yakalama yapmayı denediğinde siyah ekranda kalır. Dahili ekran kartını BIOS veya varsa laptopun kendi yazılımı üzerinden kapatmayı dene.
yok hayır laptop değil. dahili ekran kartı olmuyo galiba benimki, 3060 ekran kartım var, monitör de hdmi ile ekran kartına bağlı direkt. acaba anakarta taksam monitörden gelen hdmi'ı, düzelir mi?

tunazadeeq

80+ Bronze
Hocam Youtubede var çözümü OpenGL fln açıp çözüyordu sanırım

tunazadeeq

80+ Bronze
yok bende o da olmadı hocam. OpenGL seçeneği yoktu bende direkt
Onu özelliklerden veya Steamde ise başlangıç koduyla ekliyor öyle geliyor o ayar

Şu video ile çözmüştüm ben

echoes

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Onu özelliklerden veya Steamde ise başlangıç koduyla ekliyor öyle geliyor o ayar

Şu video ile çözmüştüm ben
bende OpenGL seçeneği çıkmıyo işte maalesef :( bunu yapsam bile çıkmıyo. sadece Direct3D 11 seçeneği var obs ayarlarında. ben en çok nvidia denetim masası'ndaki ayarlardan şüpheleniyorum ya, kesin orda bir şeyi yanlış yapıyorum ama çok fazla ayar var orda, neyin ne olduğunu bilmiyorum ki... bir de şey çok garip, bazen oyun yakalama ekranı geliyor mesela, ayarlarım aynı ve sabitken geliyor, sonra alt tab yapıp oyun-obs arası geçiş yaptığımda tekrar siyah ekrana düşüyor... kafayı yemek üzereyim ya

tunazadeeq

80+ Bronze
bende OpenGL seçeneği çıkmıyo işte maalesef :( bunu yapsam bile çıkmıyo. sadece Direct3D 11 seçeneği var obs ayarlarında. ben en çok nvidia denetim masası'ndaki ayarlardan şüpheleniyorum ya, kesin orda bir şeyi yanlış yapıyorum ama çok fazla ayar var orda, neyin ne olduğunu bilmiyorum ki... bir de şey çok garip, bazen oyun yakalama ekranı geliyor mesela, ayarlarım aynı ve sabitken geliyor, sonra alt tab yapıp oyun-obs arası geçiş yaptığımda tekrar siyah ekrana düşüyor... kafayı yemek üzereyim ya
Steam OBS mi? Hangi oyunlarda yapıyor?

Huseyın_cano

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Ahmet Kaya
günaydın arkadaşlar. bugün yeni sistemimi kullandığım 2. gün, dün de kısa bir ara yayın açmayı denemiştim ama lol oynarken oyun yakalama sahnesinde siyah ekranda kalmıştı, bugün uyanınca yine denedim yine aynı sorun :( internette önerilen tüm şeyleri denedim nerdeyse ama olmadı. bazen, çok nadiren obs ekranında oyun yakalama penceresinde oyunumu görüyorum, ama alt tab yapıp oyuna geçip tekrar alt tab ile obs'i kontrol etmeye geldiğimde siyah ekrana düştüğünü görüyorum :( acaba o sırada görüntü veriyor mu diye merak edip kayıt aldım 5-10 saniye, görüntü kaydı yapıyor aslında bende siyah ekran görünse bile, ama ben ekranımı düzenleyemiyorum siyah ekranda olduğum için ve zaten normal de değil böyle olması, çok çok rahatsız edici bir durum. nvidia'nın geforce experience paneli üzerinden yayın yapayım dedim, o daha da kötü, oyun ekranı yakalama diye bir şey bile yok, komple tüm ekranı kayıt yapıyor. nvidia denetim masasında bir ton ayar var, onlarla ilgili mi acaba diye korkuyorum. bir de monitörüm benQ gw2270 modeli, yeni monitör alıcam ama bununla ilgili olabilir mi bilmiyorum.
OBS ayarlarınızı atsaydınız yardımcı olabilirdik :D

tunazadeeq

80+ Bronze
lol'de denedim şimdilik sadece ve onda yapıyor.

tamam atayım. hangilerini atıcam çok fazla ayar olduğu için bilemedim
Farklı oyunlarda dene. Ben Valoda denemiştim aynı sorun vardı. Minecraftta denedim sorun olmadı.

echoes

80+ Bronze
OBS ayarlarınızı atsaydınız yardımcı olabilirdik :D

Farklı oyunlarda dene. Ben Valoda denemiştim aynı sorun vardı. Minecraftta denedim sorun olmadı.
çözemedin mi peki valo'yu? bu kadar çok insan yaşıyor bu sorunu ama çözebilen yok galiba :( ne umutlarla hayal kuruyodum şu sistemi alırken

Ekler

• Desktop Screenshot 2022.10.23 - 11.52.42.13 (2).png
    Desktop Screenshot 2022.10.23 - 11.52.42.13 (2).png
    75.2 KB · Hit: 61
  • Desktop Screenshot 2022.10.23 - 11.54.29.47 (2).png
    Desktop Screenshot 2022.10.23 - 11.54.29.47 (2).png
    64.9 KB · Hit: 68
  • Desktop Screenshot 2022.10.23 - 11.55.09.14 (2).png
    Desktop Screenshot 2022.10.23 - 11.55.09.14 (2).png
    79.5 KB · Hit: 64
Top Bottom