Neler Yeni

Öneri Ekstra kasa üstüne fan takımı

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Aydın
arkadaşlar kasam Dasistem4 ekstra bir degısım yok.
üst tarafa ekstra 2 tane fan eklemek istiyorum fakat fanın kablolarını nereye bağlıcam bilmiyorum. anakarta mı güç kaynagına mı ? anakartsa hangi girişe falan...
bide b450m s2h anaKartım.
3 pin mi 4 pin mi onu nasıl ogrenebilirim ?
4 pinlik yere 3 pin takılır mı sorun olur mu ? kafam cok karısık

mertiko95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mert Gündoğan
fotoğraf at dostum anakartın üstünü sys_fan1 yazar genelde anakartın üzerinde, oraya bak 3 pin yada 4 pin olucak. ikinci olarak powerdan gelen molex kablo cıkısına takabilirsin eğer molex cıkısı varsa fanın. örneğin benim bilgisayarımda 8 fan 4 tane kontrolcüye bağlı var 4 tane düz rainbow ve hepsi arka arkaya bağlı molex ile. sorunsuz calısıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fotoğraf at dostum anakartın üstünü sys_fan1 yazar genelde anakartın üzerinde, oraya bak 3 pin yada 4 pin olucak. ikinci olarak powerdan gelen molex kablo cıkısına takabilirsin eğer molex cıkısı varsa fanın. örneğin benim bilgisayarımda 8 fan 4 tane kontrolcüye bağlı var 4 tane düz rainbow ve hepsi arka arkaya bağlı molex ile. sorunsuz calısıyor.

25.png

4 pinli sanırsam usta. fakat sysfan1 kısmına zaten bi kablo girmiş. ekstra fanları illa molexe mi bağlamam lazım ? kontrolcü falan yoksa

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
molexde full güç mü calısıyor ? kontrolcü alsam neyi söküp ona bağlamam gerek ?

mertiko95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mert Gündoğan
Kontrolcüye 2 şekilde güç veriyorsun 1. Molex yine, 2. İse sata power gibi olan ince birazcık geniş bir kablo var onunla güç veriyorsun. Sonrasında tüm fanları o kontrolcünün üzerine bağlıcaksın, kontrolcü kumandalı olmalı kumanda üzerinden fanı en hızlı moda alıp renklerini de istediğin gibi değiştirebiliceksin benim kasamda bu şekilde mesela.

TheKill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Abdulsamed Önder
Kontrolcüye 2 şekilde güç veriyorsun 1. Molex yine, 2. İse sata power gibi olan ince birazcık geniş bir kablo var onunla güç veriyorsun. Sonrasında tüm fanları o kontrolcünün üzerine bağlıcaksın, kontrolcü kumandalı olmalı kumanda üzerinden fanı en hızlı moda alıp renklerini de istediğin gibi değiştirebiliceksin benim kasamda bu şekilde mesela.
bunu bize tam bir yazar mısın bende aynı ana karta sahibim ama fazladan yüklenemek yerine molex yapmak istiyorum bu ürün faydaalı olur gibi https://www.trendyol.com/alfais/4337-10-port-fan-power-ide-switch-pwm-coklayici-p-44869502 bunu almayı düşünüyorum molex girişi var ama tam gaz çalışması sorun burda iki seçenek var gibi

Khaleesi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Atacan Güngör
Hocam bana mesaj atma şansınız var mı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,847
Üyeler
156,847
Son üye
cabirplastik
Top Bottom