Neler Yeni

Elektrik Faturası ve Tasarruf

FlemD0gba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Efe Kerem
Temmuz ayının birim fiyatı ile Ağustos ayının birim fiyatı farklı.
Bize yaklaşık %10 ila %15 daha fazla geldi, Ağustos ayında.
hiç zam olmadı denen aylarda bile %1 %2 birim fiyatta değişikler oluyor faturada fark ettim bende
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeş ben izmirde yaşıyom. 1 ayın 15 günü 7/24 klima açıktı bigisayar zaten sabah 9 gece 1-2 mesaide full :D
Bize normalde 170 civarı gelirdi bu seferkinde 280tl geldi ama klimanın etkisi olabilir. alttan alttan zam yapıyorar bir de faturalara belli ettirmiyorlar.
yani faturalarımız arasına baya bir fark var bizde bi elektrik saatimizi değiştireceğiz gibi

Klima kullaniyosaniz normal. Biz evde az gelsin diye vantilator acmiyoz. Yani
valla dostum adanada yaşıyorum klimasız oturabilen kişilere mevsim sonunda plaket dağıtılmasından yanayım :)

Öncelikle geçmiş olsun. Biz bu ay gecikmeli olarak 4 ay parası 650 TL ödedik. Faturayı ödemediğimizden değil. Garip bir şekilde ödediğimizi düşünürken kapanmasıyla anladık. Ödediğimiz kuruma ait dökümleri bulamadığımızdan ispatta edemedik.

Konumuza gelecek olursak. Evdeki ütü- süpüre çamaşır makinası gibi ev eşyalarına watt değerleri çok yüksek olduğu için dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca ampüllerin tasarruf tipi led lambalar olması da önemli bir husus.
Sanada geçmiş olsun saol. Bir günde 41kw enerjiyi nereye harcadığımızı merak ediyorum klimayı hiç kullanmadığımızdan bu ay ortalama o ne kadar yakıyor diye falan hesaplayacağız. Dediğin makinelerde her evde olan kadar çalışıyor bizde de :). Klimanın ne kadar yaktığına falan bakacağız bu ayki faturaya göre buraya tekrar gelirim teşekkürler.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,527
Üyeler
151,079
Son üye
alcadrass
Top Bottom