Neler Yeni

Elektrikli motor için ehliyet şart mı?

Araba

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,031
İsim
araba
Allah Allah. Ben daha önce sürücü kursuna sormuştum motor sürmek için A2 ayrı alınması gerekiyor demişti ama CC hakkında bir şey demedi. Sanırım 50 ve üstü için geçerli o dediği.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşte hocam aynı durum benim arkadaşlarda da var ama internetten baktığımda M sınıfı ehliyet gerekiyor diyor. Sonra ceza yemeyelim motoru bağlamasınlar. Ondan korkuyorum yani. Ankara'da kullanan var mı?
evet hocam siz emin olmadan kullanmayın biz istanbulda sıkıntısız sürüyoruz polis falanda bir şey demiyor.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
evet hocam siz emin olmadan kullanmayın biz istanbulda sıkıntısız sürüyoruz polis falanda bir şey demiyor.
İstanbul'da bir şey demiyorlarsa Ankara'da hiç karışmazlar. Tedbir şart yine de.

Ariseks

80+ Gold
Allah Allah. Ben daha önce sürücü kursuna sormuştum motor sürmek için A2 ayrı alınması gerekiyor demişti ama CC hakkında bir şey demedi. Sanırım 50 ve üstü için geçerli o dediği.
a1 var 125e kadar
A2 var 250 ye kadar
Ama b varsa 50cc ye kadar sürebiliyorsun diye biliyorum

İstanbul'da bir şey demiyorlarsa Ankara'da hiç karışmazlar. Tedbir şart yine de.
Hocam öyle olmasa bile size denk gelir sonra uğraşırsınız

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
0,25 kw'ya kadar olan elektrikli motorları ehliyetsiz, 50cc'lik motorlarıda b sınıfı ehliyetle kullanabilirsin. Yaş sınırı konusunda tam bilgim yok, herhangi bir kursa danışabilirsin.
Sahibindenden baktım da bu işlerden pek anlamam ama genelde 300W ve üstüydü motorlar. Zaten altı pek işimi görmez gibi. Ben tek şarjla en az 40-50 km gitmeyi planlıyorum.

a1 var 125e kadar
A2 var 250 ye kadar
Ama b varsa 50cc ye kadar sürebiliyorsun diye biliyorum

Hocam öyle olmasa bile size denk gelir sonra uğraşırsınız
O zaman direk B almak en mantıklısı.

Top Bottom