Neler Yeni

Elimde Birikmiş 10K TL Var Nereye Basmalıyım?

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,744
İsim
SANANE
aslında şunu demek istedim az işlenmiş derken kolye bileklik tarzı şeyler işçilik oluyor. Şimdi çok abartı kolyeler oluyor çok işçilik gerektiren .işlenmiş derken onu kastettim. Daha sade çok desenli mesenli olmayan bir kolye veya bileklik olabilir bileklik daha iyi olabilir hatta daha sadesini bulabilirsiniz. Kolyelerde bilekliklerde farklı madenler de kullanılıyor ama işçilik artarsa onların oranları artıyor mu emin olmadığım için bence daha sadesi daha iyidir. Ha çok da heveslenmem kolyeye bilekliğe derse direkt gram altın daha iyi. Full gram altın alsın o durumda . Çeyrek falan almasın
Peki. Peki ham altın alınabiliyor mu? Sıfır işçilik sadece toprağı temizlenmiş haliyle. O şekilde değeri var mıdır?

~helloworld

80+ Bronze
Peki. Peki ham altın alınabiliyor mu? Sıfır işçilik sadece toprağı temizlenmiş haliyle. O şekilde değeri var mıdır?
yok ya ham altını ne yapıcan zaten saflık oranları çok yüksek oluyor altınların onu alabiliyor musun bilgim yok ama aradığına değmez emin ol

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,744
İsim
SANANE
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
ismail sağlam
bilgim yok onun hakkında biz yıllardır borc verirsek cumhuriyetle veririz borc alırsak cumhuriyetle alırız alırken satarken değer kaybetmez kenara kaldır durur yani en temizi ceyrek yarım tam cumhuriyettir

Svorr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Tarık Demiryürek
11. sınıf öğrencisi aile evinde. Harçlıklarını neredeyse hiç harcamaz cüzdana atar. Aylık 1500 tl burs parası geliyor. Parası oturduğu yerden değerini kaybedince üzülmüş. Zaten aile evinde yaşıyor. "Anneannesi git bilezik al" demiş bu çocuğa. Çocuk çok gelenekçi bulmuş ve emin olamamış. Acaba başkaları da az çok bunlarla ilgilenmiş diye forumda konu açmak istemiş. Bu çocuk ne yapsın. "Sen bir şey bilmezsin daha reşit bile değilsin" deyip altın al mı demeli yoksa bu çocukta bir şey öğrenebilir mi? Öğrenebilirse nereden öğrenmeli?
kırmızıya:devilish:

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,139
İsim
Mert Can Ergün

olympus1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Anonim Anonim
Babam öğretmen olmasına rağmen cimri adamın tekiydi cebinden aldığım paraları biriktirerek önce pasaportumu aldım ondan sonra ilk yurtdışı seyahatine gittim 5 gün kaldım geri döndüm. Para biriktirmek çok iyi alışkanlık bu huyundan asla vazgeçmesin. Şuan çalışıyorum ama yine de babamın cimriliğinden bende tutumlu biri oldum. Altına veya dolara çevirsin yoksa o paranın değeri günden güne erir. Kripto borsacılığa asla bulaşmasın.

Son düzenleme:

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Sinan İ.
Paranı altına yatır aklını okuluna harca.
Borsa işlerine girip mazallah paranı kaybedersen sonu hiç iyi bitmez. Sen en iyisi ailenden biriyle kuyumcuya git çeyrek ya da cumhuriyet al koy kenara ilerde çooook lazım olacak.

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,744
İsim
SANANE
emtiyaya çevir
@Realhas the Great Sweet bonanza oynasın mı
Yaw şu forumu psikolojiye bayılıyom ya.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Babam öğretmen olmasına rağmen cimri adamın tekiydi cebinden aldığım paraları biriktirerek önce pasaportumu aldım ondan sonra ilk yurtdışı seyahatine gittim 5 gün kaldım geri döndüm. Para biriktirmek çok iyi alışkanlık bu huyundan asla vazgeçmesin. Ben şuan çalışıyorum ama yine de babamın cimriliğinden bende tutumlu biri oldum. Altına veya dolara çevirsin yoksa o paranın değeri günden güne erir. Kripto borsacılığa asla bulaşmayın.
Borsaya soğuk bakmıyorum. Dayım bir ara bu işlerle geçiniyordu. Hatta battı birkaç hafta bizim evde kaldı. Az daha karısıyla boşanacaktı. Sonra hacı daha geçen yıl passat aldı. Ben o zamandan beri bu borsada değişik şeylerin döndüğünü düşünüyorum.

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
Berk
11. sınıf öğrencisi aile evinde. Harçlıklarını neredeyse hiç harcamaz cüzdana atar. Aylık 1500 tl burs parası geliyor. Parası oturduğu yerden değerini kaybedince üzülmüş. Zaten aile evinde yaşıyor. "Anneannesi git bilezik al" demiş bu çocuğa. Çocuk çok gelenekçi bulmuş ve emin olamamış. Acaba başkaları da az çok bunlarla ilgilenmiş diye forumda konu açmak istemiş. Bu çocuk ne yapsın. "Sen bir şey bilmezsin daha reşit bile değilsin" deyip altın al mı demeli yoksa bu çocukta bir şey öğrenebilir mi? Öğrenebilirse nereden öğrenmeli?
Bir fırsat kaçar başka bir fırsat gelir. Kaybeden insan yoktur, karamsar insan vardır ve herkes kendi ışığını kendisi bulur. Piyasaları öğrenmenin en etkili yolu, kendin piyasaları araştır, borsaya bak, altına bak, paritelere bak açık hesabın varmış gibi tahminlerde bulun, bunları gözetle. En sonunda kalbinin sesini dinleyerek ufak ufak işlemler yapmaya başlayabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,274
Üyeler
157,352
Son üye
equwern
Top Bottom