Neler Yeni

Yardım Endgame Gear XM1R kullanan arkadaşlar bakabilir mi?

Duarte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda
Bütçe
1000
Merhabalar arkadaşlar. Mouse arayışındayım ve son olarak iki mouse arasında kaldım. Endgame Gear XM1R almayı düşünüyordum büyük oranda ama gerek TR forumlarında gerekse Reddit üzerinde yabancıların paylaşımlarında palm için pek iyi olmadığını söyleyenler olmuş. Palm şeklinde kullanan var mıdır, memnun mudur sizlere danışmak istedim. Elimin ölçüleri 18.8-9 cm civarı. Beğendiğim diğer mouse ise Viper 8Khz oldu. (8 Khz olduğundan değil hissiyatını sevdiğim için düşünüyorum.) Viper mini de güzeldi ancak bir süre sonra küçük gelir mi diye düşündürdü. Deathadder V2 veya Basiliks V3 vs gibi mouseların hissi pek içime sinmediği için listeden çıkardım. Bunun yanında delikli yapıya sahip mouselarda hoşuma gitmedi. Ondan dolayı o tarzda da düşünmüyorum.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,661
İsim
Deniz Efe
Merhabalar arkadaşlar. Mouse arayışındayım ve son olarak iki mouse arasında kaldım. Endgame Gear XM1R almayı düşünüyordum büyük oranda ama gerek TR forumlarında gerekse Reddit üzerinde yabancıların paylaşımlarında palm için pek iyi olmadığını söyleyenler olmuş. Palm şeklinde kullanan var mıdır, memnun mudur sizlere danışmak istedim. Elimin ölçüleri 18.8-9 cm civarı. Beğendiğim diğer mouse ise Viper 8Khz oldu. (8 Khz olduğundan değil hissiyatını sevdiğim için düşünüyorum.) Viper mini de güzeldi ancak bir süre sonra küçük gelir mi diye düşündürdü. Deathadder V2 veya Basiliks V3 vs gibi mouseların hissi pek içime sinmediği için listeden çıkardım. Bunun yanında delikli yapıya sahip mouselarda hoşuma gitmedi. Ondan dolayı o tarzda da düşünmüyorum.
geçen haftalarda aldım şuan kullanıyorum viper mini den geçtim sensör olarak cidden hissedilir bir fark yaşadım ve boyutunun byük olması daha iyi oldu senin eline viper mini hiç olmaz zaten tutuş şekline gelirsepalm için pek uygun değil gibi ben genelde fingertip ya da claw olarak tutuyorum fingertip de baya iyi oluyor palm olarak tutmakta zorlanıyorum biraz ama çok da tutulmayacak gibi değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve bir de xm1r çoğu yerde 1000tl aynı satıcı kendi sitesinde 900 e satıyor ben ordan aldım sorunsuz geldi her türlü onlar gönderiyorlar zaten

tamer oyunda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,646
İsim
-
Xm1r claw için uygun bir mouse.

Duarte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
geçen haftalarda aldım şuan kullanıyorum viper mini den geçtim sensör olarak cidden hissedilir bir fark yaşadım ve boyutunun byük olması daha iyi oldu senin eline viper mini hiç olmaz zaten tutuş şekline gelirsepalm için pek uygun değil gibi ben genelde fingertip ya da claw olarak tutuyorum fingertip de baya iyi oluyor palm olarak tutmakta zorlanıyorum biraz ama çok da tutulmayacak gibi değil

ve bir de xm1r çoğu yerde 1000tl aynı satıcı kendi sitesinde 900 e satıyor ben ordan aldım sorunsuz geldi her türlü onlar gönderiyorlar zaten
Elinizin boyutları nedir hocam acaba? Sanırım yapısı dolayısıyla mini de fena hissettirmedi ama dediğim gibi bir zaman sonra sıkıntı yaşamak istemem alıp da. Viper ise dediğim gibi çok iyi bir his veriyor palm tutuşta da. Ondan dolayı biraz düşündürdü XM1R ile ilgili yorumlar yoksa almayı düşünüyordum da.

Xm1r claw için uygun bir mouse.
Valla hocam öyleyse sanırım Viper alacağım çünkü ne yazık ki XM1R'ı deneme imkanım yok.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,661
İsim
Deniz Efe
Elinizin boyutları nedir hocam acaba? Sanırım yapısı dolayısıyla mini de fena hissettirmedi ama dediğim gibi bir zaman sonra sıkıntı yaşamak istemem alıp da. Viper ise dediğim gibi çok iyi bir his veriyor palm tutuşta da. Ondan dolayı biraz düşündürdü XM1R ile ilgili yorumlar yoksa almayı düşünüyordum da.

Valla hocam öyleyse sanırım Viper alacağım çünkü ne yazık ki XM1R'ı deneme imkanım yok.
17.5 olması lazım elimin uzunluğu çok büyük değil elim ama yine de bi küçük gelşmişti viper mini sizin yerinizde olsam viper 8khz olanı alırdım benimde çok hoşuma gidiyor

Duarte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda
17.5 olması lazım elimin uzunluğu çok büyük değil elim ama yine de bi küçük gelşmişti viper mini sizin yerinizde olsam viper 8khz olanı alırdım benimde çok hoşuma gidiyor
Benim elimde büyük değil aslına bakarsanız ama denediğim mouselar sanırım palm tuttuğum için genellikle küçük geliyor gibi hissettim hep. Logitech mouselarından denediklerimde hep kaba geldi elime daha sade bir şey istediğim için sanırım pek de seçenek kalmıyor zaten. Steelserieslerde çok şikayet okudum aynı şekilde. Aslında Viper'ın ilk versiyonunda da sanırım bir takım şikayetler varmış ama bunda nasıldır pek bir bilgim yok.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,661
İsim
Deniz Efe
Hocam bir de şey sorabilir miyim XM1R için, tam olarak claw değil de palmda parmakları biraz daha dikerek kullanılabilir mi mouse onu düşündüm de.
ben öyle kullanıyorum mis gibi senin dediğin fingertip galiba

Duarte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda
ben öyle kullanıyorum mis gibi senin dediğin fingertip galiba
Yok hocam yine mouse avuç içi olarak kullanacağım ama sadece eğer boyut olarak küçük gelme durumu olursa, yani eğer boyut kaynaklıysa palm kullanamamak, o zaman parmaklarımı hafif geriden veya dikerek kullanabilir miyim diye düşündüm.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,661
İsim
Deniz Efe
Yok hocam yine mouse avuç içi olarak kullanacağım ama sadece eğer boyut olarak küçük gelme durumu olursa, yani eğer boyut kaynaklıysa palm kullanamamak, o zaman parmaklarımı hafif geriden veya dikerek kullanabilir miyim diye düşündüm.
palm kullanamama sebebi tıklama yerinin çok alçak ama avuç içinin olduğu yerin biraz yüksek olması boyutu gayet uzun

Duarte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda
palm-small.jpg

Rtings'de XM1R incelemesinden Palm tutuş fotoğrafı bu şekilde, dahası ilginç olan küçük elden büyük ele her el için uygun demişler. Aksine Claw için küçük ellere uygun değil demişler. Kafamı bu karıştırdı diyebilirim.

tamer oyunda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,646
İsim
-
Hocam bir de şey sorabilir miyim XM1R için, tam olarak claw değil de palmda parmakları biraz daha dikerek kullanılabilir mi mouse onu düşündüm de.
Fotoğraf atabilirseniz daha net bir şey söyleyebilirim belki.

Duarte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda
Fotoğraf atabilirseniz daha net bir şey söyleyebilirim belki.
claw-grip-fingertip-grip-palm-grip-1024x858.jpg
Valla hocam elimdeki mouse ile pek faydalı olacağını düşünmediğim için o şekilde ifade etmiştim. Örnek karşılaştırma fotoğraflarındaki Palm tutuşta parmakların bir tık geri çekilmiş hali ile claw tutuşta bir tık mouseun ilerisinden kullanılan hali gibi desem çok karışık mı olur. O fotoğrafı atayım en iyisi bilirsiniz ama daha net bir fikir olur. Yani yine palma daha yakın olacak şekilde çünkü clawdaki kadar kaldırarak kullanmam parmaklarımı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,796
Üyeler
147,610
Son üye
kerimufuk77
Top Bottom