Neler Yeni

📣🔥 Erdoğan'dan gençlere müjde! Vergi indirimi, telefon, bilgisayar, internet...

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
555
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Bilgisayarda çok bir fiyat oynamayacak zaten. %18 KDV dışında bir vergi yok ama haklısın.
Sadece bilgisayar mı telefonumu kendim aldım 2 yıl önce 5600 TL'ye şuan olmuş 13 bin. Bu telefon bozulsa bir şey olsa gidip yenisini almak için garanti 2 3 ay biriktirmek gerekecek. 2 yıl önce 6K gibi bir fiyata 2060'lı sistem alabiliyordum şuan o fiyata Apu sistem zor bulunuyor (0 diyorum).

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Ben üniversite çok masraflı yük olmayayım diye okumadım çalışıyorum. Bilgisayar almak için bir yerlerimi yırtıyorum ama vergi indirimi yapılsa da işime yaramıyor niye üniversite öğrencilerine. Ne yani şimdi ben haketmiyor muyum indirimi çok komikmiş hadi abicim süreniz doldu güle güle.
hocam ben türkiyenin kendi alanında en iyi bölümlerinde 4 yıl lisans 2 yıl master yaptım. Çok başarılı bir öğrenci olduğum halde kadro bulamadım. Sonra ailemin yanına dönüp aile işinde çalışmaya başladım. Ama o kadar seneyi uzakta geçirdikten sonra memleket sarmadı. Gittim başka bir şirkette tır şoförlüğü yaptım, sonra aile baskısı sebebiyle eve geri döndüm. Bunu kendimi övmek için vs. anlatmıyorum yanlış anlaşılmasın. övülecek bi tarafım da yok zaten ama benim halim ülkenin içinde bulunduğu durumu çok iyi özetliyor. Çok üzücü bir durum, sonra gençler iş beğenmiyor, telefonu çıkar vs. diyen herifleri görünce iyice çıldırıyorum. maalesef elden bir şey gelmiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

kafam karisti galiba basicam beyler
aman hocam dur

Son düzenleme:

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
555
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
ben tam okumadım da 10 k ya

hocam ben türkiyenin kendi alanında en iyi bölümlerinde 4 yıl lisans 2 yıl master yaptım. Çok başarılı bir öğrenci olduğum halde kadro bulamadım. Sonra ailemin yanına dönüp aile işinde çalışmaya başladım. Ama o kadar seneyi uzakta geçirdikten sonra memleket sarmadı. Gittim başka bir şirkette tır şoförlüğü yaptım, sonra aile baskısı sebebiyle eve geri döndüm. Bunu kendimi övmek için vs. anlatmıyorum yanlış anlaşılmasın. övülecek bi tarafım da yok zaten ama benim halim ülkenin içinde bulunduğu durumu çok iyi özetliyor. Çok üzücü bir durum, sonra gençler iş beğenmiyor, telefonu çıkar vs. diyen herifleri görünce iyice çıldırıyorum. maalesef elden bir şey gelmiyor

aman hocam dur
Şu şey diyorlar ya bir de iyi üniversite okuyan yaşıyor. Ablam kimyager abim makine mühendisi ve birisi kimya öğretmenliği yapıyor dershanede asgarinin altında diğeri daha 7 8 aydır doğru düzgün bir iş bulabildi. Ben de dedim okumayacağım en azından şimdilik modelleme ile uğraşıyorum yeri geliyor abimden fazla kazandığım oluyor oturduğum yerden. Okumak hiçbir işe yaramıyor bu devirde nerede yeteneğin merakın varsa onun üzerinde yoğunlaşmak gerekiyor. Senin içinde işin rast gelsin kolay gelsin aile baskısı zor kendimden biliyorum.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Şu şey diyorlar ya bir de iyi üniversite okuyan yaşıyor. Ablam kimyager abim makine mühendisi ve birisi kimya öğretmenliği yapıyor dershanede asgarinin altında diğeri daha 7 8 aydır doğru düzgün bir iş bulabildi. Ben de dedim okumayacağım en azından şimdilik modelleme ile uğraşıyorum yeri geliyor abimden fazla kazandığım oluyor oturduğum yerden. Okumak hiçbir işe yaramıyor bu devirde nerede yeteneğin merakın varsa onun üzerinde yoğunlaşmak gerekiyor. Senin içinde işin rast gelsin kolay gelsin aile baskısı zor kendimden biliyorum.
ben şoförlük yaparken asgari ücret en son 5500 olmuştu, benim maaş 22 k yı geçiyordu yani öğretmenden falan çok para kazanıyodum.. hedefim kendi tırımı alıp avrupa ya gidip gelmekti de peder izin vermedi. Belki seçimden sonra amerika veya kanada ya kaçıp orda yaparım artık :ROFLMAO:

Darkone22

80+ Bronze
kılıçdaroğlu dediğiniz adam daha istiklal marşını bile bilmeyen bir adam kürsüye vatandaşın önüne çıktığında yaverlerinin yazdığı konuşmaları bile kağıttan okuyamayan adam ypg/deaşı biz terör örgütü olarak görmeyiz diyen adam annelerinizin başındaki başörtüsüne bir metrekarelik bez parçası diyen adam suriye/libyada ne işiniz var diyen adam iktidara bi geçsinler ertesi gün istanbul sözleşmesini yasallaştıran adam ve bunlar bazıları sadece, bu adama böyle güzel bir ülke emanet edilir mi ? muharrem inceye benimde içim ısınmıştı ama baktım ki onun da kılıçdaroğlundan pek bir farkı yok

ekonomiye gelirsek 2020 den bu yana türkiyenin başına gelmeyen felaket kalmadı bir araştırın 2020-2023 arasını neler gelmiş ülkenin başına tekrar bir hatırlayın ülkemizin kaç tane düşmanı var kaç tane ülke bizi ortadan kaldırmak istiyor bir araştırın ondan sonra yeni amerika başbakanı jeo biden nın konuşmalarını dinleyin türkiye üzerindeki plan projelerini dinleyin adamın tek derdi şuan erdoğan tek düşmanı erdoğan onun gidip ecevit gibi herşeye tamam diyen bir adamlara ihtiyaçları var erdoğan bi gitse bütün planlar tıkırında çalışacak şimdi de çıkmışlar 6 kişi olmuşlar tek bir adamı yıkmaya çalışıyorlar acizliğe bakar mısın ya kazanamazlarda diyelim ki bu 6 lı masa kazandı bunlar ülkeyi 6 ya bölerler her biri ayrı bir bakanlık istiyor seçime gelene kadar bile aday çıkartamadılar kırk kere toplantı yaptılar anlaşamadılar

birde istanbul sözleşmesi var tabi iktidara geçerlerse ertesi gün hemen yürürlüğe koyacaklar laik olacağız ya yeterince laik değiliz sanki herkesin anası bacısı var aklınızı başınıza alın istanbul sözleşmesi tam bir felakettir

6 lı masa diyorsunuz demi içlerinde anası babası türk olan bi tane adam yok adam biri ermeni biri yahudi ondan sonra da bu adamlardan medet umuyorsunuz

para diyosunuz ekonomi diyosunuz ya şunu alamıyoruz bunu alamıyoruz diyosunuz gidipte terör yandaşlarına oy verirseniz yarın olan paranızı da harcayacak bir ülke bulamazsınız suriye ve libya gibi olursunuz şuan suriye ve libya türkiyenin himayesi altında ama yarın bizi koruyacak bir ülkede olmaz emin olun hayırlı geceler
Tabi efendim

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,915
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Kur`an`da geçen sihirbazlar bunlar işte bu söyledikleri de sihir. 21 yıldır hükümetsin bunca zamandır halkına zulmet seçim zamanı vaadlerde bulun, taktik hep aynı değişmiyor.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,276
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Neyse arkadaşlar özet olarak alınacak mesaj şudur:

Telefon alacaksanız kim gelirse gelsin ötv indirimi vaadi veriyor, paranızı altın yada dolar yapıp bekleyin. Hem parannız değerini koruyun hem de telefonunuzu alın.

• Beğen
Reaksiyonlar: Pala
işaretlediğim yere bakın
Ekran Görüntüsü (14).png

o zaman aralığındaki manşetlere bakın
cevap alacaksınız

Son düzenleme:
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR