Neler Yeni

Ethereum 2.0 Londra Güncellemesi (Hard Fork) Saatler Sonra Başlayacak!

MehmetV2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,232
İsim
Mehmet emre börekçi
2018 yılında da ethereum yüzünden ekran kartlarının fiyatı tavan yapmıştı ethereum düşünce fiyatlar da normale dönmüştü diğer coinlerle alakalı bir olay olmamıştı şimdi neden başka coinler araya giriyor anlayamadım vallahi şu bela bitmeyecek mi hiçbir zaman 😡
Mesaj otomatik birleştirildi:

mining için özel kart çıkarmak çok zor olmamalı bence ya
bence biraz da üreticilerin işine gelmiyor
Arz fazla olduğu gibi satış da bir hayli fazla oluyor baksana yüksek seviyeli kartlar kapış kapış gidiyor

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,451
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
2018 yılında da ethereum yüzünden ekran kartlarının fiyatı tavan yapmıştı ethereum düşünce fiyatlar da normale dönmüştü diğer coinlerle alakalı bir olay olmamıştı şimdi neden başka coinler araya giriyor anlayamadım vallahi şu bela bitmeyecek mi hiçbir zaman 😡

Çıksa da görgüsüz bir kesim var, normal ya da mining için yapılan kartlar fark etmeksizin tüm kartlara abanacak kişiler var. Bitmeyecek arkadaşlar bitmeyecek.

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,744
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
Eğer Ethereum güncellemesi gelirse Matic de hareketlilik bekliyorum {YTD}

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,451
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
aynı fikirdeyim eth bitecek başka bir coin hypelanacak o coinin fiyatı artacak bu sefer onun miningi başlayacak
tek kurtuluşumuz çip ve ekran kartı üretiminin artmasını beklemek
o dediğin bile olması için 2023-2024 yıllarını beklememiz gerek.
tam hatırlamıyorum ya 2023 ya da 2024'de en büyük çip fabrikası açılacak ve bunun yanında 1-2 tane daha fabrika açılacak.
Siz şükredin tayland'da kuraklık başlamadı, eğer kuraklık başlarsa o zaman ayvayı yeriz.

MehmetV2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,232
İsim
Mehmet emre börekçi
o dediğin bile olması için 2023-2024 yıllarını beklememiz gerek.
tam hatırlamıyorum ya 2023 ya da 2024'de en büyük çip fabrikası açılacak ve bunun yanında 1-2 tane daha fabrika açılacak.
Siz şükredin tayland'da kuraklık başlamadı, eğer kuraklık başlarsa o zaman ayvayı yeriz.
Çok uzun vadeli bir çözüm ne yazık ki
Her şekilde haklısınız

Barbara Gordon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
hehehehehe

Özel kartı kimse almaz :) İkinci elde satması zor olur. Aynı şey asicler için de geçerli. Ama normal ekran kartları öyle mi? Hayır, ikinci el de kolay satılırlar.

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
Neden hocam bilgilendirir misiniz. Farm için biraz almam lazım da piyasa pek iç açıcı değil diye kararsızım şuan. 1 dolar seviyelerinde şuan sizin fikriniz nedir acaba?

Hell0win

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
İsmail EBCİ
eth mining'e kapansa da sonuçta mining için alternatif coinler bulunmakta değil mi ?
yani misal eth'den sonra gelen en bilindik coinlerden birisi de RVN
eth işi iptal olursa miningciler RVN'ye akın etmez mi ya da herhangi bir başka coin.
sonrasında da bu sefer o coin yükselir ? yani binevi miningciler için yeni eth işlevi görür.
tabii ki de kar miktarı aynı olmaz ama

demek istediğim mining'in önüne geçilmiş olmayacak bu neticede.
Bu yıl rvn coin 10 doları geçemez yapımcısı söyledi zaten Londra güncellemesi haberini ilk bem yaptım Zaten

Ethereum (ETH) 2022 güncellemesine koşar adımla ilerliyor. Büyük güncelleme öncesinde en önemli gelişme saatler sonra yaşanacak.

Ethereum 2.0 Londra Güncellemesi Ne Zaman?

Önümüzdeki yıl için planlanan büyük Ethereum Serenity güncellemesinin son durağı olarak Londra güncellemesi heyecanla bekleniyor.
Ethereum 2.0 Londra Güncellemesi 12,965,000’inci blok itibariyle gerçekleşecek.

Mevcut hash gücüyle ilgili bloğun Perşembe günü 14:55 gibi üretilmesi bekleniyor.
Binance gibi büyük borsalar 14:40 itibariyle (tahmini) Ethereum ağ transferlerini askıya alacak.
Herhangi bir sorun yaşanmaması için getirilecek bu kısıtlama güncellemenin tamamlanmasıyla birlikte kaldırılacak.

Kısıtlama sebebiyle ETH ve ERC-20 işlemlerinizi bu tarihten önce tamamlamanız gerekir.
Ağ güncellemesi sırasında spot ticaret askıya alınmayacak.
Ancak fiyat son derece oynak olacağı için işlem açarken dikkatli olmanız gerekir.
Birçok uzman Perşembe günü akşam saatine kadar Ethereum pozisyonlarının açılmamasını tavsiye ediyor.
Ağda oluşabilecek en ufak bir sorunda fiyat aniden 2.000 dolar altına sarkabilir.

Ethereum 2.0 Londra Güncellemesi Avantajları

Ethereum ağı için bir devrim niteliğinde olan bu güncelleme ağı Proof of Work’tan (PoW) Proof of Stake’e (PoS) geçirecek.
Bunun ne anlama geldiğini bilmeyenler olabilir.
Özetlememiz gerekirse PoS algoritması kripto paraların madenciler tarafından üretilmesini sağlıyor.
Yani ciddi anlamda enerji sarfiyatına sebep oluyor.
Geçtiğimiz aylarda Elon Musk bu konuya değinerek Bitcoin (BTC) fiyatının çakılmasına sebep olmuştu.

PoW algoritmasıyla çalışan ağlar tam anlamıyla madencilerin sırtında yaşıyor.
Pahalı mining cihazları sayesinde ağın ayakta kalması sağlanıyor.
Günlük olarak belli oranda Bitcoin veya Ethereum kazılarak piyasaya sürülüyor.
Bu algoritmanın güçlü bir alternatifi daha bulunuyor.

Daha az enerji harcayan ve ağ güvenliğini PoS algoritmasında olduğu gibi güçlü şekilde sağlayan Proof-of-Stake algoritması ise birçok avantajı içinde barındırıyor.
Öncelikle madencilere daha az ihtiyaç olduğu için işlem ücretleri ciddi anlamda azalıyor.
Ethereum gas ücretlerinin artmış olması Solana gibi çok sayıda alternatif güçlenmesine sebep olmuştu.
Aynı zamanda yeni sistem tamamen hayata geçtiğinde Ethereum’un elektrik ihtiyacı %99 oranında azalacak. Yani Ethereum ağı çok daha çevreci olacak.

Peki madenciler yoksa doğrulama düğümleri kim olacak?
PoS algoritmasında sistem “stake” yapan yatırımcılar tarafından korunmaktadır.
Geçtiğimiz yıl itibariyle ETH 2.0 sistemlerine rekor düzeyde Ethereum kilitlendi.
Milyonlarca yatırımcı elindeki varlıkları sisteme kilitleyerek ağ güvenliğine katkıda bulunuyor.
Bununla birlikte işlem ücretlerinin 3/1’i yakılarak ETH arzı da yıllık %4 daraltılacak.
Yani güncelleme 2022 sonuna kadar tam anlamıyla biterse Ethereum fiyatları ciddi anlamda yukarı çıkabilir.

Kaynak: coin-turk.com
Şimdiden hayırlı olsun eth 2.0 şuanda 9k dolar yıla sonu 17 18k dolar olmasını bekliyorum YTD

Hareketlilik başladı ama ben sanmıyorum 500 doları geçeceğine güven endeksi çok düşük bu coinlerdw

rookie27

80+ Gold
Bu yıl rvn coin 10 doları geçemez yapımcısı söyledi zaten Londra güncellemesi haberini ilk bem yaptım Zaten

Şimdiden hayırlı olsun eth 2.0 şuanda 9k dolar yıla sonu 17 18k dolar olmasını bekliyorum YTD

Hareketlilik başladı ama ben sanmıyorum 500 doları geçeceğine güven endeksi çok düşük bu coinlerdw
Londra güncellemesi gerçekleşti mi sonuç olarak ?

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,736
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
eth mining'e kapansa da sonuçta mining için alternatif coinler bulunmakta değil mi ?
yani misal eth'den sonra gelen en bilindik coinlerden birisi de RVN
eth işi iptal olursa miningciler RVN'ye akın etmez mi ya da herhangi bir başka coin.
sonrasında da bu sefer o coin yükselir ? yani binevi miningciler için yeni eth işlevi görür.
tabii ki de kar miktarı aynı olmaz ama

demek istediğim mining'in önüne geçilmiş olmayacak bu neticede.
ETH kadar kazandırmadığı için çoğu kişi yapmaz tahminimce.

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yapıldı mı güncelleme?

Top Bottom