Neler Yeni

Ev interneti icin modem ayarlari ve cat 6 internet kablosu onerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Serkan karakaya
Beyler comnet 100 mbit lik tarife aldım 10 ayrı internet saglayisindan kontrol ettigimde 70 mbit alabileceğim söylendi ama ilk hafta 30 mbit aldım sonraki hafta 10 mbit oldu suan destek talebi sonrası direkt 20 mbite yükseldi. Resmen bir destek talebi sonra 2 kat hız artışı oldu! Asus Dsl-ax82u modemim bu burda yapmamı önereceğim bir ayar varmi? Birde evin internet kutusundan bana kablo çektirmek suanki hep böle sorunlar çıkarıyor. Bana idare ederinden bir cat 5e veya cat 6 kablo onerirmisiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beyler comnet 100 mbit lik tarife aldım 10 ayrı internet saglayisindan kontrol ettigimde 70 mbit alabileceğim söylendi ama ilk hafta 30 mbit aldım sonraki hafta 10 mbit oldu suan destek talebi sonrası direkt 20 mbite yükseldi. Resmen bir destek talebi sonra 2 kat hız artışı oldu! Asus Dsl-ax82u modemim bu burda yapmamı önereceğim bir ayar varmi? Birde evin internet kutusundan bana kablo çektirmek suanki hep böle sorunlar çıkarıyor. Bana idare ederinden bir cat 5e veya cat 6 kablo onerirmisiniz.
Bu arada internetim vdsl

Ekler

• Screenshot_20240504_094031_Chrome.jpg
    Screenshot_20240504_094031_Chrome.jpg
    619.8 KB · Hit: 17
Son düzenleme:

Lady-Of-Ice

80+ Silver
https://www.n11.com/urun/recber-100...-kablosu-jak-takili-3315014?magaza=fdelektrik
Kablo çekmeden önce kablo ucu jakları yenileyin; ek varsa onlarıda. Değişim olmazsa kabloyu yenileyin.
Modemden yapabileceğiniz snr yi düşürerek hız artırmayı denemeniz.
Marka olarak Reçber alabilirsiniz; farklı almak isterseniz bakır ve 23 awg olmasına dikkat edin. Tel kabloda alabilirsiniz; 2 telli bakır Reçber veya Tamtel. Ben Reçber tel. kullanıyorum.

Top Bottom