Neler Yeni

Yardım Evde Topraklama Yok Alacağım Sistemde Sıkıntı Olur Mu?

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Eğer topraklama yoksa en kısa sürede bitane kesintisiz güç kaynağı alsan iyi olur fazla akım geldiğinde veya ani elektrik kesintilerinde cihazını korur ama kaliteli bir şey al. Ben de işe başladığımda alacağım okadar para veriyoruz kaliteli bir güç kayanağı maks 2-3 bin TL ve monitör dahil bütün sistemini koruyor
Aslında ben bu evde v2 sistemini de yıllarca kullandım sıkıntı yaşamadım. Elektrikli aletler de var sıkıntı pek olmadı. Ama gittikçe yük artıyor binada. Yeni cihazlar alındıkça her dairede. 2 3k ya koruma sağlayacaksa almaya çalışırım

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Ertuğrul Bolat
Elini yıkarken vs. kaçak olursa çarpabilir gibi, biraz tehlikeli sanki
hocam su tesisatı plastik değilse tüm toprakda dağılır.kaçak olursa zaten fazla akımdan sigorta atar. burada amaç cihazı ve kişiyi korumak.

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Toparlama önce insan sağlığı ve daha sonra elektrikli ve elektronik ekipmanlar için çok önemli. İmkanınız varsa topraklama yaptırın derim.

Akım korumalı priz yerine en ucuz UPS hangisi ise onu alın akım korumalı priz fayda etmez

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Toparlama önce insan sağlığı ve daha sonra elektrikli ve elektronik ekipmanlar için çok önemli. İmkanınız varsa topraklama yaptırın derim.

Akım korumalı priz yerine en ucuz UPS hangisi ise onu alın akım korumalı priz fayda etmez
Kiracıyım ve ev sahibi hiç bir şeye masraf yapmak istemeyen biri. Bir taşı yerinden oynatmaz. Panoya getirt ordan daireye falan masraflı oluyor. Sadece geçen ay 15k masraf yaptım bu eve ev sahibi 1 kuruş vermeyecek. Kısa ve ucuza çözmem gerek.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Sercan GÖKALP
Aslında ben bu evde v2 sistemini de yıllarca kullandım sıkıntı yaşamadım. Elektrikli aletler de var sıkıntı pek olmadı. Ama gittikçe yük artıyor binada. Yeni cihazlar alındıkça her dairede. 2 3k ya koruma sağlayacaksa almaya çalışırım
Ya o belli olmaz şimdi ama 66 bin TL bir bilgisayara verdiysen garantiye al kardeşim çünkü firmalar elektirk gitmesi sonucu anakart falan yanarsa ücretli değiştiriyorlar genelde

Kerem gök

80+ Silver
topraklama yoksa en küçük derdin pc olur zaten merak etme, klima buzdolabı falan daha büyük tehlike :D

Tejaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Teja
Sakın rampage gamepower alma şakasız patlarsın

Son düzenleme:

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
topraklama yoksa en küçük derdin pc olur zaten merak etme, klima buzdolabı falan daha büyük tehlike :D
Valla evde var buzdolabı derindorucu her şey sıkıntı yaşamadık. Ama tabi yük artıyor git gide.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sakın rampage gamepower alma şakasız patlarsın
Sistemin resmini koydum reis psu markası orada şuan çalışıyorum ve hatırlamıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
MamiTheHL1
Sorun olmaz bizim evde de topraklama vs yok tesisat kötü üstüne elektrikler çok sık dalgalanır ve sürekli elektrik gidip gelir şu ana kadar kullandığım pcler de hiçbir sorun yaşamadım nerdeyse kaliteli psu olsun kalitesiz olsun elektrikten kolay kolay bozulmazlar

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
UPS alin daha mantıklı olur.
Ups alıcam gibi zaten. Bi elektrikçi gelse tek prize bile çekse topraklama 1000TL den aşağı almaz. 2 3k verir ups yi gerekli olan her yerde her zaman kullanabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun olmaz bizim evde de topraklama vs yok tesisat kötü üstüne elektrikler çok sık dalgalanır ve sürekli elektrik gidip gelir şu ana kadar kullandığım pcler de hiçbir sorun yaşamadım nerdeyse kaliteli psu olsun kalitesiz olsun elektrikten kolay kolay bozulmazlar
Sistemdeki markaya aşina değilim. Kasaları psu laro nasıldır bilmiyorum reis.

MaDLoCK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kaan Deniz
Bir kaç gün uğraş sonucu alacağım sisteme karar verdim gibi. Tek sıkıntı seçtiğim kasa ve psu uygun olur mu? Evde topraklama yok akım korumalı priz alacağım kasanın psu 80+ gold 750w. Seçtiğim markaya aşina değilim. İçimde şüphe kalmadan almak istiyorum.
Alıntıyı görüntüle

Eğer biraz olsun el yatkınlığın varsa bilgisayarda kullanıcağın prizi sök kontrol kalemiyle nötr olan (elektrik olmayan) kabloyu bul ve prizdeki topraklama kısmını o kabloya bağla. Eskiden evlerde topraklama bu şekilde yapılırdı sonradan sistem değişti.

Top Bottom