Neler Yeni

🔥İndirim EVGA 3090 2399₺ Şansını Denemek İsteyenlere

Aykut D.

80+ Gold

Muhtemelen hatalı fiyattır biliyorum ama belki göndermek zorundadır o süreci bilmiyorum. Şansını denemek isteyenler için.
1696243233227.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

aldim arkadaslar kargoya verilcek yaziyo
Gelirmi acep .d

Cesur49

80+ Bronze
Ben de merak ettim bakalım ne olacak 😂

The Semih

80+ Silver
Şikayet filan gibi konularda bir şey çıkmıyor mu?
Yasalara göre müşteri etikette ne yazıyorsa onu görür alır. Geçende böyle bi konu açıldı vicdan meselesi tamamen, yoksa 2300 TL ye bu ürünü yollamak zorunda.

aldim arkadaslar kargoya verilcek yaziyo
Hocam biraz diren direkt iptal etme bakalım ne olcak katı müşteri gibi davran yani.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Yasalara göre müşteri etikette ne yazıyorsa onu görür alır. Geçende böyle bi konu açıldı vicdan meselesi tamamen, yoksa 2300 TL ye bu ürünü yollamak zorunda.
Bu doğru bu arada. Sadece internet alışverişinde değil genel olarak her yerde geçerli. Markette bazen kasada farklı fiyat çekiyorlar etiket yanlış diyorlar sonra o ürünü etiketten satmak zorundalar.

Cesur49

80+ Bronze
Ürünü gelen olursa beni de görsün :D

ConquerorXIV

80+ Gold
İlgi çekmek için yapılan bir hamle o kartı takip ediyorum.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci

Hocam biraz diren direkt iptal etme bakalım ne olcak katı müşteri gibi davran yani.
Boş yorum, tonlarca konu açıldı çıkan sonuç para iadesi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Hüseyin Umut Yüksel

Yasalara göre sana ürünü yollamak zorunda değil. Yasalara göre tüketici ürünü gördüğü fiyattan satın alma hakkına sahiptir. Bu hak sahipliği yine yasaya uygun olmak zorundadır. Pazaryerlerinin de sözleşmeleri var alıcı ve satıcılar bu sözleşmelere uymak zorundadır. Diyelim ki gitti olay tüketici hakem heyetine thh tüketici lehine karar verdi, karşı taraf olayı mahkemeye taşır. Kuzen avukat bu işleri daha iyi anlatır ama bende anlatmaya çalışayım. Karşı tarafın avukatı ********** değil ise tüketicinin yaptığı bu davranışın hak iddia etmek için gerekli olan iyiniyet ve dürüstlük kurallarına uygun olarak kullanılmadığını savunmasında belirtir ve ürünün son altı aylık ve 1 yıllık fiyatının dökümünü sunar. Tüketiciyi korumaya yönelik yasaları çiğnemediklerini tüketicinin hakkının iyiniyet ve dürüstlük kurallarına uymamasından ötürü olarak haklılığı olmadığını öne sürer. Tüketici ancak ürünün fiyatını bilmediği durumda iyiniyet ve dürüstlük kurallarını bozmamıştır. Ürünün fiyatını bildiği halde bir fiyat hatası olduğunu bildiği halde ürünü bu hatalı fiyattan satın almaya çalışması tüketici hakkı değildir. Tüketici her ürünün fiyatını bilmek zorunda değildir tabii ki burada hakim tarafları dinler. Atıyorum 55-60 yaşında hiç ekran kartı fiyatlarından anlamayan anlaması beklenmeyen birisi çocuğu istediği için görmüş almıştır. Satıcı siparişi iptal eder. Süreç önce tüketici hakem heyetine sonrasında karşı tarafın avukatlarınca yargıya taşınır burada hakim tarafları dinler. Burada çocuğuna ekran kartı alan babanın piyasadan ve fiyatlardan haberdar olmadığı noktasında hakimde bir düşünce oluşur ise tüketiciyi haklı bulur ve ekran kartının tüketiciye ilk ilandaki fiyattan verilmesine karar verir eğer tüketiciyi haklı bulmaz ise de bu durumda tüketici iyiniyet ve dürüstçe yaklaşmadığı fırsatçılık yapmaya çalıştığı için tüketiciyi haklı bulmaz ve bir sürü ek masrafla tüketici karşılaşmak zorunda kalabilir. Yani burada hakimin vereceği karar önemli.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1

THH bile absürt fiyatları geri çeviriyor hatadan dolayı. Zorunda değil. Arkasındaki firma PTT ise daha dert.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,025
İsim
Diyarhan
Sona 9 daha koyun

Top Bottom