Neler Yeni

Evimde topraklama yok elektrikçi role takacak

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
silindi

Son düzenleme:

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Gökhan
Yaptığımı kullandığımı anlaşılabilir çizdim sadece. Başka rus forumunda görmüştüm ve başarılı olduda.

Ampüle gelen her 2 kabloda elektrik olduğunu gösteriyordu elektrik kapalıyken bile. Ama iki kabloyada el vurabiliyordum elektrik çarpmıyordu.
Bu kapasitörü iki kabloya bağladım ve kablo uçlarını kontrol kalemiyle baktığımda kaçağın gittiğini gördüm.

Yani gerçektir kardeşim sen deşarj felan kafamı karıştırmaya kalkma :D
buna tam olarak kaçak akım diyemeyiz
alternatif akım olduğu için bu şekilde oluyor kontrol kalemi de bu yüzden çalışır zaten

Erkonl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Abdülhamid
Yaptığımı kullandığımı anlaşılabilir çizdim sadece. Başka rus forumunda görmüştüm ve başarılı olduda.

Ampüle gelen her 2 kabloda elektrik olduğunu gösteriyordu elektrik kapalıyken bile. Ama iki kabloyada el vurabiliyordum elektrik çarpmıyordu.
Bu kapasitörü iki kabloya bağladım ve kablo uçlarını kontrol kalemiyle baktığımda kaçağın gittiğini gördüm.

Yani gerçektir kardeşim sen deşarj felan kafamı karıştırmaya kalkma :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Baküdeyim sizin devre satılan yerleri bilmiyorum ki yoksa link atarım
Bende azerbaycan bakü de doğdum izmirde yaşıyorum

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
silindi

Son düzenleme:

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
Ertuğrul Bolat
bir ups alın,takın. Tüm sorununuz çözülür.

Erkonl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Abdülhamid
bir ups alın,takın. Tüm sorununuz çözülür.
Öyle mi diyorsunuz bilgisayar yanmasın istiyorum evde elektrik kaçağı akım bozukluğu bisi var kesin eminim link atar mısın alayım en uygun ups nasıl takılır bilmiyorum ama takarım bir şekilde

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
Ertuğrul Bolat
bütçenize göre en az 850va ups almanızı tavsiye ederim.

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Kardeşim sadece senin prizde mi sorun var yoksa evdeki bütün prizlerde mi sıkıntı var?

Evde topraklama var mı? Ana giriş panosunda kaçak akım rölesi var mı? ( sigorta ile görünüşü aynıdır)

Şimdi şöyle söyliyeyim topraklama önce insan sağlığı daha sonra elektrikli cihazların korunması için çok önemli binadan topraklama yoksa mutlaka yaptırın en azından mutfak banyo gibi yerlerde

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Gökhan
Bir şey yazsam başa düşürsən yəni?

Kontrol kalemini geçelim o zaman. Peki temas yok o zaman kapalı elektrikte Ampülünde çalışmaması lazım.

Kutup farketmeksizin ampülüm kapalı konumda ışık saçıyordu
veee buda kaçaktır benim için. Kaçağın başka adı yada anlamı varmı bilemiyorum
kontrol kaleminde de aynısı oluyor devre tamamlanmamış oluyor sizin ampulünüz gibi. fakat kontrol kalemi sen ucuna dokunduğun zaman yanar
videoda anlatıyor zaten bu lambanın parlamasının sebebi hem led olduğu için düşük akımda çalışabilmesi hem de evdeki kabloların bir nevi kapasitör görevi görmesi. dakika 2den itibaren izlersen iki dediğim şeyi de gösteriyor adam

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,472
İsim
Cengiz
Arkadaşlar zemin kat bir evde oturuyorum evinde topraklama yok galiba kaçak akım kısa devre olabiliyor elektrikçiyi aradim konuştum dedi ki ya eve topraklama olur yada senin olduğun odaya bilgisayarın takılacağı prize kaçak akım rölesi takacağız sigorta ile tamam dedim bende ne düşünüyorsunuz fiyat 1 1.250 max olur dedi
@Kürşat K. Hocam Profilde Elektirik Yazıyordu Etiketledim Belki Yardımcı Olursun

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
kontrol kaleminde de aynısı oluyor devre tamamlanmamış oluyor sizin ampulünüz gibi. fakat kontrol kalemi sen ucuna dokunduğun zaman yanar
videoda anlatıyor zaten bu lambanın parlamasının sebebi hem led olduğu için düşük akımda çalışabilmesi hem de evdeki kabloların bir nevi kapasitör görevi görmesi. dakika 2den itibaren izlersen iki dediğim şeyi de gösteriyor adam
Peki o zaman yapmasın. Ben zaten elektrikçi değilim de önerdiğim yanlış olabilir. Siliyorum mesajlarımı.

Erkonl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Abdülhamid
Kardeşim sadece senin prizde mi sorun var yoksa evdeki bütün prizlerde mi sıkıntı var?

Evde topraklama var mı? Ana giriş panosunda kaçak akım rölesi var mı? ( sigorta ile görünüşü aynıdır)

Şimdi şöyle söyliyeyim topraklama önce insan sağlığı daha sonra elektrikli cihazların korunması için çok önemli binadan topraklama yoksa mutlaka yaptırın en azından mutfak banyo gibi yerlerde
İşte bende şu soruların cevabı için elektrikçiyi aradim bilgisayarımın yanmasını patlamasını istemiyorum evde tüm prizler de sorun var mı bilmiyorum sadece daha önce bilgisayarım power patladı yandı

Bu korur mı bilgisayarı mı akım kaçağı kısa devre falan olunca

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,390
Üyeler
151,055
Son üye
tulkthemighty
Top Bottom