Neler Yeni

Öneri F/P Red Switch Mekanik Klavye Önerisi

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi red switch mekanik klavye arıyorum.

1000-1500 civarında birkaç model buldum ama ne kadar iyi bilgim yok, gamepower ve redragon modelleri var genelde. Sizce 2k'ya kadar güzel, işimi görecek bir klavye bulabilir miyim yoksa bütçeyi arttırmam mı lazım?

Şu an iki ihtimal var;
*Ya 1000-1500 civarına işimi görecek basit bir şey alıcam, gittiği yere kadar kullanıcam ve sonra düzgün bir şey alıcam.
*Ya da şimdiden 4-5k bandında bir şey alıcam, uzun süre kullanabilirim sanırım?

Klavyeler hakkında çok bilgim yok, bu yüzden sizin fikrinizi almak istedim. Sadece araştırmalarım sonucunda red switch bana uygun olur diye düşündüm.

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,279
İsim
Recep Can Boyacı
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi red switch mekanik klavye arıyorum.

1000-1500 civarında birkaç model buldum ama ne kadar iyi bilgim yok, gamepower ve redragon modelleri var genelde. Sizce 2k'ya kadar güzel, işimi görecek bir klavye bulabilir miyim yoksa bütçeyi arttırmam mı lazım?

Şu an iki ihtimal var;
*Ya 1000-1500 civarına işimi görecek basit bir şey alıcam, gittiği yere kadar kullanıcam ve sonra düzgün bir şey alıcam.
*Ya da şimdiden 4-5k bandında bir şey alıcam, uzun süre kullanabilirim sanırım?

Klavyeler hakkında çok bilgim yok, bu yüzden sizin fikrinizi almak istedim. Sadece araştırmalarım sonucunda red switch bana uygun olur diye düşündüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz daha çıkarım dersen bu

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
971
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Ali expressde var siparişleri de yuksek

Ajazz ak820 pro . Kendimde kullanıyorum. Tok hissiyatı var ve rd switch gibi sessiz. Gift switch olanını kullanıyorum.
K86 vergi ile 2.2 k civarına gelir . Bende ilk indirim yok belki sende daha ucuz gözükür.
Seslerine bakmadım. Youtube da vardır. Bir dinle derim .

Ajazz da aynı fiyata denk geliyor . 3-4 k olan klavyelerden aşağı kalır yanı yok .

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocalarım önerileriniz için teşekkürler, birkaç şey daha belirtmek istiyorum.
*Kesinlikle beyaz ya da açık renk olmaması lazım. Siyah tercihim.
*USB Type C girişi olursa güzel, bir de Bluetooth olursa mükemmel ancak olmasa da olur, bütçe düşük malum.
*Bütçeyi arttırmam mümkün dediğim gibi ancak gerçekten parasını hak eden güzel modeller için olur. 4-5k seviyesine bile çıkabilirim parasını hak eden sağlam bir klavye varsa. Bir yazılımcı adayı olarak klavye benim için baya önemli, uzun vadeli düşünebilirim.
*Yön tuşlarını sürekli kullanıyorum o yüzden TKL vb. olmasını tercih ederim.

Son düzenleme:

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Yağız Berk Özel
*USB Type C girişi olursa güzel, bir de Bluetooth olursa mükemmel ancak olmasa da olur, bütçe düşük malum.
*Bütçeyi arttırmam mümkün dediğim gibi ancak gerçekten parasını hak eden güzel modeller için olur. 4-5k seviyesine bile çıkabilirim parasını hak eden sağlam bir klavye varsa. Bir yazılımcı adayı olarak klavye benim için baya önemli, uzun vadeli düşünebilirim.
Bütçeyi 2K'ya çıkarırsanız Ak820 Pro isteklerinize uyuyor hocam. Keycapslerin siyah-gri olmasından memnum değilseniz ekstra keycaps alabilirsiniz. Gerçekten parasını hak eden bir klavye.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
971
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Ajazz ak820 pronun kahverengi de mevcut .
Typ-c bt 2.4 bağlantısı var .
Switch olarak gift kullanıyorum. Tok ve çok ses çıkmıyor. Hotswap ve knob mevcut .
Tft screen de var .
Numlock yok ama .
Kesinlikle fiyatını hakeden bir klavye .

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Asus ROG Strix Scope NX Wireless Red Switch Mekanik Oyuncu Klavyesi
hocam bu klavyeyi kasım 2022 tarihinden bu yana kullanıyorum. çok memnunum. 4-5 k seviyesinde daha iyisi var mıdır bilmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağdaş AKTAŞ
Ali expressde var siparişleri de yuksek

Ajazz ak820 pro . Kendimde kullanıyorum. Tok hissiyatı var ve rd switch gibi sessiz. Gift switch olanını kullanıyorum.
K86 vergi ile 2.2 k civarına gelir . Bende ilk indirim yok belki sende daha ucuz gözükür.
Seslerine bakmadım. Youtube da vardır. Bir dinle derim .

Ajazz da aynı fiyata denk geliyor . 3-4 k olan klavyelerden aşağı kalır yanı yok .

Bu 2 klavyeden hangisi daha iyidir ?

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,279
İsim
Recep Can Boyacı
Yazılımda kullanıcaksan mekanik önermem oyunda ayrı yazılımda ayrı klavye kullan yazılım için mxkeys mini şiddetle öneririm.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Bütçeyi 2K'ya çıkarırsanız Ak820 Pro isteklerinize uyuyor hocam. Keycapslerin siyah-gri olmasından memnum değilseniz ekstra keycaps alabilirsiniz. Gerçekten parasını hak eden bir klavye.
Çıkarırım hocam, yeter ki kaliteli olsun ve uzun süre dayansın. Keycapler değiştirilebilir olursa sorun değil. Bazı modellerde başka keycap takınca uymadığını duymuştum. Zaten uzun vadede keycaplerin değiştirilebilir olması önemli benim için.

Baktım şimdi hocam; Hot-swap, ve bataryalı olması gayet güzel, kaliteli bir klavyeye benziyor.

AJAZZ AK820 ve PRO arasındaki fark nedir acaba hocalarım?

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Yağız Berk Özel
Çıkarırım hocam, yeter ki kaliteli olsun ve uzun süre dayansın. Keycapler değiştirilebilir olursa sorun değil. Bazı modellerde başka keycap takınca uymadığını duymuştum. Zaten uzun vadede keycaplerin değiştirilebilir olması önemli benim için.

Baktım şimdi hocam; Hot-swap, ve bataryalı olması gayet güzel, kaliteli bir klavyeye benziyor.

AJAZZ AK820 ve PRO arasındaki fark nedir acaba hocalarım?
Pro modelinin switchleri daha iyi ve 3 mod (2.4Ghz-Bluetooth-Kablolu) destekliyor.

Top Bottom