Neler Yeni

İnceleme Firsby kasalarındaki 80+ ?, teknik servis ile görüştüm

beritankorkusuz

80+ Silver

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,107
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bomb Has been planted.
Bomb has been defused.
Comsis is win.

beritankorkusuz

80+ Silver

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

beritankorkusuz

80+ Silver

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Daha iyi ve kaliteli alternatifler varken , Frisby almak saçma.

beritankorkusuz

80+ Silver

Keremdiyola

80+ Bronze
4 fan ile 3600'i 78 derecede tutuyorsa iyi duruyor hava sirkülasyonu.
Hocam cooler master kasa düşük hız ayarında max 68 derece gördm benm kasa nasl (biostan auto aldm 3500 rpm dönüyordu) (68 gördüğüm oyun w3 wild hunt )

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Hepinize merhaba dostlar ,hayırlı Ramazanlar;

Bugün ve dün Comsis Bilişim yani Frisby markalarının Teknik Servisi ile görüşme sağladım ve görüşmede elde ettiğim bilgiler cidden beni baya etkiledi... Hemen başlayalım.
Öncelikle aradığımda kasanın hava akışının kötü olduğunu söyledim ,bana;
Cam (Temperli) bir kasa olduğundan dolayı hava akışının diğer kasalara oranla ister istemez kötü olduğunu söylediler. Ayrıca kasanın ön fanlarını yine ön tarafa ama bir arka kısıma monte etmenin , fanların daha iyi hava akışı sağladığı gibi daha sağlıklı olduğunu söylediler. Ve ben bunu test ettim ;
Kasanın içinde 4X Frisby FCL-F148 fanları bulunmakta , işlem uygulanmadan önce sıcaklık değerleri 75-85 arasında seyrederken , işlem sonrası 65-78 arası olduğunu gözlemledim ,fakat sıcaklık sürekli 74 ve üstüydü*

Sıra psu ya geldi;
İlk öncelikle psu nun sertfikasının gerçek olup olmadığını sordum ve bana gerçek olduğunu Bu linkten gösterdiler.... .
Voltaj ,akım vs korumları olup olmadığını söylediğimde bana bu değerleri verdiler;
OPP/OVP/UVP/SCP elektrik korumlarının olduğunu ;
Korumalar

Yüksek Voltaj Koruması

+5V / +12V / +3.3V DC çıkışları, yüksek volvoltaja karşı korunmaktadır.
Maksimum değer 5V çıkışında 6.5V’u, 12V çıkışında 15.5V’u ve 3.3V çıkışında 4/3V 'u aşamaz.

Aşırı Güç Koruması
Çıkış gücü 110% ~ 150% aştığında system otomatik olarak kapanır.

Düşük Voltaj Koruması
Bir düşük voltaj hatası meydana geldiğinde, besleme, + 12V, + 5V ve + 3.3V çıkışlarının maksimum
değerinin % 60 altında çıktığı zaman tüm DC çıkışlarını kapatır.

Kısa Devre Koruması
+5V / +12V / +3.3V / -12V çıkışlarında bir kısa devre meydana geldiğinde sistem otomatik olarak kapanır.

Güvenlik / EMI Onayları : CE / CCC

_______________________________________________________________________________________________________

Ayrıca kasanın psu sunun sesli çalıştığını söyledim ,değişim yapabilirmiyiz fanı dedim;

*Fanı isterseniz bize gönderin biz değişimini yapalım, veya siz deverelere vs zarar vermeden yapabilirsiniz dediler.
Bende garanti dışı vs kalır mı dedim bana , devrelere zarar vermediğiniz sürece kalmayacağını , ki kolay kolay ürünlerinin garanti dışı kalmadığını söylediler.

*İlk kasayı aldığımda kumandasından , fan hızları işin S+ S- ayarlarını bilmediğimden dolayı ,teknik servisi aradım ve bana yeni kontrolcü ve ekstra 2 fan ile birlikte gönderdiler. Ve kargodayken arayıp durum hakkında bilgilendirdim ve ürünlerin bende kalabileceğini söylediler.

/*******/ ÖNEMLİ/******/
Bu bilgiyi duyunca hepiniz şaşıracaksınız :D
Ben psu ya forumlarda vs C4 diyorlar ,dedim ve bana ''Bunu söylememiz ne kadar doğru bilmiyoruz ama ürünün (PSU) Corsair ile aynı fabrikada üretiliyor'' Dedi. Ve ayrıca ülkemize gelen bazı psuların gerçek sertifikaları bulunduğunu ve bazı markaların ülkeye gelmeden önce ''A'' Markası iken ürün ülkeye girdikten sonra ''B'' Markası olduğunu söylediler ve açıkcası ben baya şaşırdım :D
Ki Corsair fabrikası da Çin' de de üretim yaptığını görmekteyiz.

Yalnız Teknik servislerinin kaliteli olduğunu ve güler yüzden asla ödün vermediklerini açıkca söyleyebilirim.

Ve ayrıca Firsby FC-9280G Kasası son 3 günde 4000 den fazla incehesap.com üzerinden satışı yapılmış.

Ben bu zamana kadar Frisby kasalarının psu ları ile ilgili herhangi bir şikayet forumda görmedim *ses dışında, ki bu sesi Xigmatek gibi firmalarda da var .

Burada Teknik servis ile olan konuşmaları yazdım ve yazmadan önce
Comsis bilişimden izin alındı.

Burada ki amacım forumda gezen sorulara az da olsa yorum yapmadan düşünme amaçlı yazılmıştır.
Bu zamana kadar Firisby psu ile ilgili sorun yaşayan varsa alt kısma yazarsa sevinirim .

HAYIRLI RAMAZANLAR DOSTLAR....

Koruma ve sertifika olunca, Corsair ile aynı fabrikada üretilince iş bitmiyor.

Koruma var ama işe yarıyor mu? Ripple ney? Ana kapasitörlerin uF değeri ney? Hold-up time ney? PWR_OK sinyalinin gitmesi doğru mu? Topoloji ney?

Mesela 1000 TL'ye satılan Zalman 750GM'nin korumaları işlevsiz idi. Başka bir örnek VS 2017'nin ise OPP ve OCP bayağı işlevsiz idi.

Koruma olunca bitmiyor iş.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Arkadaşa frisbi sponsor olmuş

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,624
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Bana para verip bir ürünü öv deseler böyle övemem. Güzel ama yanlış bir yazı.

Top Bottom