Neler Yeni

Fitness - Günlük 1880 Kalori Uygun mu?

KlausM

80+ Silver
2.Ayım bu ay bitiyor ve haftada 5 gün spora gidiyorum.

80 kiloyum 183 boyum var.

Kalori alımı şu şekilde olucak spora giderken 100 gr yulaf + muz belki yanına havuç da ekleyebilirim bilmiyorum sonra öğlen yarım ekmek 3 tane haşlanmış yumurta ve muz , akşam içinde yarım ekmek 3 adet haşlanmış yumurta + muz

günlük 2500 kalori almam lazımmış kilo vermek için ise 2000 ama ben 1880 yapıcam fitness açısından problem olur mu?

kreatin kullanıyorum.
zayıflarken bcaa kullanmalımıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
..

Kalori alımı şu şekilde olucak spora giderken 100 gr yulaf + muz belki yanına havuç da ekleyebilirim bilmiyorum sonra öğlen yarım ekmek 3 tane haşlanmış yumurta ve muz , akşam içinde yarım ekmek 3 adet haşlanmış yumurta + muz

günlük 2500 kalori almam lazımmış kilo vermek için ise 2000 ama ben 1880 yapıcam fitness açısından problem olur mu?

kreatin kullanıyorum.
ekmek yerine saglıklı karbonhidratlar kullansan daha mantıklı olur makarna pirinc gibi

KlausM

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekmek yerine saglıklı karbonhidratlar kullansan daha mantıklı olur makarna pirinc gibi
Makarna daha iyi mi olucaktır yani? pirinç yapmam günlük ama makarna yapabilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
..
Makarna daha iyi mi olucaktır yani? pirinç yapmam günlük ama makarna yapabilirim
yani evet mesela senin amacın kilo almak yaglı kilo almak ile kaslı kilo almak arasında farklar oluyor makarna pirinc gibi yiyecekler senin için ekmekten daha saglıklı olacaktır

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Burak Bal
Bende senin gibiydim ama benim yağ oranını 182 85 kiloyken çok azdı o yüzden belli etmiyordum 1 ay sıkı diyetle 77 kiloya düştüm sonra tekrar sağlıklı bir şekilde 83 civarına çıktım. Sabah kahvaltı da 4 yumurta üstüne kara biber yanında 1 salatalık 1 domates yiyordum tercihen şekersiz çay tabii ki şekeri ve zararlı gördüğüm her şeyi hayatından çıkar akşamları spora gitmeden 2 saat önce sağlıklı şekilde karbonhidratını al bu sana bağlı ama fazla yememen gerekiyor tabii spordan sonra ise seni tok tutması için 130gr yulaf yiyebilirsin

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer

kreatin kullanıyorum.
Ekmek kullanırsanız ekşi mayalı tam buğday ekmeği tercih edin
Yasemin pirinç daha iyi olacaktır daha yüksek ve kaliteli karbonhidrat
Protein alımı çok az geldi bana daha çok karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme olmuş
Protein alımını arttırabilirsiniz diye tahmin ediyorum sade tavuk vs. ile daha iyi olacaktır fitness için
Kabız olma ihtimaliniz yüksek bu diyet ile biraz daha yeşil ekliyebilirsiniz veya zeytinyağı vb.

KlausM

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekmek kullanırsanız ekşi mayalı tam buğday ekmeği tercih edin
Yasemin pirinç daha iyi olacaktır daha yüksek ve kaliteli karbonhidrat
Protein alımı çok az geldi bana daha çok karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme olmuş
Protein alımını arttırabilirsiniz diye tahmin ediyorum sade tavuk vs. ile daha iyi olacaktır fitness için
Kabız olma ihtimaliniz yüksek bu diyet ile biraz daha yeşil ekliyebilirsiniz veya zeytinyağı vb.
Makarna kullansam olur mu peki?

bende isterdim tavuk ancak dediğim gibi günlük olarak onlarla uğraşamam çalışmadığım için aileme yük olmak istemiyorum.

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
Makarna kullansam olur mu peki?

bende isterdim tavuk ancak dediğim gibi günlük olarak onlarla uğraşamam çalışmadığım için aileme yük olmak istemiyorum.
Makarnada olur pirinç biraz daha iyidir sadece
50gr pirinç yiyecekseniz 75gr felan makarna tüketin

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Ensar Bey
Çok fazla kalori açığı bırakmışsın.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,848
İsim
İbrahim

kreatin kullanıyorum.
olur kas da kaybedersin yağın yanında
şahsen boy kilomuz aynı kas kütlesinin aynı olduğunu sanmıyorum
ben 2700 kalori alıyorum günlük
günlük 100 150gr gibi bi kayba sebep oluyor ideal bana göre
fazla kalori açığı fazla kas kaybı demektir unutma
tartıda az çıkmak için değil aynada estetik görünmek için yapın definasyonu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular