Neler Yeni

Fitness Soru-Cevap Sorun gelsin

Mirlex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Miraç
Yağlar erir, kasa dönüşmez. Yağlı biri spor yaptıkça kalorisini de ona göre ayarladıkça vücut yağ yakımını arttırır. Kalçası büyük birinin yapabileceği özel bir şey yok, bacak çalışsın sakın ihmal etmesin. Zamanla kilo verdikçe şekillenecek. Genetiği böyle çünkü arkadaşının.Benim de öyleydi eskiden. Sonra çokta güzel bir kalçam olmuştu. Bırakalı 2 sene oluyor, şuan yine büyük :D
birde ben barfiks çekiyorum ama düz şekilde içeri doğru değil bileklerim sanırım triceps kasım gelişti baya bu kas itiş gücüne mi yarıyor ve hangisini aktif yapayım bilek içe bana doğru mu yoksa düz mü olsn

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Fitness Soru-Cevap varsa sorularınız sorun elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.
1.68 120 kiloyum kardiyo ağırlıklı fitnes yaparsam sarkma olur mu veya nasıl yapmalıyım.

equinoxx

80+ Bronze
1.68 120 kiloyum kardiyo ağırlıklı fitnes yaparsam sarkma olur mu veya nasıl yapmalıyım.
Ağırlıklı olarak fitness yap, yağ yakımın için daha iyi. Kardiyo yapmak pek iyi değil. Yani şöyle iyi değil. Güzel bir idman ile yakacağın kalori, kardiyoya göre her zaman daha fazla olacak. Yağ yakımı&kilo verimi için fitnessa aban, idman sonrası kardiyonu yap.
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde ben barfiks çekiyorum ama düz şekilde içeri doğru değil bileklerim sanırım triceps kasım gelişti baya bu kas itiş gücüne mi yarıyor ve hangisini aktif yapayım bilek içe bana doğru mu yoksa düz mü olsn
Normal pozisyonda ağırlıklı olarak kanatlar, sonrasında triceps çalışır. Diğer pozisyon yani Chin Up'ta ise aktif olarak bicepsler çalışır.,

Chin UP
chinup-barfiks

Pull-UP

pullup-barfiks

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Ağırlıklı olarak fitness yap, yağ yakımın için daha iyi. Kardiyo yapmak pek iyi değil. Yani şöyle iyi değil. Güzel bir idman ile yakacağın kalori, kardiyoya göre her zaman daha fazla olacak. Yağ yakımı&kilo verimi için fitnessa aban, idman sonrası kardiyonu yap.
İdman sonrası 15 dakika yürüyüş 15 dakika eliptik yapıyordum. Araya askerlik girdi o yüzden bıraktım 20 aralıkta tekrar başlayacağım. İdman 1saat 15 dakikaya yakın sürüyordu.

equinoxx

80+ Bronze
İdman sonrası 15 dakika yürüyüş 15 dakika eliptik yapıyordum. Araya askerlik girdi o yüzden bıraktım 20 aralıkta tekrar başlayacağım. İdman 1saat 15 dakikaya yakın sürüyordu.
Güzel, kardiyoyu her zaman idman sonrası yap. İdman öncesi kardiyo ile ısınılmaz, boşuna enerjini sarf edersin. Yapacağın idmandan verim alamazsın.

Mirlex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Miraç

Normal pozisyonda ağırlıklı olarak kanatlar, sonrasında triceps çalışır. Diğer pozisyon yani Chin Up'ta ise aktif olarak bicepsler çalışır.,

Chin UP
chinup-barfiks

Pull-UP

pullup-barfiks
ben pull up yapıyormuşum

equinoxx

80+ Bronze

uTKuu1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mehmet
Preworkout çok gerekli mi performans açısından

equinoxx

80+ Bronze
omuz nasıl geliştiririm dambıl var
Lateral raise, front raise. Bu ikisi favori omuz hareketlerimdir. Önce kesinlikle Dumbbell Shoulder Press yap, sonra dediğim açış hareketlerine geç. En son Behind Neck Press yap. Ve trapezin için dumbbell shrug yapıp idmanını bitir.

Preworkout çok gerekli mi performans açısından
Performansını cafein ile arttırabiliyor musun?

uTKuu1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mehmet
Lateral raise, front raise. Bu ikisi favori omuz hareketlerimdir. Önce kesinlikle Dumbbell Shoulder Press yap, sonra dediğim açış hareketlerine geç. En son Behind Neck Press yap. Ve trapezin için dumbbell shrug yapıp idmanını bitir.

Performansını cafein ile arttırabiliyor musun?
Cafein oranı yüksek kahveler arttırıyor

equinoxx

80+ Bronze

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,468
İsim
oğuzhan ege
Fitness Soru-Cevap varsa sorularınız sorun elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.
1 ayda 5 kilo felan verdim belirli süre sonra kardiyo bisiklet koşu bandı çok sıkmaya başladı birde şunu sorcam. sabah 5 te yatıyorum akşam 5 de kalkıyorum spora giderken 2 saat ful body çalışıyorum akşam eve gelince havuç salatası yiyorum kabak yemeği yiyorum genelde 1 günde tek öğün yiyorum hızlı kilo verirmiyim 1 ayda 5 kilo iyi mi? kötümü yarım yamalak gitmiştim.

Top Bottom