Neler Yeni

Fo48u monitörün HDR sertifikası bulunamadı hatası

Tolga1034

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Tolga Topuz
Monitör teknik olarak hdr1000 destekliyor ama hdr açtığımda hdr video izleyemiyorum. Oyunlarda açılıyor. Ama youtube olsun Netflix olsun onlarda açamıyorum bu konuda ne yapabilirim.

Ekler

• 45.png
    45.png
    353.9 KB · Hit: 47

Tolga1034

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Tolga Topuz
Almayı düşünüyorum da piksel aralığı çok fazla gibi geliyo tavsiye edermisin oled i olsun hdr ı olsun
Aslında gerçektenden güzel bir monitör. Oled'in farkını anlıyorsunuz yeri gelsin oyunlarda yeri gelsin filmlerde. İnternette yazdığı gibi bir HDR sertifikası yok ama bunu bilmenizi isterim. Teorik olarak max hdr 700 e kadar çıkıyor. Hdr'ı ise HDR10 ile açıyor buna rağmen kaliteli hdr'ı. Tek eksiği bana sorarsanız normal monitörlerde rgb diye gidiyor renk dizisi oledlerde w (white) ekli bunda ise tam tersi wbgr olduğu için bazı renklerin köşesinde yeşil veya farklı renkler oluyor webde gezerken fark ediliyor ben tabi 1 metreden daha yakından bakıyorum gözüme öyle batıyor. Genel kanım çok güzel bir monitör bu son yazdığımı görmezden gelirseniz sesi efsane 1 sene içinde 3 monitör değiştirdim bunda kalacağım öyle diyeyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu köşelerdeki kırmızı yeşil renk sadece beyaz üstüne olan renklerde oluyor. Diğer renklerde bir problem yok.

Ekler

• IMG_20230306_142801-min-min.jpg
    IMG_20230306_142801-min-min.jpg
    1.6 MB · Hit: 15
Son düzenleme:

S1000RR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Abdüssamed öztemur
Aslında gerçektenden güzel bir monitör. Oled'in farkını anlıyorsunuz yeri gelsin oyunlarda yeri gelsin filmlerde. İnternette yazdığı gibi bir HDR sertifikası yok ama bunu bilmenizi isterim. Teorik olarak max hdr 700 e kadar çıkıyor. Hdr'ı ise HDR10 ile açıyor buna rağmen kaliteli hdr'ı. Tek eksiği bana sorarsanız normal monitörlerde rgb diye gidiyor renk dizisi oledlerde w (white) ekli bunda ise tam tersi wbgr olduğu için bazı renklerin köşesinde yeşil veya farklı renkler oluyor webde gezerken fark ediliyor ben tabi 1 metreden daha yakından bakıyorum gözüme öyle batıyor. Genel kanım çok güzel bir monitör bu son yazdığımı görmezden gelirseniz sesi efsane 1 sene içinde 3 monitör değiştirdim bunda kalacağım öyle diyeyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu köşelerdeki kırmızı yeşil renk sadece beyaz üstüne olan renklerde oluyor. Diğer renklerde bir problem yok.
Çok sağol o dediğin renkler piksel aralığından oluyo diye biliyorum ama galiba 32 inç oled alıcam

Top Bottom