Neler Yeni

fps 60+ olmasına rağmen dlss açmamı tavsiye eder misiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emirhan Öksüz
tlouda en yüksekte 60-70 fps alıyorum ve bazı yerlerde dlss in görüntüyü güzelleştirdiğini gördüm ve emin olmak için burda bilgili insanlara sormak istiyorum , dlss açmamı önerir misiniz ? 60+ fps almama rağmen
kanka tabi ki aç dlss açmayacaksan o ekran kartını almanın ne anlamı var

The Semih

80+ Silver
anladım teşekkür ediyorum hayırlı geceler diliyorum.
Yanlış bilgi vermiş, DLSS 2 de gecikme artmaz aksine azalır çözünürlük arkaplanda düştüğü için kendin test edebilirsin. Native görüntüde daha fazla gecikme oluyor.

Fakat arkadaşın demek istediği DLSS 3 için geçerli FG devreye girince gecikme artıyor Reflex ile toparlanmaya çalışılıyor. DLSS 3 şuanda en kötü CP 2077 de calışıyor diğer oyunlarda çok daha stabil bizzat test ettiğim için diyorum. CP 2077 hala bozuk bir oyun.

barX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
mehmet b. yolcu
BEN DLSS KALİTE MODUNDA KULLANIYORUM UFAK KESKİNLEŞTİRME OLSUN RENK OLSUN FARKLILIKLAR VAR ve garip şekilde ultra ve low atarlarda bende sadece 20 fps fark var 60 ve 80 fps alıyorum eğer drop fln yemiyorsan tavsiye ederim

Yanlış bilgi vermiş, DLSS 2 de gecikme artmaz aksine azalır çözünürlük arkaplanda düştüğü için kendin test edebilirsin. Native görüntüde daha fazla gecikme oluyor.

Fakat arkadaşın demek istediği DLSS 3 için geçerli FG devreye girince gecikme artıyor Reflex ile toparlanmaya çalışılıyor. DLSS 3 şuanda en kötü CP 2077 de calışıyor diğer oyunlarda çok daha stabil bizzat test ettiğim için diyorum. CP 2077 hala bozuk bir oyun.
teşekkür ederim

mutlu..

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mutlu yıldırım
her türlü dlss görüntünü bozacaktır hic bir sekilde bedavaya fps alamazsin

oziozi12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Oğuzhan
Sırf bu konuya yorum yazmak için üye oldum.

DLSS harika bişey olabilir ancak bunu herkes farkedemese de; DLSS Quality modu dahil olmak üzere, hangi mod seçilirse seçilsin kalite düşer.

Peki nasıl bir kalite düşüşü ve nasıl farkedilir?

Kalite, sanki çözünürlüğünüzü bir tık aşağı cekmişsiniz gibi düşer. FPS'in artması da bu şekilde oluyor zaten. Ama DLSS, çözünürlüğü düşüğe aldıktan sonra yapay zeka aracılığı ile yükseltme yaparak, kalite kaybını minimumda tutmaya çalışır.

Kalite kaybını farketmek için, DLSS açıkken oyun sırasında olabildiğince uzak objelere odaklanın. Bir de DLSS kapalı iken odaklanın. Fark edemiyorsanız ne mutlu. Fark edenler için üzücü. Çünkü ben şahsen fark ettiğim andan beri DLSS kullanamıyorum.

Top Bottom