Neler Yeni

Yardım fps çok fazla düşüp yükseliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emir ışık
daha yeni 10 gün olmadı bi sistem dizdim sistemde powersupply powerboost 650W 80+ 280hz phillips monitör r7 7800x3d çift fanlı 6 borulu kule tipi sogutucu 512gb m2 ssd 32 gb 2*16 6400mhz cl32 apacer ram gigabyte b650 ms2h 6400mhz (O.C)anakart rx7700xt de ekran kartım var şöyleki battlefield 5 oynarken ultra ayarlarda fpsim 280le 140 arası inip çıkıyor bunda bi sorun yoksa bile hiç biryere dönmeden sabit biyere baktıgımda dahi böyle oluyor iki durumda da ekran kartı gpu kullanımı %100 de ve oyun sürekli aniden donup kapanıyor bazense mavi ekran veriyor(ntoskernel.exe) hatta bu hatayı bazen oyunda olmasam dahi alıyorum. bu sistemden önceki sistemimde de rx 5700xt vardı onda da bu kapanmalar oluyordu fakat bu kadar sık olmuyordu bi şekilde geçinip gidiyorduk ama bu sistem de çok fazla oluyor ve çok can sıkıcı. şunu da belirteyim grafik kalitesi ayarını en düşüğe verdiğimde bu donup aniden kapanmalar azaldı fakat oluyor hala. önceki sistemde değişmedigim tek şey powersupply oldu bilmiyorum neden oluyor bu sürekli kapanmalar. sistemi de tek tek topladım. minidump dosyasını da ekliyorum. yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım. NOT:ekran kartına stress test yaptım 5 dk boyunca bi sıkıntı gözlemlemedim internette bi referans buldum onunla neredeyse aynı değerleri verdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

power supply 750 80+ yeni alındı. hata devam ediyor hala.

Son düzenleme:
Top Bottom