Neler Yeni

FSR 3 BALONU PATLADI !!!

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Ömer Seyfettin Yavuzyiğit
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Yazılım
En azından 3000 serisi ekran kartı kullanan insanlar yeni kart almak yerine grafikten feragat edip kartlarının zorlamacağı oyunları bir nebze rahat oynayabilecekler. Herkesin yeni kart alma gibi bir imkanı yok ülkemiz günümüz şartlarında. Amd nin 3000 serisi kartlara da böyle bi özelliği sunmuş olması bence Nvidianın yanında çok çok tüketici yanlısı bir olay. Gönül isterdi ki Nvidia da 3000 serisi kartlara bu teknolojiyi getirsin.
aslında varya 3000 nesil nvidia kartları kullananlara yaradı bu haber ha :D amd kendi ayağına sıktı :D bence amd dediki ben 4000 serisi ile kapışamıyorum bare 3000 nesil kullananları 4000 nesillerle denk yapayım demiş :D

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,312
İsim
yusuf ecer

Captainenes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Enes Demir
Karşılaştırma videoları var. Gidin bakın. Ben de AMD kullanmıyorum ama FSR3 iyi bir seviyede çıkacak diye AMD kart aldıysam ve şu an AMD bunu önüme atsana ana avrat kayarım firmaya.

Beta şeyleri full diye insanların önüne atamazsınız. Aynı şeyi Win 11 ve CS2 için defalarca söyledim bunlar beta ama firma full diye itelendi, sonra millet tepki koyuyor da geçti arkadaş. Şimdi aynısını AMD yaptı ve bu normalleştirilmeye çalışılıyor.
Şuan beta konusunde bende çok emin değilim hata düzelmezse harbi büyük sıkıntı baya zarar ederler ama bi bir kaç oyunda daha görelim bi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Yazılım
İlginç işler peşinde koşuyorsunuz bazen. Abdullah abi videoda detaya iniyor inceleme çünkü o her türlü detayına bakıyor mecburen. Ben dün denedim Forspoken oyununda kalite farkını hissediyorsun tabii ki fakat ben o farkı 3070 kullanırken DLSS açınca da hissediyordum. Şahsen DLSS 2 yerine çok büyük nimet FSR 3 çünkü DLSS 2 yerine FSR 3 çok daha avantaj sunuyor size. Bütçesi düşük olanlar özellikle sevinmeli. Yoksa 4090 alabilecek kişiler tabii gidip DLSS 3 FG açar.
3070 serisinde dlss3.5 var sadece frame generation yok

batuu123

80+ Bronze
İlginç işler peşinde koşuyorsunuz bazen. Abdullah abi videoda detaya iniyor inceleme çünkü o her türlü detayına bakıyor mecburen. Ben dün denedim Forspoken oyununda kalite farkını hissediyorsun tabii ki fakat ben o farkı 3070 kullanırken DLSS açınca da hissediyordum. Şahsen DLSS 2 yerine çok büyük nimet FSR 3 çünkü DLSS 2 yerine FSR 3 çok daha avantaj sunuyor size. Bütçesi düşük olanlar özellikle sevinmeli. Yoksa 4090 alabilecek kişiler tabii gidip DLSS 3 FG açar.
3000 serisi veya daha eski kartlar için tabi ki güzel bir şey bunu kötülemiyorum, benim bahsettiğim mevzu son nesil kartlar ve son teknolojiler arasında ki fark, örnek olarak 4070 yerine 7800xt alanlar şu an fsr 3ü kesinlikle savunamaz, dlss 3.5 açık ara çok daha iyi iş başarıyor ki hadi diyelim fsr 3 daha iyi performans daha iyi görüntü sağladı e o zaman da gider fsr açarız sonuçta tüm kartlar kullanabiliyor.. kısacası iki teknolojiden de yararlanma şansı varken sadece fsrden yararlanmak için 4070 yerine 7800xt alanlara yazık oldu bence

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,096
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
amdnin tek avantajı oyunlara bunu seçenek olarak ekletmesi, yoksa sen zaten yardımcı programlar ile fpsini aynı şekil yükseltebiliyordun.. steamde programı bile var arkada açıyorsun her oyunda fsr varmış gibi fps artışı sağlıyor adı üstünde yazılım bazlı ama dlss öyle bir şey değil
Bunu AMD'nin yapması başka 3.parti başka birinin yapması bambaşka.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Yazılım
3000 serisi veya daha eski kartlar için tabi ki güzel bir şey bunu kötülemiyorum, benim bahsettiğim mevzu son nesil kartlar ve son teknolojiler arasında ki fark, örnek olarak 4070 yerine 7800xt alanlar şu an fsr 3ü kesinlikle savunamaz, dlss 3.5 açık ara çok daha iyi iş başarıyor ki hadi diyelim fsr 3 daha iyi performans daha iyi görüntü sağladı e o zaman da gider fsr açarız sonuçta tüm kartlar kullanabiliyor.. kısacası iki teknolojiden de yararlanma şansı varken sadece fsrden yararlanmak için 4070 yerine 7800xt alanlara yazık oldu bence
kesinlikle onlara acıyorum :D bende bare nvidia kullanıcısı olarak fsr 3 kullanayım bare oyunlarda :D

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,276
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Yazılım
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Semih
Bu son gelen amd güncellemesinden sonra bilgisayarımda inanılmaz derecede donma oldu mouse hareket dahi ettirilemiyor tek çare kasa üstündeki tuştan reset atmak oldu. Ben de güncel sürümü silerek beta sürüme geçiş yaptım. Benimle benzer sorunu yaşayan birisi oldu mu son zamanlarda?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom