Neler Yeni

g-sync açıkken renk titremesi, oyunda anlık renk parlamaları,dp kablo

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mert Ali Albayrak
Öncelikle selamlar.

ASUS TUF VG259QR monitörümde g-sync açıkken oyuna giriyorum, oyunun yükleme ekranında, oyunun lobisinde ekranın üst kısmında renk titremesi oluyor. Oyun oynarken renk tonu anlık açılıp sonra eski haline dönüyor ve bu da beni rahatsız ediyor. Monitörü ekran kartına kutudan çıkan display port kablo ile bağlı, sorun kabloladır diye düşünüp farklı bir kablo ile denedim ama sorun yine çözülmedi demek ki sorun kabloda değil. Farklı prizlerde, farklı ara kablolar ile denedim yine olmadı. Araştırırken gördüğüm bir kaç ayarı denedim monitörü 165hz'den 164hz'e çektim olmadı, 164,998hz'e çektim olmadı, 166hz'e çektim olmadı, 144'e çektim olmadı yani her türlü bu yolda olmadı. V-sync açıp 165hz'den yukarı çıkarmıyorum fps sabitliyorum falan hiçbiri olmuyor.

Fakat şunu farkettim monitörden g-sync kapatınca sorun çözülüyor hiçbir sorun kalmıyor. Birde hdmi kablosu ile denediğimde böyle bir sorun ile karşılaşmadım, biliyorsunuz hdmi kablosu ile g-sync zaten açılmıyor. 3-4 saat g-sync açıp kapatarak denedim. 3 tane farklı oyunda denedim.

Sorun g-sync açmak mı ? Sorun sizce nerde olabilir, nasıl çözebilirim ? İade-değişim için servise mi göndermeliyim ?

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,451
İsim
Burak Doğan
aynı sorunu bende samsung 144hz monitorumde yaşıyorum flickers oluşuyor teknik servis çağırdığımda uyumlu olmadığından dolayı oluyor dediler ama herkesde benim düşünceme katıldı panel arızası olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mert Ali Albayrak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aynı sorunu bende samsung 144hz monitorumde yaşıyorum flickers oluşuyor teknik servis çağırdığımda uyumlu olmadığından dolayı oluyor dediler ama herkesde benim düşünceme katıldı panel arızası olabilir
nasıl bir çözüm uyguladınız ?

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,451
İsim
Burak Doğan
nasıl bir çözüm uyguladınız ?
uygulayamadım ki dostum samsung servisi sorun yok dedi herkese sorduğumda ise bir sıkıntı var demişti, bu kullandığım monitorun videosunu 'technopat' adlı youtube kanalı ise gsync açma adlı videoda çekmişti ve videoda bir sıkıntı olmadığını gördüm, yine servis talep ettim panelimi değişsinler istiyorum çünkü bir sıkıntı var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mert Ali Albayrak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uygulayamadım ki dostum samsung servisi sorun yok dedi herkese sorduğumda ise bir sıkıntı var demişti, bu kullandığım monitorun videosunu 'technopat' adlı youtube kanalı ise gsync açma adlı videoda çekmişti ve videoda bir sıkıntı olmadığını gördüm, yine servis talep ettim panelimi değişsinler istiyorum çünkü bir sıkıntı var.
anladım hocam

pangu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berat Anıl
Kural 18: Eski Konuları Yükseltmek
Aga sizde g sync açıkken oyuna girdiğinizde oyun açılırken 10 fps felan oluyor ya ekran da 10 fps olup kasıyor mu

Top Bottom