Neler Yeni

Çözüldü✓ Gamemar.com rezilliği

MrH4san

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hasan Basri BİLGE
Geçenlerde bir ürün aldım gamemar.com sitesinden. Daha sonra ürünü iadeye verdim ve ürün elime ulaşmadı. Whatsapp üzerinden iletişime geçtim iadeyi onayladılar. Fakat onayın üzerinden 5 gün geçti fakat hala para iadesi gerçekleştirmediler. Bu sabah tekrar mesaj attım. Dediler para iadeniz bugün yapılacak. Fakat mesai saati bitti. Hala bir geri dönüş yapılmadı. Bu tarz şeylerle uğraşmak istemiyorsanız kesinlikle bu mağazadan bir alışveriş yapmayın kafanızda saç kalmaz. Bazı ürünleri piyasaya göre uyguna satıyorlar ama değmez gidin 20-30 lira fazla verin, kafanız rahat olsun.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Geçenlerde bir ürün aldım gamemar.com sitesinden. Daha sonra ürünü iadeye verdim ve ürün elime ulaşmadı. Whatsapp üzerinden iletişime geçtim iadeyi onayladılar. Fakat onayın üzerinden 5 gün geçti fakat hala para iadesi gerçekleştirmediler. Bu sabah tekrar mesaj attım. Dediler para iadeniz bugün yapılacak. Fakat mesai saati bitti. Hala bir geri dönüş yapılmadı. Bu tarz şeylerle uğraşmak istemiyorsanız kesinlikle bu mağazadan bir alışveriş yapmayın kafanızda saç kalmaz. Bazı ürünleri piyasaya göre uyguna satıyorlar ama değmez gidin 20-30 lira fazla verin, kafanız rahat olsun.
Mesafeli satış sözleşmesini oku dostum. Okumadan tik atıp geçiyorsunuz sonra böyle konular açılıyor.

MrH4san

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hasan Basri BİLGE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesafeli satış sözleşmesini oku dostum. Okumadan tik atıp geçiyorsunuz sonra böyle konular açılıyor.
Siteye zaten çok güvenemediğim için sözleşmeyi okumuştum. İade nasıl oluyor vb. 14 gün içerisinde cayma hakkından bahsediyor. Ben zaten ürün siparişinden 1 gün sonra ayrıca bu iş günü diye geçmiyor hafta sonu verdim pazartesi sabah iade talebi oluşturdum. Bu yani, ben başka sitelerden de alışveriş yaptım ve kimi zaman bunun gibi sipariş işleme alınmadan iade ettim hepsi direk para iadesi yaptılar. Ben müşteri olarak bu hizmetten yararlanmak istiyorum diyorum. Ve diyorum ki bunun gibi işlerle uğraşmak istemeyen bu siteye bulaşmasın olay bu kadar.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Siteye zaten çok güvenemediğim için sözleşmeyi okumuştum. İade nasıl oluyor vb. 5 gün içerisinde cayma hakkından bahsediyor. Ben zaten ürün siparişinden 1 gün sonra ayrıca bu iş günü diye geçmiyor hafta sonu verdim pazartesi sabah iade talebi oluşturdum. Bu yani, ben başka sitelerden de alışveriş yaptım ve kimi zaman bunun gibi sipariş işleme alınmadan iade ettim hepsi direk para iadesi yaptılar. Ben müşteri olarak bu hizmetten yararlanmak istiyorum diyorum. Ve diyorum ki bunun gibi işlerle uğraşmak istemeyen bu siteye bulaşmasın olay bu kadar.
14 gün süre var ödeme için ama genelde en geç 1 hafta sürüyor geri ödemeler. Sadece burası için değil çoğu yer aynı. Bende zamanında çok uğraştım 6900 TL gibi bir param ortada kaldı. Banka ve incehesap arasında sürekli iletişim halindeydim. Sende de öyle bir problem olmuş olabilir. En sonunda para incehesaptan çıkmamış olarak gözüktü. Adamlar çıkış vermiş ama hesaptan para çıkmamış baktıklarında iade edildi diye gözüküyor ama iade edilmemiş. Böyle sorunlar olur dostum. 2 3 gün beklemek aslında iyi süre ben bu iş için 9 gün falan uğraştım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Muhtemelen senin siparişin kargoya verildikten sonra iptal edildi. Bu yüzden kargo geri gelmeden para iadesi yapmazlar.

Son düzenleme:

MrH4san

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hasan Basri BİLGE
14 gün süre var ödeme için ama genelde en geç 1 hafta sürüyor geri ödemeler. Sadece burası için değil çoğu yer aynı. Bende zamanında çok uğraştım 6900 TL gibi bir param ortada kaldı. Banka ve incehesap arasında sürekli iletişim halindeydim. Sende de öyle bir problem olmuş olabilir. En sonunda para incehesaptan çıkmamış olarak gözüktü. Adamlar çıkış vermiş ama hesaptan para çıkmamış baktıklarında iade edildi diye gözüküyor ama iade edilmemiş. Böyle sorunlar olur dostum. 2 3 gün beklemek aslında iyi süre ben bu iş için 9 gün falan uğraştım.

Muhtemelen senin siparişin kargoya verildikten sonra iptal edildi. Bu yüzden kargo geri gelmeden para iadesi yapmazlar.
Yok sordum onlara, zaten öyle toplara girsek altından çıkamayız çok zaman alır. Bana kargonuz depodan çıkış sağlamadı dediler. Ayrıca sitede bu aksiyonları hiç güncellemediler (Şimdi tekrardan baktım siteye 'İade talebiniz değerlendiriliyor' diyor. Ve bu yaklaşık 4 gündür aynı). Aksiyonları resmiyete dökmeden whatsapp üzerinden cevaplar verdiler. Bugün de iade ederiz deyip sözlerini tutmamaları hiç profesyonel değil. Genel olarak firmaya olan inancım sarsıldı. Hani burada yeni bir firmadan bahsediyoruz ama yakında 3. şubesini açacaklar hayırlı olsun diyelim. Ama önce bu sorunları düzeltmeleri gerekiyor benim düşüncem bu yönde ne de olsa bu işe 2 yıl önce girdiler ve bu küçümsenecek bir süre değil. İade yapıldığı zaman son görüşlerimi buraya ekleyeceğim diğer satın almak isteyenlere bir ön bilgi olmuş olur. Bu konuyu açmak firmayı kötülemek değildir. Zaten kendileri de bu problemleri görerek sorunlarını düzeltecekler.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,813
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Gamemar müşterilerine önem veren bir firma normal de, 3 gün içinde paranın yatmadığıına üzüldüm ama merak etme paran kalmaz, TR'de ki sağlam bir kaç firmadan biridir. En azından bunu bil paran içerde kalmaz yeri geliyor HB ya da İnehesap gibi büyük siteler de insanları dolandırıyor ki benim 20 adet cloud ıı kulakliğima çöktü HB, paramizla rezil olduk. İncehesap ekran kartlarina çökmeye çalişti zor kurtardk. Gamemar gerçekten iyi sitedir, servise giden klavyeyi beklemem yerine yenisini yolladi, 20 adet ürün iade ettim sorun çikarmadilar ertesi gün para yatti. Sahiplerini taniyorum zaten iş ahlaki olarak kendi gözlemimce iyiler. Kolay kolay bir site için bunlari da yazmam. Ama ortada bir sorun var umarım kisa sürede çözülür.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,813
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Büyük ihtimal mağaza açtıkları için meşgüllerdir bundan dolayi bu sorun oluşmuştur diye tahmin ediyorum.

MrH4san

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hasan Basri BİLGE
Gamemar müşterilerine önem veren bir firma normal de, 3 gün içinde paranın yatmadığıına üzüldüm ama merak etme paran kalmaz, TR'de ki sağlam bir kaç firmadan biridir. En azından bunu bil paran içerde kalmaz yeri geliyor HB ya da İnehesap gibi büyük siteler de insanları dolandırıyor ki benim 20 adet cloud ıı kulakliğima çöktü HB, paramizla rezil olduk. İncehesap ekran kartlarina çökmeye çalişti zor kurtardk. Gamemar gerçekten iyi sitedir, servise giden klavyeyi beklemem yerine yenisini yolladi, 20 adet ürün iade ettim sorun çikarmadilar ertesi gün para yatti. Sahiplerini taniyorum zaten iş ahlaki olarak kendi gözlemimce iyiler. Kolay kolay bir site için bunlari da yazmam. Ama ortada bir sorun var umarım kisa sürede çözülür.
Umarım çözülür

Sipariş onay aşamasında iptal edince n11 anında iade ediyor. Bazı siteler de böyle uğraştırıyor.
Parayı alırken anında almasını biliyorlarsa, iadeye gelince de anında iade etsinler. 10-15 gün zarfında kredi kartı limitini kitleyip alacağımız diğer ürünleri almamızı engelliyorlar.
Evet HB, N11, Gittigidiyor gibi sitelerden buna benzer iadelerim oldu onlar direk iade işlemini yapmışlardı.

MrH4san

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hasan Basri BİLGE
Evet, bu sabah benimle iletişime geçtiler. İadeniz yapılmıştır diye, kendilerine sordum para iadem ne zaman yapılır. Gün içerisinde yapılır dediler fakat hiçbir para iadesi tarafıma yapılmadı. Yarın sabah mesaj atacağım. Beklemeye gelmez böyle şeyler sonra bizim hatamız değil vs. şeylerle karşımıza çıkarlar.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,611
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
İtopya da aynısını yapıyor oradan da alsan

0xzeroX

80+

Gamemar da mi calisiyorsunuz? Ya da orayla bir anlasmaniz var mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,573
Üyeler
143,715
Son üye
emirrty457
Top Bottom