Neler Yeni

Gamerpower Warcry ısınma sorunu ve kasaya soğutma önerisi

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,852
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Kasa havalandırması çok kötü bence kasayı değişmeli.
Alakası yok. Bu kasayı alıyorsan nasıl kullandığını bileceksin. Önü komple mesh bir kasa kadar ferah olmasa bile abartılandan çok daha iyi.

awyre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay Özger
Alakası yok. Bu kasayı alıyorsan nasıl kullandığını bileceksin. Önü komple mesh bir kasa kadar ferah olmasa bile abartılandan çok daha iyi.
Bu tarz yorumları yorum yapmak için yapmak olarak nitelendiriyorum üstte tam 2 kere bu kasa üzerine ilerlemek istediğimi belirttim yoksa soğutucu almayıp Lian Li kasa da alabilirim, fakat bu bana fanlarıyla vs 9-10 k ya patlayacak.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,852
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Bu tarz yorumları yorum yapmak için yapmak olarak nitelendiriyorum üstte tam 2 kere bu kasa üzerine ilerlemek istediğimi belirttim yoksa soğutucu almayıp Lian Li kasa da alabilirim, fakat bu bana fanlarıyla vs 9-10 k ya patlayacak.
Size demedim ben zaten, kasayı kötü sanan arkadaşlar içindi.

awyre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay Özger
Size demedim ben zaten, kasayı kötü sanan arkadaşlar içindi.
Biliyorum Mehmet bey, yalnızca arkadaşla diyaloğa girmemek adına yorumu sizin üzerinizden yaptım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu kuruluma alternatif şeyler de denenebilir (üstteki 3 fan da içeri hava verir, 2 fan yan taraftan üfler vs. vs.)
Ama şu an için çok hayati değişiklikler sağlamayacaktır. Çünkü her şekilde işlemci soğutucusu yetersiz kalacaktır.

Bu akşam (Cuma akşamı) Gaming Gecesi indirimleri oluyor. Oraya bir bakarız.
Alternatif olarak başka modellerden öneriler de gelirse seçenekleri belirleriz.
Sonuç olarak hafta bitmeden bütçenize uygun bir model belirlemiş oluruz.
Tahminen hafta içi ürün gelir, kurulumu yaparsınız ve sorununuz tamamen çözülmüş olur.
Konuyu sıkı takipteyim, modeli belirlediğimiz gibi satın alalım dediğiniz gibi kurulum vs. yapıp sorunu çözmüş oluruz.

crazyboyy1

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
crazy
şuan ekran kartı ısı problemi yoksa, kasa değişimine gerek yok
düzenleme: soğutucu önerisi iptal :D

Son düzenleme:

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,852
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
şuan ekran kartı ısı problemi yoksa, kasa değişimine gerek yok, 11400f içinde sıvı soğutmaya ihtiyaç yok, se 214 xt (600 TL civarı) bile alsanız işlemciyi o kasada rahat tutar.
Warcry'a çoğu hava soğutma sığmıyor dostum, dar kalıyor çift hazneli olduğu için. O yüzden sıvı soğutma önerdim.

crazyboyy1

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
crazy
Warcry'a çoğu hava soğutma sığmıyor dostum, dar kalıyor çift hazneli olduğu için. O yüzden sıvı soğutma önerdim.
düz warcry ölçülerini bilmiyorum, bende warcry compact var, se 214 xt aldım, sıkıntı olmadı

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,852
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler

awyre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay Özger
Compact daha geniş zaten ilginç bir şekilde :D
Aslında 120MM hava desteği mevcut kasada, SE 214 XT alsam sığabilir diye düşünüyorum.
Fakat hava sirkülasyonu zaten kötü showroom kasa olduğu için, bu daha da kötü yapmaz mı?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Aslında 120MM hava desteği mevcut kasada, SE 214 XT alsam sığabilir diye düşünüyorum.
Fakat hava sirkülasyonu zaten kötü showroom kasa olduğu için, bu daha da kötü yapmaz mı?

Şöyle bir şey de yapılabilir.
Kasanın arka paneli 4 tane 8cm'lik fan destekliyor.
2 tanesi anakartın olduğu tarafa, 2 tanesi PSU'nun olduğu tarafa takılıyor.
PSU'nun bulunduğu arka tarafa 2 tane 8'lik fan takabilirsiniz. Bunun size maliyeti 42 TL olacak.
1663289056023.png
1663288916008.png

8 cm'lik başka modeller de mevcut, duruma göre başka seçeneklere de bakılabilir.

Yani kasanın kendi 6 fanını 3 alt tarafa, 3 üst tarafa takarsınız. Toplamda 6 fan içeriye hava verir.
Yan tarafa 360'lık sıvı soğutma takacaksınız. Havayı arka tarafa gönderecek.
Son olarak arka paneldeki 8'lik 2 fan ile de dışarı tahliye yapacaksınız.
Yani sonuç olarak aşağıdakine benzer bir kurulum olmuş olacak.
WR345.jpg
1663290263888.png

Bu kurulumu yaparken (360'lık sıvı soğutucu + 2 adet 8'lik fan) bütçenizi aşmayacağımızı düşünüyorum.

awyre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay Özger
Şöyle bir şey de yapılabilir.
Kasanın arka paneli 4 tane 8cm'lik fan destekliyor.
2 tanesi anakartın olduğu tarafa, 2 tanesi PSU'nun olduğu tarafa takılıyor.
PSU'nun bulunduğu arka tarafa 2 tane 8'lik fan takabilirsiniz. Bunun size maliyeti 42 TL olacak.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
8 cm'lik başka modeller de mevcut, duruma göre başka seçeneklere de bakılabilir.

Yani kasanın kendi 6 fanını 3 alt tarafa, 3 üst tarafa takarsınız. Toplamda 6 fan içeriye hava verir.
Yan tarafa 360'lık sıvı soğutma takacaksınız. Havayı arka tarafa gönderecek.
Son olarak arka paneldeki 8'lik 2 fan ile de dışarı tahliye yapacaksınız.
Yani sonuç olarak aşağıdakine benzer bir kurulum olmuş olacak.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Bu kurulumu yaparken (360'lık sıvı soğutucu + 2 adet 8'lik fan) bütçenizi aşmayacağımızı düşünüyorum.
Mantıklı olan sıvı soğutucuyu üst panele koymak mı yoksa belirttiğiniz yere koymak mı bilmiyorum fakat şöyle bir durum mevcut; sıvı soğutma fanları oraya sığmayabilir diye düşünüyorum ekran kartının stock fan ile arası 1.5 parmak kadar.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Az yukarıda @Letho hocam 62-65 değerlerinde gezdiğini söylemiş bu yapılabilir bir şey gibi görünüyor.
Varsa öneriniz kasa önerisine de açığım fakat ilk gayem kasayı soğutmak dediğim gibi zırt pırt kasayla oynamak istemiyorum bu sefer soğuyacağım sistemden.

Sıvı soğutma önerebilir misiniz?

Alıntıyı görüntüle
Bu ürün iyi midir?
Bu ürünün LED'lerini kasamın kontrolcüsüne bağlama şansım var mı aynı çalışması için?
iyi ama daha iyileri var arctic liquid freezer, nzxt kraken, cooling se, corsair, lian li galahad, thermalkte vs.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Mantıklı olan sıvı soğutucuyu üst panele koymak mı yoksa belirttiğiniz yere koymak mı bilmiyorum fakat şöyle bir durum mevcut; sıvı soğutma fanları oraya sığmayabilir diye düşünüyorum ekran kartının stock fan ile arası 1.5 parmak kadar.
Ürün elinize ulaştıktan sonra onun kararını siz daha iyi verirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,629
Üyeler
145,218
Son üye
legi
Top Bottom