Neler Yeni

Gelmişler ama evde yokmuşuz :)

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Cumartesi günü Razer BLackshark V2 X alan tahminen 350 bin kişiden (!) biri de benim. Pazartesi günü kargoya çıktı İstanbul'dan Bursa'ya, bugün de dağıtıma çıkmış saat 09.38 gibi. Okuldan çıktım, baktım kargo durumuna, hala dağıtımda görünüyor (saat 16.30-17.00 arası). Sonra baktım ki SMS gelmiş... "Teslimat adresine gelindi, evde kimse bulunamadı." diye. Ben tabii bir dellendim, aradım müşteri hizmetlerini kargo firmasının. Dedim ki, evde en alt katta babaannem ve dedem var yani kimsenin olmaması imkansız. Hadi kimse çıkmadı, insan bir telefonla arar yani... Bana dedi ki beyefendi abi, belirli durumlarda arıyoruz sadece... Ulan bu zaten aranması gereken bir durum değil mi?! Sadece kahveye çağırırken mi arıyorsunuz, ne belirli durumu?..

Harbiden insanların acilen kendine gelmesi lazım. Ben bir gün daha beklerim ama yapılan şey ayıptır, ayıp! Sizin işiniz bu, işinizi düzgün yapmayacaksanız, üşenecekseniz ne diye hala uğraşıyorsunuz ki? Çok dellendim harbiden... Özellikle bu tip konularda sorumluluğunu yapmayıp üstüne yalan söyleyen insanlar gerçekten tahammül edilemez kişiler. Koskoca fabrikaya sipariş veriyor babam, yine gidip "Kimse yoktu." yazıyor kargocu... KOSKOCA FABRİKA, 50+ İŞÇİ VAR İÇERİDE!!!

Aramızda kargocu arkadaşlar varsa lütfen dikkat etsinler buna, yapmayın gözünüzü seveyim. Herkes işini düzgün yaparsa bu ülke, bu dünya cidden daha konforlu, daha stabil olur. Bir deneyin hiç olmadı ya...
İşte Bu Yüzden Amazon Haricinde Hiçbir Yerden Ürün Almıyorum 5-10 Fazla Veririm Adam Akıllı Hizmet Alırım.
Kargo Gelmişti Amazondan Evdede Kimse Yok Aradılar Beni Nerdesiniz Diye Geliyorum Dedim İşim Vardı Dışarıdaydım Beklerseniz 5-10 Dk Geliyorum Deyince Beni Orda Adam Beklemiş İşte Aradığım Hizmet Bu.

Ama Diğer Malum Firmalardan Yaptığım Son Alışverişte Oda 1.5 Yıl Temiz Olmuştur Kargomu O Gün Getirmeleri Lazım Getirmediler Aramadılar Bile Ertesi Gün Hala Gelen Giden Yok 3. Gün Ben Bayiye Gittim Meğer Kargom Ordaymış Evde Yok Diye Bayide Beklemeye Almışlar (Ki Ben O Gün Full Evdeydim, Camdan Ayrılmadım Gün Boyu) Ve Üstüne Üstlük Arama Zahmetine Bile Girmemişler Kargo Takibine Bakıyorum Dağıtıma Çıkıcak Müşteri Hizmetleri Desen Size Kargonuz Ulaşıcak Bekleyin Diyor o Gün Şalter Attı Benim Zaten Birdahada Amazon Harici İnternetten Alışveriş Yapmadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Mehmetcan Aydın
Ben Hepsijette kendi aracım ile çalışıyorum. Arkadaşın yaptığı yanlış seni aramalıydı. Bizde devir kaldı mı sıkıntı oluyor o yüzden arıyoruz, kendisi yoksa komşusuna veya tanıdık esnaflardan birine bırakıyoruz. Ama yeri geliyor insanlarda bizi çok uğraştırıyor. Evde yok, telefonu açmıyor. 2 Saat sonra arayıp birde kargoyu istiyor :D

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
hocam bu saatlerde evde olmayacaksanız komşunuza söyleyin ve onun adresini verin o teslim alsın
Dostum adamlar gelmeye bile uğraşmamış ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Hepsijette kendi aracım ile çalışıyorum. Arkadaşın yaptığı yanlış seni aramalıydı. Bizde devir kaldı mı sıkıntı oluyor o yüzden arıyoruz, kendisi yoksa komşusuna veya tanıdık esnaflardan birine bırakıyoruz. Ama yeri geliyor insanlarda bizi çok uğraştırıyor. Evde yok, telefonu açmıyor. 2 Saat sonra arayıp birde kargoyu istiyor :D
O sizin işinize önem verdiğnizi gösteriyor. Sizin inceliğiniz. Keşke hem alıcı hem satıcı hem de dağıtıcı insan olsa da sorun yaşamasa kimse, kimsenin başı ağrımasa...

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Kargo konusunda bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Bakalım Bandırma'da neler yaşayacağım. Yarın kargo gelecek ve muhtemelen yaklaşık 10 12 civarlarında gelir. Bende saat 17'e kadar okuldan anca gelirim. Acaba arayıp konuşma imkanım var mı kargo şirketi ile? Aras ve yurtiçi kargo ile gelicek.

Lexani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Hasan Solum
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Steam
https://steamcommunity.com/id/mrlexanii/
Facebook
hasansolum22
Discord
Lexani#6194
TR Serverında olupta başına bunu yaşamamak ayıp oldu resmen (!)

Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Mehmetcan Aydın
Kargo konusunda bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Bakalım Bandırma'da neler yaşayacağım. Yarın kargo gelecek ve muhtemelen yaklaşık 10 12 civarlarında gelir. Bende saat 17'e kadar okuldan anca gelirim. Acaba arayıp konuşma imkanım var mı kargo şirketi ile? Aras ve yurtiçi kargo ile gelicek.
Onlar zaten seni arar, ama sen müşteri hizmetlerini arayıp böyle bir talebi önceden oluşturabilirsin.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Onlar zaten seni arar, ama sen müşteri hizmetlerini arayıp böyle bir talebi önceden oluşturabilirsin.
Yani mesela (yurta gelecek ama yurt yönetimi teslim almıyormuş) yarın değilde öbür gün gelmesini sağlayabiliyor uyum peki?

Ufukizmm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ufuk
Dostum eski bir kargo dağıtım çalışanı olarak durumu özetleyeyim sana. Bizim firmanin çalışma şekli şöyleydi.Sana sabah gideceğin yerlerin ve kargoların listesi verilirdi sen bunları mesai bitimine kadar dağıtmakla gorevlisin. Normalde 12 saatte dağıtılacak kargoyu senden 7 8 saatte dağıtmanı istiyorlar. Dagitamadigin zaman müdüründen bölge müdürüne kadar herkesten laf yiyorsun. Hal böyle olunca dağıtımcı da yetiştirebilmek için hiç adrese gitmeden "gittik evde yoktu" diyip şubeye geri götürüyor kargoların yüzde 30 kadarını.

Şimdi siz hizmet alan olarak sonuna kadar haklısınız. Bu süreçler sizi zerre ilgilendirmez ama suçlu şirketin sahiplerinin dagitimcilarda suç yok. Ben sırf bu sebeple işi bıraktım.

Bu gibi durumlar için size tavsiyem arayıp kargom bugün gelmezse bina girişinde ki kamera kayıtlarıyla birlikte tüketici hakem heyetine basvurucam tarzı konuştuğunuz zaman getirmek zorunda kalıyorlar.

Hah bide dağıtım çalışanının müşteriyi aramak gibi bir sorumluluğu yok, insiyatifine kalmış bir durum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Mehmetcan Aydın

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Dostum eski bir kargo dağıtım çalışanı olarak durumu özetleyeyim sana. Bizim firmanin çalışma şekli şöyleydi.Sana sabah gideceğin yerlerin ve kargoların listesi verilirdi sen bunları mesai bitimine kadar dağıtmakla gorevlisin. Normalde 12 saatte dağıtılacak kargoyu senden 7 8 saatte dağıtmanı istiyorlar. Dagitamadigin zaman müdüründen bölge müdürüne kadar herkesten laf yiyorsun. Hal böyle olunca dağıtımcı da yetiştirebilmek için hiç adrese gitmeden "gittik evde yoktu" diyip şubeye geri götürüyor kargoların yüzde 30 kadarını.

Şimdi siz hizmet alan olarak sonuna kadar haklısınız. Bu süreçler sizi zerre ilgilendirmez ama suçlu şirketin sahiplerinin dagitimcilarda suç yok. Ben sırf bu sebeple işi bıraktım.

Bu gibi durumlar için size tavsiyem arayıp kargom bugün gelmezse bina girişinde ki kamera kayıtlarıyla birlikte tüketici hakem heyetine basvurucam tarzı konuştuğunuz zaman getirmek zorunda kalıyorlar.

Hah bide dağıtım çalışanının müşteriyi aramak gibi bir sorumluluğu yok, insiyatifine kalmış bir durum.
İşin arkasında tabii ki böyle bir süreç vardır. Ama dürüst olman lazım işinde. Şirketin suçu ortada, bizim durumumuz ortada. Sen de haklısın.

Ufukizmm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ufuk
Hah bir de ne zaman kargoyla ilgi sorun yaşasam aklıma şu video geliyor :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Mehmet emin gedik
İşin arkasında tabii ki böyle bir süreç vardır. Ama dürüst olman lazım işinde. Şirketin suçu ortada, bizim durumumuz ortada. Sen de haklısın.
bende bir kargo çalışanıyım. günde ortalama 50-75 kargo ile dağıtıma çıkıyorum. evde bulamadıgım musterılerı genellıkle arıyorum fakat 1 kez acmayınca ısrarla arıyamıyorum. verdıgım her kargoda 1 dakıka beklemem benım işimin 1 saat geç bitmesi anlamına gelıyor. müşteri evde olmuyo arıyorsun acmıyo sonra suclu kuruye oluyo.

Top Bottom