Neler Yeni

Gerçekleri Konu Alan Belgesel

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,622
İsim
Heath Ledger
Aynen karşim dünya yuvarlak ve uzay sonsuz!

Screenshot_20230111_235453_Instagram.jpg

ByArrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Durmuş
Ağırlık denen bir şeyin var olduğunu siz söylüyorsunuz.Gerci siz de söylemiyorsunuz.Nasa söylüyor, siz de he diyorsunuz sadece.Geoit olduğunun kanıtına "fotoğrafı var" diyen cahiller var bu dünyada.Hem de sayıları az değil.
Sizde başka insanların söylediği şeylere bakıp he diyorsunuz ve hiç bir bilimsel makale vermiyorsunuz. Sadece soru soruyorsunuz ve gelen cevapları çürütmeyip alakasız şeyler söylüyorsunuz. Ayrıca dünyada "Amerika dünya geoid dediyse dünya düzdür" diyen cahillerde var
asıl üzücü olan ne biliyor musun? Bunca uğraş bunca araştırma bunca düşünce, kanıtlanmadığı sürece boşa harcanıyormuş gibi hissettiriyor. Her geçen gün ben de insanların gözünde delileşiyorum. Sadece olabilir demek bile onların gözünde deli olmamız için yetiyor.
Daha kanıtlanmamış bir şeyi doğru olarak kabul edip yıllardır bir birinden farklı insanların yaptığı deneylerle ulaştığı aynı sonucun yalan olduğunu söylemek ve buna insanların inanmasını beklemek saçmalıktan başka bir şey değil.
Ayrıca sürekli paylaştığınız "Düşünen insan" hesabı hiç bir makale yazmamış sadece youtube da videolar çeken birisi madem o adam "gerçekleri konuşuyor" ve "geoid dünya modelini ve bir çok fizik kuralını çüretebiliyor" o zaman neden bir tane bile makale yayınlamadı ayrıca tüm devletler bizden daha sizin bile kanıtlanmamış dediğiniz ve boşlukların olduğunu söylediğiniz düz dünya "teorisi" saklama çalışıyor o zaman neden youtube gibi herkesin ulaşabileceği bir platformda düz dünya hakkında video çekenler engellenmiyor.
Aynen karşim dünya yuvarlak ve uzay sonsuz!
İnsanlara karşı tarafın savunduğu şeyi araştırmadan laf söylediklerini ve araştırmadan gelmemeleri söylüyorsun ama daha dünyanın yuvarlak olmadığını ve uzayın sonsuz olmadığını bile bilmiyorsun. İnsanlara laf atacağına önce sen araştır sonra konuş
hocam daha çoook boşluk var. Zaten boşluk olmasa şuan bu konuyu tartışmazdık
Madem kanıtlanmamış o zaman bu sözde teorinin gerçek olduğunu neden savunuyorsun ve ben gerçekleri görüyorum diyorsun.
Dostum benim de anlatmaya çalıştığım şey bu işte. İnsanlar artık at gözlüğü takarak yaşıyor her konuya karşı. Doğrudur yanlıştır farketmiyor. Ben buraya bunca video attım, ama bana da sorsan dünyanın şekli nedir diye, kesin bir cevap veremem. Ben dünyanın düz olabilir ihtimali üzerine konuşuyorum. Bu ihtimal var yani, hiçbir şey tam anlamıyla kanıtlanmamış. Ama insanlar sanki %100 doğruymuş gibi bunu savunmaları garibime gidiyor. Önceden siyaset veya takımları böyle savunanlar çok garip gelirdi. Ancak bu tarz fikirleri körü körüne savunmak, insanları mahvediyor. Yeni fikirlere kapalı bireyler yetişiyor şuan. Adamlara onca şey söylüyoruz, hemen bir cevap veriyorlar. Ama verdikleri cevap ile bizim söylediğimiz şey bambaşka. Antarktikaya giriş yasak diyoruz adam orda üssümüz var çalışmalar yapılıyor diyor. Eee zaten belli noktalara izin veriyorlar zaten, bizim bahsettiğimiz bu değil. Sen git araştırmacı ol. Bir şekilde git Antarktikaya. Sana diyecekler ki şu alanda çalışma yapabilirsin. Ardına geçemezsin. Bizim kastettiğimiz şey bu. Ardında ne var da geçemiyoruz? Ayrıca dünyada bu tarz konulara uygulanan sansürün haddi hesabı yok. Youtube, Google gibi firmalar istedikleri gibi bu tarz içerikleri kaldırabiliyor. Ee böyle olunca da herkes dünyanın geoid olduğunu düşünüyor. Çok büyük şeyler dönüyor
Kesin bir cevap veremiyorsan neden bunu savunuyorsun? İhtimal üzerine konuştuğunu söylüyorsun ama bu sözde ihtimali destekliyecek bir bilimsel makale söylemiyorsun ve zaman yolculuğunun yapıldığını söyleyen ve fizik kurallarını hiçe sayan bir adamın youtube kanalını söylüyorsun.
Ancak bu tarz fikirleri körü körüne savunmak, insanları mahvediyor. Yeni fikirlere kapalı bireyler yetişiyor şuan.
Senin yaptığın da körü körüne inanmak. Bu arada bilimde inanmak diye bir şey yoktur. İşin içine inanç girerse ortada bilim diye bir şey kalmaz
Adamlara onca şey söylüyoruz, hemen bir cevap veriyorlar. Ama verdikleri cevap ile bizim söylediğimiz şey bambaşka.
Sizin yaptığınız gibi cevap vermeli çok doğal. Bir kaç kişi sizden makale istemiş ama siz sadece bir youtube kanalının linkini atmışsınız.
Antarktikaya giriş yasak diyoruz adam orda üssümüz var çalışmalar yapılıyor diyor. Eee zaten belli noktalara izin veriyorlar zaten, bizim bahsettiğimiz bu değil. Sen git araştırmacı ol. Bir şekilde git Antarktikaya. Sana diyecekler ki şu alanda çalışma yapabilirsin. Ardına geçemezsin
Siz yasak diyorsunuz ama yasak olduğunu kanıtlayacak bir şey öne sürmüyorsunuz. Adamlar yasak olmadığını söylüyor kanıt olarak da üssümüz olduğunu söylüyorlar. Sen araştırmacı oldun ve gidince sana yasak mı dediler?
Bizim kastettiğimiz şey bu. Ardında ne var da geçemiyoruz?
Arkasında sandığının aksine önemli bir şey olmadığı için geçmiyoruz. Bak geçemiyoruz değil geçmiyoruz.
Ayrıca dünyada bu tarz konulara uygulanan sansürün haddi hesabı yok. Youtube, Google gibi firmalar istedikleri gibi bu tarz içerikleri kaldırabiliyor
Sansür var diyorsun ama link attığın kanal yıllardır bu konu hakkında video çekiyor. Bu arada Youtube ve google gibi firmalar istediği her şeyi kaldırabilir çünkü buna hakları var ve sen sadece düz dünya videolarının mı kaldırıldığını sanıyorsun.
Ee böyle olunca da herkes dünyanın geoid olduğunu düşünüyor.
Tam aksine böyle bir şey olsaydı insanlar geoid olmadığını düşünürdü özellikle genç kesim.
Çok büyük şeyler dönüyor
Ve bunun olduğunu söyleyen insanlar etrafta geziniyor. Dediğiniz kadar büyük şeyler dönseydi bunu söyleyen herkesin başına bir şey gelirdi.

Son düzenleme:

ByArrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Durmuş
@Heath Ledger
"Düşünen İnsan" kanalının diğer sosyal medya hesaplarına bakarsanız;
- güneşin uzayda olmadığını
- İnanların güneşe taptığını
- Düz dünyanın ayetlerde geçtiğini
- zoom kamerasıyla eğimin olmadığını kanıtlayabileceğinizi
- küre dünyaya inanmamızı isteyen örgütün illuminati olduğunu
- Yer yüzünün dönmediğini, gök yüzünün bizim etrafımızda döndüğünü
- Acun Ilıcalının küre dünya modelini çürüttüğünü
- Güneşin dünyaya olan uzaklığının 149,597 milyon kilometre olmadığını
- Düz dünyaya inanmayanların dinden uzaklaştığını ve lanetlendiğini
- yerçekiminin olmadığını, bin bang teorisinin gerçek olmadığını, evrimin olmadığını, dünyanın her şeyin merkezi olduğunu, bu sebeplerle ALLAH ın var olduğunu
- Dinozorların var olmadığını
- uyduların var olmadığını
- Aya hiç gidilmediğini
- DNA'nın yalan olduğunu
- Dünyanın dönmediğini
- Dünyanın gök kubbeyle çevrili olduğunu söylediğini görürsünüz. (Bunlar kısa bir sürede bulduklarım daha fazla araştırsam kim bilir neler çıkar)
Ve siz bizden bu adamın söylediği şeylere inanmamızı mı bekliyorsunuz? İlk okula giden bir çocuk bile bunlara inanmaz.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,454
İsim
Olcay akbulut
bu saçma tartışma neden hala konuşuluyor bilmiyorum ama dünya düz olsaydı fark edilirdi :D

byhorozkentli

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,509
İsim
Deniz Bey
Video ya bakmadım konu dünya düz müş onu savunuyor heralde konuyu açan ne saçma bi savunma bu ya , uydu görüntüleri bile neyin ne olduğunu gösterirken hâlâ dünya düz demek ahmaklıktır

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,622
İsim
Heath Ledger
20230628_070331.jpg
Baya güzel fotoymuş ben inandım

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,622
İsim
Heath Ledger
20230712_222131.jpg

Hala inanmayan varsa gösterin inansın!!!

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,754
İsim
Eren Güven
ya bu ne boş bi konu. görünmce sinirim bozuldu 29 sayfa ciddi ciddi tartışılmış. konu belli ki flood, nasıl kilitlenmedi hayret

Top Bottom