Neler Yeni

Öneri GIBIRNet Müşteri Hizmetleri Deneyimim

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Merhaba 👋 GIBIRNet'i kullanıyorum 6 gündür. Sorunum yoktu. Ama son 2 3 gündür akşam saatlerinde hızım 3 4 Mbps'ye düşüyordu. Gece 11-12'ye kadar devam ediyordu. Başta önemsemedim hani altyapıdandır dedim ama dün çok garipti. Neyse MH'yi aradım.

16.01.2024 - 21.51
5 dk görüştük. Hız testi alalım dedi karşılıklı. Başta anlamadım demek istediğini. Sonra şey dedi MH, "Nperf'ten GIBIR İstanbul sunucusunu seçin. Başlatmadan önce haber verin, beraber başlayalım diye. (Parantez açıyorum sistemi bilmiyorum sadece kendi gözümden olanı anlatıyorum). Ben testi başlatıyorum dedim ve başlattım. Sonra MH personeli evet hızınız düşük dedi. Yani bakın şey de diyebilirdi, "Modeminize ulaşan hız 73 Mbps olarak görüntülenmektedir sorun yok." vs. Ama ilk defa bir İSS hız düşüklüğünü kabul etti ya la... Neyse. Ekiplerimizin incelemesi üzerine kayıt oluşturalım dedi. Oluşturdu ve kapattık.

17.01.2024
Upload hızım düştü 10 Mbps'e. Modeme ulaşan hızda bir değişiklik oldu gün içinde. Sabah saatlerinde fark ettim.

17.01.2024 - 16.51
MH, açtığınız kayıt üzerine arıyorum, Caner Bey ile mi görüşüyorum vs. Hız testi alabilir miyiz dedi. Tabii dedim ve hız testi aldım. Ama şöyle bir şey var, sorunum bu saatlerde değil de 18-19 gibi başlıyordu. Bunu ilettim MH'ye. "Tamamdır o zaman, akşam sorun yaşadığınız saatlerde sizi tekrar aramamızı ister misiniz?" dedi. "Tabii, 18-19 gibi arayabilirsiniz, sorunum o saatlerde oluyor" dedim. "Tamamdır, o saatlerde size tekrardan ulaşacağız. İyi günler dilerim." dedi ben de karşılık verip kapattım.

Şimdi abi benim değinmek istediğim nokta şu. Bu MH şunu da diyebilirdi, hızınız sorunsuz, modeminize ulaşan hız bu kadar vs. sorununuz çözülmüştür vs.
Ama üstüne düşüp ilgileniyorlar abi. Bak normalde olması gereken bu evet ama bunu kaç firma yapıyor. Şahsen ben bugün şaşırdım. Belki size normaldir ama ben diğer İSS'lerde böyle bir deneyim yaşamadım. Böyle yani. Tekrar aradıklarında güncelleyeceğim.

17.01.2024 - 21.09
MH, bu saatte aradı. AnyDesk ile bağlantı yaptı. Birkaç test yaptı. Tracert ve speedtest yaptı. Sonra bilgi verdi. GIBIRNet veya başka sunucularda hızım 6-7 Mbps gösterirken Turk Telekom Istanbul sunucusu 60 Mbps gösteriyordu. Yani almam gereken hızı aldığımı gördüm. Ki Steam'den indirme yaptığımda da 60 Mbps 'de indiriyordum. Detaylıca bilgilendirme yaptı. İlgili bir şekilde, her konuya değindi.

GIBIRNet MH olarak cidden iyi bir destek, hizmet verdi. ⭐

Son düzenleme:

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncellendi. Son girdi yapıldı.

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
gıbırnette belli saatlerde bi hız düşüyor bazen ping de artıyor arkadaşımla lol oynuyoruz hep 26 ms alırım o gün ben 60 70 sabit alıyorum 2 3 saattliğine arkadaşımda aynı oranda onun pingide artıyor sonra durudk yere geçiyor ben hiç aramadım onları ama ayın belli günleri böyle oluyor ya sunucu güncelliyorlar o ara

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
gıbırnette belli saatlerde bi hız düşüyor bazen ping de artıyor arkadaşımla lol oynuyoruz hep 26 ms alırım o gün ben 60 70 sabit alıyorum 2 3 saattliğine arkadaşımda aynı oranda onun pingide artıyor sonra durudk yere geçiyor ben hiç aramadım onları ama ayın belli günleri böyle oluyor ya sunucu güncelliyorlar o ara
Aynen şimdi kontrol ettim benim de yükselmiş. Valorant normalde 20 alırım 35'e yükselmiş. Ama ben pek dert etmiyorum :D Oynayan ben değilim :D GIBIRNet umarım bir sorun çıkarmaz. Çünkü İSS değiştire değiştire bir hal oldum.

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
Aynen şimdi kontrol ettim benim de yükselmiş. Valorant normalde 20 alırım 35'e yükselmiş. Ama ben pek dert etmiyorum :D Oynayan ben değilim :D GIBIRNet umarım bir sorun çıkarmaz. Çünkü İSS değiştire değiştire bir hal oldum.
sorun çıkarmaz zaten çok uygun oldugu için geçtim 2 yıldır kullanıyorum arada ping artmaları harici sorunu yok

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
sorun çıkarmaz zaten çok uygun oldugu için geçtim 2 yıldır kullanıyorum arada ping artmaları harici sorunu yok
Aynen. 220 TL cidden uygun. Ama içimden bir ses diyor ki yakın zamanda zamlanacak.

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
Aynen. 220 TL cidden uygun. Ama içimden bir ses diyor ki yakın zamanda zamlanacak.
toplu ödeme seçeneği var sitede yapabiliyorsan yap ben 150 liradan 2 yıllık ödedim zam gelmeden kafam rahat 2 yıl sonra 1 aylığı 500 600 olur heralde ben 150 ödeyecem :D siteden bak bi istersen

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
toplu ödeme seçeneği var sitede yapabiliyorsan yap ben 150 liradan 2 yıllık ödedim zam gelmeden kafam rahat 2 yıl sonra 1 aylığı 500 600 olur heralde ben 150 ödeyecem :D siteden bak bi istersen
Şöyle sorunu olmadığına kanaat getirirsem biraz kullandıktan sonra yıllık ön ödeme yapabilirim. Şu anda 220 TL.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
.yanlış etiket
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Fatih ALEMDAR

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Yani benim kendi deneyimim olumlu. Yani konuya etiket atmamın sebebi şu, MH nin tavrını gör diye. Çok ilgili yaklaştılar bana.
Tamamdır ben de başvuru yapayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani benim kendi deneyimim olumlu. Yani konuya etiket atmamın sebebi şu, MH nin tavrını gör diye. Çok ilgili yaklaştılar bana.
Aradım, müşteri hizmetleriyle konuştum ve hızlı bir şekilde bağlanabildim. Herhangi bir fiziksel işlem uygulanmadan direkt olarak geçebileceğimiz hatta aktif olarak hizmet aldığınız firmayla dahi konuşmadan e-Devlet üzerinden halledebileceğimizi ve bütün işlemlerin 48 saat içinde bitip internet hizmeti almaya başlayabileceğimizi söylediler. 1 hafta 10 güne kadar ben de gibire geçerim. Sana da teşekkür ederim Caner, diğer arkadaşlar da bu yazımı okuyarak "aktif olarak hizmet alan birinin" ne kadar kolay bir şekilde geçiş yapabileceğini anlayabilir. Herkeye iyi günler, iyi forumlar.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,762
Üyeler
140,696
Son üye
yusuf.aydogan
Top Bottom